Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Tatínek drží svou malou holčičku Annu celý její život zavřenou v domě. Vysvětluje jí, že takto jedná, protože se ji snaží ochránit před divokými lidmi, kteří jedí malé děti. Jakmile začne dívka dospívat, dojde k nešťastné události a Anna se ocitne v dočasné péči u místní šerifky. Najednou zjišťuje, že některé věci nejsou vůbec takové, jak jí tatínek vysvětloval, a že i ona není tím, za koho se celou dobu považovala. V tuto chvíli je odkázána sama na sebe proti celému městu. (Miseet)

(více)

Videa (1)

Trailer 1

Recenze (47)

Asia_Power 

všechny recenze uživatele

Seznamte se s Annou, hodná, poslušná, misku vylíže do sucha a její chlupatý záda jsou sexy skoro tolik jako moje chlupatý nohy. O světě má díky tatíkovi celkem zkreslený představy ale nakonec se šíleně zamiluje do šikanovanýho bráchy Liv Tajlerový kterej žere ostružiny, který fakt nejsou morčata, který byly na lepším místě a teď se ve formě bobulovitýho plodu vracej na zem. Jop až takhle zkreslený představy Anna má. Navíc používá špatnou pastu na zuby protože jí vcelku brzo postihne paradentóza a jako bonus bude brzo mít krom zad chlupatou i prdel. Ale kdo nešoustal vlkodlačici jako by nežil a tak se již zmíněnej hošan nenechá odradit a Annu láskyplně ošuká, vycáká jí hrobku a udělá jí buben. Krom výše zmíněnýho se Anna bude potýkat se svým "tatíkem" kterej si to na začátku filmu nechal sice projít hlavou, ale blbě a tak hezky zjizvenej hodlá dělat bububu a s partou kámošů vyrazí na lov naší Anny. Neni to úplná sračka, ale s hororem to má společnýho asi tolik jako já s prsatou blondýnou - Obě máme díru a tím podobnost končí. ()

J*A*S*M 

všechny recenze uživatele

Ty jo, to byl ale kýč. Jako kouká se na to celkem pěkně, protože řemeslně je film na výši a kameraman umí tvořit hezké záběry, ale jinak je Wildling sterilitka, u níž se pozitivním zahraničním ohlasům dost divím. Plochá tam, kde se tváří hluboce, studená jak psí čumák tam, kde by chtěla vyvolávat emoce. Napětí a strašidelnost se ve snímku nevyskytují pro jistotu vůbec, neboť se je nikdo ani vytvářet nepokoušel. Takže pokud máte chuť na hororovo/thrillerovou žánrovku, jděte o dům dál. Wildling by chtěl být něčím trochu víc, ale přitom nic "víc" nenabízí. V poslední třetině občas za hranicí směšnosti. ()

Reklama

tron 

všechny recenze uživatele

Wildling je najlepšie nič nevedieť. Ja som nevedel ani len to, že v ňom hrá (a produkuje ho) Liv Tyler, takže som celý čas rozmýšľal, odkiaľ tú herečku poznám (fakt), takže prvú hodinu som sa nechal unášať dejom, ktorý nie je geniálny, ale ak neviete, koľká bije, tak ste príjemne napnutí a netušíte, o čo ide. Plus si k tomu treba pripočítať fajn kasting (Brad Dourif alebo veľmi zvláštna – myslené pozitívne – Bel Powley) a prostredie zaspatého mestečka, kde každý pozná každého, uprostred hlbokých amerických lesov, ktoré je stovky kilometrov vzdialené od najbližšieho rušného veľkomesta, kde nikto nepozná nikoho. Po 60. minútach sa začne hrať s otvorenými kartami a hoci som si myslel, že to následne bude nuda, práve čas pred finále (a samotné finále) ma presvedčili o tom, aby som, síce s prižmúrenými očami, ale predsa, prihodil štvrtú hviezdu. Hrozne sa mi totiž páčila atmosféra smútku a dezilúzie, ale aj to, že možno ešte i dnes sú na tejto planéte miesta, na ktorých sú lesy a hory také rozľahlé, že je stále možné, aby v nich do dnešných dní prežívalo... niečo. SPOILER Akurát som nerozumel Dourifovým myšlienkovým pochodom: najskôr ju miluje a vychováva ju od bábätka po puberťáčku, potom ju chce zabiť, ale nedokáže to a tak radšej zabije sám seba (ehm), ale prežije to (...) a následne ju zase ide zabiť, ale predtým jej chce z brucha vyrezať dieťa (!) a pre zmenu sa starať o to. SPOILER ()

Psychor 

všechny recenze uživatele

Tematika biologického vývoje není v královském filmovém žánru až tak rozšířená, a proto poněkud zamrzí, že režisér Friedrich Böhm nekráčí cestou invence a na místo toho ve Wildling jasně zrcadlí odrazy hororů Raw, Ginger Snaps či Låt den rätte komma in. Na snímku mě zaujal znepokojivý prolog s nádechem fantasy, jehož síla spočívá zejména v neznalosti souvislostí. Jakožto zdejší hororový expert jsem naopak zklamán absencí atmosféry. Wildling se pokouší býti temný, ale ve výsledku je především chladný a k horovému divákovi zcela odměřený. Snímku přesto uděluji slabší tři hvězdy. ()

ricci.s 

všechny recenze uživatele

Také modernejšie spracovanie staršieho a veľmi podareného teenagerského hororu Dravá Ginger. Samozrejme s malými rozdielmi, ale tématikou asi najviac príbuzný film. Takže sa síce nedajú očakávať extrémne brutálne scény či nejaké veľké napätie, no to nič nemení na veci, že sa mi na túto mierne romantickú vlkolačinu veľmi dobre pozeralo. Až na jednu naivnú scénu z jaskyne v závere, kedy sa na pár sekúnd zastavila logika, som výrazné chyby nenašiel. Záverečný lov potešil a pokojne by som uvítal pokračovanie. ()

Galerie (28)

Zajímavosti (3)

  • Natáčelo se v americkém státě New York. (BMW12)
  • Postava Anne (Bel Powley) má vo filme 16 rokov. Herečka však počas natáčania v skutočnosti mala 23 rokov. (Marceloo)
  • Celosvětová premiéra proběhla 10. března 2018 na filmovém festivalu South by Southwest v Austinu (Texas, USA). (BMW12)

Reklama

Reklama