Kolos

Nacho Vigalondo

Eric Kress

Bear McCreary
  • Jara.Cimrman.jr

"Zabila jsem tři prdele lidí, protože jsem se zase chovala jako opilej idiot." Takže Gloria na hřišti v USA vypadá při pohledu z Jižní Korey jako Příšera? Tak to je skvělý nápad, ale jak vypadá ze Severní Korey? To je asi jedno, protože odtud finance do tohoto snímku nešly. Ty totiž dorazily z Jihu, což je jediný důvod k tomu, aby americký občan nelidsky trpěl přitom, když v Soulu umírají lidé. Kdyby totiž mně někdo vyhrožoval, že pokud si s ním nebudu hrát na písečku, tak šlápne lidem v Soulu do úsměvu, tak to vyzní podobně trapně jako tento snímek. A hrát si s ním stejně nebudu.(3.3.2018)

• Kingjiri

Smíchat dohromady tolik žánrů dohromady si vybralo svojí daň, takže biják jako celek moc nefunguje. Hlavně podobenství neni moje oblíbená filmová disciplína a upřímně mě moc nebaví nad nim (aspoň v tomhle případě) přemýšlet. Naopak jsem se občas bohužel zamyslel nad chovánim hlavních postav, který mnohdy nedávalo smysl. Z Oscara se bez většího vystvětlení z ničeho nic stane hroznej kokot a hlavně se ho jeho kámoši při jeho řádění ani náznakem nesnažej zastavit (WTF?). Nejlepší byly asi herci a pak pár dramatickejch scén. Ale co kdyby Colossal přiměl aspoň jednoho alkoholika abstinovat, bylo by to vlastně fajn.(3.2.2019)

Zajímavé, rozporuplné, komediální, depresivní, dramatické, šílené. Já nevím co si o tomhle myslet. Začínalo to jako špatná komedie, pak krizové drama, pak vyšunuté psychopatické drama, sci-fi, jakože cože? Ale nápad originální, herecké obsazení taky dobré, bylo to napínavé a vlastně celou dobu čekáte jak to dopadne. Jasný je, že východisko je jen jedno a teď čekáte kdo koho zabije první. ..takže přestat chlastat případně přestat brát nějakoou chemii na hlavu, drbat se na hlavě, za ušima, nehrát si na obludku a nechat Korejce žít.. (25.8.2017)

• BoPo

Odohráva sa tu milionkrát videná drama linka. Jeden je nasraný a neúspešný. Jedna je neúspešná, ale aspoň vypadla z malej prdele do veľkomesta. Poznajú sa odmala a začnú spolu po dlhých rokoch spomínať na staré krivdy. Samozrejme je tu náznak nápadu v podobe godzillovskej vsuvky, ale tá sama o sebe vystačí pútavosťou tak na 10 minút. Dajte si radšej Znovu a jinak. Síce rovnaký typ príbehu s rovnakým stupňom tuctovosti, ale Monster v hlavnej úlohe tomu dáva úplne iný punc kvality. Kolos je totiž maximálne tak dobrý trailerový nápad. Ako film funguje minimálne.(18.12.2017)

Alkohol potkává Godzillu. Nacho Vigalondo přichází s dalším originálním filmem, tentokrát o alkoholičce Anne Hathaway, která se po rozchodu se svým přítelem vydává do rodného města na "odvykací kůru", následují však záhadné události, které mají jistou spojitost s jejím dětstvím. Děj Colossalu se odehrává ve dvou rovinách, které se zdají na první pohled nemožné spojit, opak je však pravdou a Vigalondo to dokázal, ba co víc dokázal ze svého originálního námětu vyždímat maximum. První rovina alá charakterové drama se tak setkává s rovinou kaiju monstra, který ničí jiho-korejský Soul. Chytrým spojením těchto dvou rovin vzniká metafora na lidskou bezohlednost, sobeckost a spoustu dalších neduhů dnešní doby v naší společnosti. Film tak funguje především díky své nepředvídatelnosti a Vigolandově sebevědomému přednesu i ve slabších pasážích snímku kdy to trochu skřípe, především co se týká logického chování postav. Je pravda, že film občas působí naprosto nelogicky v situacích kdy postavy činí naprosto nepochopitelná rozhodnutí, ale budiž Colossalu odpuštěno a v rámci toho, že se jedná o malé indie sci-fi/dramedii, které přece jen nesází na nějaké reálně skutečné vyprávění, se dá nějaká jemná vada na kráse s klidnou duší odpustit. Zbytek filmu totiž funguje v pořádku Anne Hathaway a Jason Sudeikis hrají skvěle, že i to nelogické chování se jim dá uvěřit a hlavní věcí je, že film má myšlenku, je pohodově natočený a chce divákovi něco předat a za to zaslouží velkou pochvalu. 78%(26.7.2017)