Planeta Česko

Marián Polák

Kristian Koll

Kryštof Hádek (vyp.)

Radim Procházka

Nádherný dokument. Obdivuji velkou trpělivost, péči i obětavost při natáčení a snahu autorů přiblížit lidem více naše bezprostřední životní okolí, kterého si mnozí z nás ani nevšimnou a navíc si jej ani neváží. Zcela souhlasím s komentářem Vančury ovšem s připomínkou, že profesionálně natočené a ozvučené dokumenty mě nikdy nenudí. V lese, či v horách nebo u rybníka i na pasece se vždy oprošťuji od civilizačních myšlenek a problémů a nechávám se unášet nádherou tohoto kouzelného světa viděným nejen z povrchu země, ale i ze vzduchu jako pták. Tedy, ... prosím, nezničme si ho, a děkuji pane Poláku.(18.1.2019)

Bohužel k natočení dobrého dokumentu nestačí krásné záběry ale také by to chtělo trochu naučnější obsah, trochu odbornější komentář a trochu méně záběrů na Mariána Poláka, který se má asi hodně rád. Po shlédnutí upoutávek jsem se hodně těšil a záběry ve mě evokovaly dokumenty od BBC, které patří k naprosté špičce...bohužel realita byla očekávání celkem dost vzdálena. A vlastně ani ta vizuální stránka nakonec nebyla tak poutavá protože většina z nejhezčích míst u nás, se v dokumentu ani neobjevila. 68%(2.1.2019)

Z dokumentu je jasne cítiť autorovu lásku k českej prírode a jeho vzťah k tomuto nádhernému divadlu už od detských rokov. Pozitívom je že sa sem-tam mihne v kamere aj autor, čo značne pridáva na autenticite. Celým dokumentom nás sprevádza veľmi príjemný a pútavý hlas Kryštofa Hádeka. Je zrejmé že autor upriamuje pozornosť na menej obvyklé druhy alebo druhy, ktoré sú na prahu vyhynutia ale mňa by zaujímalo aj celkom širšie spektrum keď už sa dokument volá Planéta Česko. 79%(9.3.2020)

Pěkný dokument, který vás sice nějak úžasně nepoučí, ale ukáže vám plno věcí, které byste sami asi nikdy nespatřili, nebo by vás ani nenapadlo, že jsou kousek od vás. Skvěle natočeno i zpracováno. Jakožto milovník české přírody jsem si to užil a doporučuji. Ale jak už tu někdo připomenul, zajímalo by mě také jak se modrásek z toho mraveniště pak dostává.(24.2.2019)

Planetu Česko bych sice s britskými dokumenty od BBC nesrovnávala, a to nejenom z důvodu rozpočtu, ale i tak smekám klobouk dolů a uznávám, že je to jeden z nejlepších dokumentů, který kdy v Česku vznikl. Zajímavosti se na diváka chrlí od samého začátku až po konec, i když v porovnání s již zmiňovaným BBC okruh zajímavostí a informací nebyl až tak rozsáhlý. Přiznám se ale, že mi film opravdu hodně dal a změnil pohled na naši krajinu. Téměř každá informace pro mě byla zajímavou novinkou. Navíc bych ráda tvůrcům poděkovala za obsazení Kryštofa Hádka jako vypravěče, nikdo jiný by mi do dokumentu tak skvěle neseděl. Planeta Česko mě navíc překvapila i tím faktem, že se při sledování divák opravdu pobaví. Do škol bych rozhodně doporučila! :) Přece jenom jsem se ale nakonec rozhodla hodnotit "pouze" čtyřma hvězdičkama, celkově mi vstupy a záběry s Mariánem Polákem přišly rušivé - jako bychom se nedívali na dokument, ale jeho "film o filmu" a sice chápu, že jej převážně natočil pro své dcery, ale nemyslím si, že by to bylo natolik důležité, aby nakonec film vyzněl tak, že je Planeta Česko právě jenom pro ně a že ostatní diváci vlastně nejsou vůbec důležití ...(25.3.2018)

• - Natáčelo se mj. v bývalém vojenském prostoru Milovice. Natáčelo se cca 200 dní. (Stoka)

• - K filmu existuje ještě druhý scénář, který je zpracovaný jako hraný film. (MTHRFCKR)

• - Snímek vznikl jakožto jeden z výstupů projektu „Příroda, koho to zajímá?“ díky podpoře grantu z Islandu, Lichtenštejnska a Norska v rámci Fondů Evropského hospodářského prostoru. [Zdroj: eeagrants.cz] (hippyman)