Šimon a Matouš

• Česko Šimon a Matouš: Obchodníci s diamanty (více)

SNCIS

"Nezapomeňte večeře je v 6." - "Přijdeme ve 3!" Kopírky Spencera & Hilla znovu v akci! Poprvé - Šimon a Matouš jedou na rivieru. Znovu chytlavá píseň On My Way, která provází celý film a dějové to připomíná dva misionáři. Ze začátku to vypadá dobře a scéna u zpovědi nebo křtění fakt sranda. "Když jsem byl kluk spadl jsem ze židle a zjevila se mi Madona. Řekla mi, buď z tebe bude světec nebo pitomec, ale jak to vypadá je ze mne světec." Pak se to zbytečně překombinuje a jsou tam dlouhé scény s gangstery a policajtama. Jinak raději originál než lacinou napodobeninu, protože duo Spencer & Hill miluji a nedají se nahradit. - 50%. ()

Ajbell

Podarená kópia na Spencera a Hilla. Určite, že originálnej dvojici sa nevyrovnajú, ale aj na tomto sa dalo poriadne pobaviť. ()

tein

Je to hrozná hovadina a kdyby to natočili v dnešní době tak tomu dám asi hodnocení odpad, ale v době mého dětství to patřilo mezi top komedie co bylo možno vidět v TV. Převážně z nostalgie, a že se u toho opravdu skvěle bavím, dávám 5*. Ač je humor na dnešní dobu už opravdu přiliš absurdní, tak tady to, alepoň pro mě, stále skvěle funguje a má to úžasnou pohodovou odpočinkovou atmosféru. O neskutečně chytlavé hudbě ani nemluvě. Prostě klasická totálně ulítlá Italská letní komedie. Sice primitvní ale účinné. V jednoduchosti je holt krása. No a komu vadí, že to vykrádá filmy Spencera a Hilla? Důležité je, že to funguje a člověk se výborně baví a směje téměř od začátku do konce. Vždy se na tuto komedii rád podívám a pokaždé mi báječně zvedne náladu. To dnešní moderní komedie málokdy zvládají. Druhý díl "Šimon a Matouš jedou na rivieru " si ode mě zaslouží uplně to stejné hodnocení (*****) ()

mistr97

Šimon a Matouš se rozhodně řadí mezi mé oblíbené komedie. Ještě aby ne, když je film nabitý zábavnými rvačkami a hláškami. Je příkladnou ukázkou toho, že i jednoduchý humor dokáže bavit a přitom nemusí být ani jediná situace trapná nebo dokonce nechutná, jak se to objevuje v mnoha novějších komediích. Smith s Cantaforou očividně napodobují známější dvojici Spencer-Hill. To mi ale vůbec nevadí, jsem totiž rád za každý podobný film, který můžu vidět několikrát, aniž by mě přestal bavit. 80 % ()

Aguirre

X- krat opozerane na videopaske na zaciatku '90 rokov. Film je zabavnejsi, ako niektore Bud a Spencer produkcie. Bavili sme sa cela rodina. ()