Kolos

Scénografie:

Sue Chan

Kostýmy:

Antoinette Messam

Na to jaká je to vlastně hloupost, tak to překvapivě dlouhou dobu docela funguje. Člověk by tomu ale musel odpustit strašnou spoustu věcí. Například proč konečně neevakuují Soul nebo proč jsou Oscarovi kamarádi takové srágory že jej nedokáží zastavit. Vidím to celé tak že pokud by měl tohle brát někdo jako komedii tak se jedná o hodně vážnou monster tématiku a pokud by tohle měl brát jako monster film, tak zde jsou hrozné nelogičnosti. 60%(26.7.2017)

• Jara.Cimrman.jr

"Zabila jsem tři prdele lidí, protože jsem se zase chovala jako opilej idiot." Takže Gloria na hřišti v USA vypadá při pohledu z Jižní Korey jako Příšera? Tak to je skvělý nápad, ale jak vypadá ze Severní Korey? To je asi jedno, protože odtud finance do tohoto snímku nešly. Ty totiž dorazily z Jihu, což je jediný důvod k tomu, aby americký občan nelidsky trpěl přitom, když v Soulu umírají lidé. Kdyby totiž mně někdo vyhrožoval, že pokud si s ním nebudu hrát na písečku, tak šlápne lidem v Soulu do úsměvu, tak to vyzní podobně trapně jako tento snímek. A hrát si s ním stejně nebudu.(3.3.2018)

Nápad to není vůbec špatný a docela chápu, že na to herci kývli, ale zpracování tak trochu hapruje. Pokud má Vigalondo nějaký talent, tak to určitě není ten komediální, což je při pokusech o vtip zoufale znát. Až příliš spoléhá na Sudekise, který se sice snaží, ale v mnoha pasážích nemá příliš co hrát. Pak je tu žánrová nevyhraněnost, která filmu škodí. Předpokládám, že primárním motivem bylo podobenství, ale na to se nabalilo tolik bahna ze všech různých směrů, že ten základní smysl místy úplně zanikl. Na druhou stranu Anne Hathaway mě ani tady nezklamala, monstrum bylo také fajn a ačkoliv nedokážu přesně pojmenovat nějaké kladné aspekty, měl jsem z filmu občas dobrý pocit. Ale i tak to vidím jako promarněnou příležitost. 55%(18.8.2017)

• trickmaster

Tyvole, to byl matros. Film, kterej mel takovej potencial a takhle ho dokazal rejza zprznit, znasilnit a zkurvit. Tak dlouheeeeeeeeeeej a nudneeeeej prubeh cituplnym, emocionalnimm a uplne bezduchym dejem sem se dlouho neprokousaval. V tomhle filmu predevsim vubec nejde o nejaka monstra, ale o 2 uplny debilni kreteny, kteri proti sobe vedou spory podobne sesterske a bratrske lasce. No....20% a to jen kvuli par dobrym scenkam!(12.11.2017)

• Hellierer

Z traileru jsem usuzoval, že se bude jednat o ulítlou komedii a vlastně jsem se na takový film těšil. Výsledek je ale úplně jiný. Colossal je drama o zkrachovalé alkoholičce se kterou nejde ani soucítit a to mám Anne hodně rád. Sudeikisovi ta role záporáka naprosto sedí, jen je škoda, že všechny postavy jsou zcela nesmyslné. Nápad celého filmu přešlapuje na místě a kdyby tam to monstrum nebylo tak se nic nestane. Škoda takového promrhaného potenciálu. 45%(20.7.2017)