Reklama

Reklama

Kolos

  • Španělsko Colossal (více)
Trailer 3

Gloria (Anne Hathawayová) je nezaměstnaná královna večírků. Když její vztah s praktickým přítelem Timem ztroskotá, je nucena se přestěhovat zpátky do rodného městečka, aby si dala svůj život zase do pořádku. Zde opráší vztahy s nejlepším kamarádem z dětství Oscarem (Jason Sudeikis), dobráckým majitelem baru obklopeným partičkou štamgastů, a pokračuje ve svém nezřízeném pití. Mezitím začne na druhém konci zeměkoule příšera v nadživotní velikosti každou noc útočit na jihokorejský Soul, což upoutá pozornost diváků z celého světa. Jednou v noci Gloria s hrůzou zjistí, že běsnící monstrum v katastrofálním měřítku kopíruje každý její krok, který udělá na místním dětském hřišti. Když Gloria a její přátelé prokouknou tajemství tohohle bizarního úkazu, objeví se druhá, ještě ničivější bestie. A brzy se začne schylovat k epickému zúčtování obou nestvůr. (HBO Europe)

(více)

Videa (3)

Trailer 3

Recenze (155)

Bajislaw 

všechny recenze uživatele

Na komedii je to málo vtipné, na drama málo dramatické, na monster movie málo bombastické. Film občas neví, co si počít se svou originální premisou a neotřelý žánrový mix příliš nefunguje (alegorií na úkor dramatu, drama na úkor komedie). Co ale musím ocenit je mnohovrstevnatý herecký výkon Jasona Sudeikise. I Anne Hathaway se se svou rolí vypořádala dobře. Pro milovníky indie žánru téměř povinnost. ()

Tft 

všechny recenze uživatele

Alkohol potkává Godzillu. Nacho Vigalondo přichází s dalším originálním filmem, tentokrát o alkoholičce Anne Hathaway, která se po rozchodu se svým přítelem vydává do rodného města na "odvykací kůru", následují však záhadné události, které mají jistou spojitost s jejím dětstvím. Děj Colossalu se odehrává ve dvou rovinách, které se zdají na první pohled nemožné spojit, opak je však pravdou a Vigalondo to dokázal, ba co víc dokázal ze svého originálního námětu vyždímat maximum. První rovina alá charakterové drama se tak setkává s rovinou kaiju monstra, který ničí jiho-korejský Soul. Chytrým spojením těchto dvou rovin vzniká metafora na lidskou bezohlednost, sobeckost a spoustu dalších neduhů dnešní doby v naší společnosti. Film tak funguje především díky své nepředvídatelnosti a Vigolandově sebevědomému přednesu i ve slabších pasážích snímku kdy to trochu skřípe, především co se týká logického chování postav. Je pravda, že film občas působí naprosto nelogicky v situacích kdy postavy činí naprosto nepochopitelná rozhodnutí, ale budiž Colossalu odpuštěno a v rámci toho, že se jedná o malé indie sci-fi/dramedii, které přece jen nesází na nějaké reálně skutečné vyprávění, se dá nějaká jemná vada na kráse s klidnou duší odpustit. Zbytek filmu totiž funguje v pořádku Anne Hathaway a Jason Sudeikis hrají skvěle, že i to nelogické chování se jim dá uvěřit a hlavní věcí je, že film má myšlenku, je pohodově natočený a chce divákovi něco předat a za to zaslouží velkou pochvalu. 78% ()

Reklama

iXtr3m3 

všechny recenze uživatele

Nejako som nepochopil pointu tohoto technicky slušne spracovaného ale obsahom totálne neprehľadného mišmašu. Mala to byť existencionálna dráma? Malo nás to upozorniť na problémy s alkoholom? Malo to byť originálne spracovanie Monster resp. Kaiju žánru? Mala to byť nepochopená komédia? Uniká mi fakt pointa, pretože všetko, čo som tu vymenoval, sme dostali už xkrát v ďaleko ďaleko lepšej forme a tu sa doslova mrhalo hereckým potenciálom každého zo zúčastnených. ()

noby 

všechny recenze uživatele

Námět skvělý, zejména včetně zasazení do kontextu životní situace obou hrdinů. A některé scény vážně dobře kombinují komičnost a drama - asi jako když vidíte opilce, přijde vám komický, ale zároveň víte, o jak vážnou věc jde. Hodněkrát jsem chtěl dát čtyři hvězdy, ale nemůžu. Celkově film bohužel trpí množstvím nedotažených scén a často špatným tempem. Jako zajímavá oddechovka je ale fajn. ()

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele

"Zabila jsem tři prdele lidí, protože jsem se zase chovala jako opilej idiot." Takže Gloria na hřišti v USA vypadá při pohledu z Jižní Korey jako Příšera? Tak to je skvělý nápad, ale jak vypadá ze Severní Korey? To je asi jedno, protože odtud finance do tohoto snímku nešly. Ty totiž dorazily z Jihu, což je jediný důvod k tomu, aby americký občan nelidsky trpěl přitom, když v Soulu umírají lidé. Kdyby totiž mně někdo vyhrožoval, že pokud si s ním nebudu hrát na písečku, tak šlápne lidem v Soulu do úsměvu, tak to vyzní podobně trapně jako tento snímek. A hrát si s ním stejně nebudu. ()

Galerie (57)

Zajímavosti (1)

Reklama

Reklama