Kolos

Scénografie:

Sue Chan

Kostýmy:

Antoinette Messam

Neviem síce poriadne vyjadriť čo sa mi tu páčilo ale môžem aspoň povedať čo by som vytkol. Ten prerod z "dobrého" spolužiaka na kreténa bol proste tak rýchly, že som sa chvíľami čudoval, že čo to. A aj keď nám pred koncom filmu dávna spomienka na dectvo veľa prezradila aj tak sa stým mohli viacej pohrať. Tento film však netreba brať vážne....(31.7.2017)

Alkohol potkává Godzillu. Nacho Vigalondo přichází s dalším originálním filmem, tentokrát o alkoholičce Anne Hathaway, která se po rozchodu se svým přítelem vydává do rodného města na "odvykací kůru", následují však záhadné události, které mají jistou spojitost s jejím dětstvím. Děj Colossalu se odehrává ve dvou rovinách, které se zdají na první pohled nemožné spojit, opak je však pravdou a Vigalondo to dokázal, ba co víc dokázal ze svého originálního námětu vyždímat maximum. První rovina alá charakterové drama se tak setkává s rovinou kaiju monstra, který ničí jiho-korejský Soul. Chytrým spojením těchto dvou rovin vzniká metafora na lidskou bezohlednost, sobeckost a spoustu dalších neduhů dnešní doby v naší společnosti. Film tak funguje především díky své nepředvídatelnosti a Vigolandově sebevědomému přednesu i ve slabších pasážích snímku kdy to trochu skřípe, především co se týká logického chování postav. Je pravda, že film občas působí naprosto nelogicky v situacích kdy postavy činí naprosto nepochopitelná rozhodnutí, ale budiž Colossalu odpuštěno a v rámci toho, že se jedná o malé indie sci-fi/dramedii, které přece jen nesází na nějaké reálně skutečné vyprávění, se dá nějaká jemná vada na kráse s klidnou duší odpustit. Zbytek filmu totiž funguje v pořádku Anne Hathaway a Jason Sudeikis hrají skvěle, že i to nelogické chování se jim dá uvěřit a hlavní věcí je, že film má myšlenku, je pohodově natočený a chce divákovi něco předat a za to zaslouží velkou pochvalu. 78%(26.7.2017)

• Hellierer

Z traileru jsem usuzoval, že se bude jednat o ulítlou komedii a vlastně jsem se na takový film těšil. Výsledek je ale úplně jiný. Colossal je drama o zkrachovalé alkoholičce se kterou nejde ani soucítit a to mám Anne hodně rád. Sudeikisovi ta role záporáka naprosto sedí, jen je škoda, že všechny postavy jsou zcela nesmyslné. Nápad celého filmu přešlapuje na místě a kdyby tam to monstrum nebylo tak se nic nestane. Škoda takového promrhaného potenciálu. 45%(20.7.2017)

Catwoman má deprése... a pije. Jen aby neskončila jako Karel v Týništi... No, ten nápad je tak kolosálně blbý, že si zřejmě s Werichem řekli, to je blbý, to se bude líbit. "A co to bude, až to bude?" ptali se jistě tvůrců zvědavci. "Akční scifi komediální drama a taky trochu fantasy," odpovídali tvůrci snad s vážnou tváří. Nakonec z toho je jakési podivné drama o šikaně a jejích tragických následcích (chudáci Korejci). Teda myslím. Anička Shakespearová si snad jako jediná vzala k srdci to "komedie" (ale jen v některých scénách), nedala si říct a předstírala humor. No, jenže jaksi dělejte americký humor ve španělském filmu, že ano.(20.8.2017)

• trickmaster

Tyvole, to byl matros. Film, kterej mel takovej potencial a takhle ho dokazal rejza zprznit, znasilnit a zkurvit. Tak dlouheeeeeeeeeeej a nudneeeeej prubeh cituplnym, emocionalnimm a uplne bezduchym dejem sem se dlouho neprokousaval. V tomhle filmu predevsim vubec nejde o nejaka monstra, ale o 2 uplny debilni kreteny, kteri proti sobe vedou spory podobne sesterske a bratrske lasce. No....20% a to jen kvuli par dobrym scenkam!(12.11.2017)