The Unspoken

• USA The Unspoken (více)

V roku 1997 dochádza za múrmi jedného z rodinných domov na okraji malého mestečka k obrovskej tragédii. Napriek tomu, že je samotné miesto doslova nasiaknuté krvou, telá štvorčlennej rodiny sa nikdy nenašli. Vďaka povere šíriacej sa okolím, miestni obyvatelia dokonca zmenili popisné číslo domu na 666. Po 17tich rokoch prichádza doň nová nájomníčka Jeanie (Pascale Hutton), ktorá potrebuje pomoc pri opatere so synom Adrianom. Svojej úlohy sa, napriek varovaniu lesbickej priateľky Pandy (Chanelle Peloso), zhostí tichá a utiahnutá Angela (Jodelle Ferland), ktorá v rovnakom období prichádza o svoju pôvodnú prácu. Dané rozhodnutie bude pre mladé dievča skúsenosťou, na ktorú nikdy nezabudne. (*CARNIFEX*)

helraiser

Tak jo tohle se docela povedlo, v podstatě dost slušná variace na strašidelný dům, kde je opravdu na co koukat. Atmosféru to má slušnou, strach z neznáma funguje opravdu slušně, má to i pár slušných lekaček a pár povedených scén a závěr je opravdu vydařený. Tohle můžu s klidným svědomím doporučit. Opravdu jsem se bavil a tři opravdu silné hvězdičky mohu udělit bez rozpaků. Víc takových filmů, by žánru jen prospělo. ()

Pavel82

Darth Vader skutečně žije mezi námi. Je ve všech strašidelných domech a teď žije v Amityvillu. Nebo jsem něco špatně pochopil? ()

Cooller

Tohle je přesně parketa Jamese Wana veliká škoda že se toho neujal mohlo to být přinejmenším dobré... ale tohle je blbost... pro protagonistu je víc děsivá svévolně kutálející se kulička než mrtvola milenky/kamarádky nebo vraždicí "nic"...malej "Damian" byl poměrně nudný až posledních 5 minut se to trochu vybarvilo kdyby to drželi v tomhle duchu od začátku mohlo to být rovněž lepší... 35% ()

elimS

45% - komentář 20ti slovy: Přiznávám, občas jsem trošku bál, ale celkově to nefungovalo. K tomu mě štvala debilní, stupňující, hudba na housle, a prd pointa. ()

ANTYCHRYST

Začátek vypadá na krvavé žně, které se nakonec nekonají, ale filmek docela v poho. Hřebíky a horká koupel jsou super :) celou dobu me srala ta partička těch sracu.. tak dostali co proto.. Škoda dalo se z toho vytriskat více.. takhle to je takovej průměr. Sice žádnej strach nebo tak něco u sledování nehrozí, ale dá se to. 50% ()

jkpj22

1 hvězda za lesbickou scénu, druhá hvězda za perfektní Jodelle Ferland. Ale tím to hasne. Pokud čekáte lekačky, žádné nejsou. Pokud vám jde o napětí a atmosféru, moc toho taky nenajdete. Ale pak přijde konec a bum! Tři hvězdy. ()

Martin29

Před 17 lety v jakémsi baráku zmizela jedna rodina našel se jen jakýsi mrtvý dědek (asi kněz) a vyděšená chůva. Po 17 letech se do domu nastěhuje jiná rodina (žena s klukem co je němý) a opět se v něm dějou divné věci. Je škoda, že se to výrazně rozjede až na konci do té doby je to nuda nepřináší to nic zajímavého (otvíraní zavírání dveří kulička co se sama objevuje a mizí a různé postavy co občas na hlavní herečku bafnou). Ke konci to nabere slušný směr, který je zajímavý a místy i originální. Když to porovnám s tímto http://www.csfd.cz/film/393288-the-remains/komentare/ tak je to daleko lepší film. ()

goauld

Kde jsou ty časy Evil Dead, Pather Thomas...apod. Duchařina je určitý druh umění. To nemůže zas dělat každej ;-) Bohužel - doba italských gore horrorů na toto téma je pryč a amíci holt dobré horrory dělat zdá se neumějí. Možná proto je současný trend v tomto směru neuspokojivý a divák v podstatě se baví - bohužel však zcela jinak, než je záměr scénáristy, či režisera. V tomto dílku (televizním??no podle způsobu kamery a velmi přitroublých animačních efektů-např. s mrtvolkou psa :-)) tu máme němého klučinu, který nejen to, že nevydá ani hlásku (!) , ale na něm je evidentně vidět, jak ho to prakticky vůbec nezajímá (co se tam děje), snad dokonce má divák pocit, že to dítko je ztělesněná nuda (tedy až na ty dvě minuty na konci, kdy alespon trochu projeví smysl pro herectví). Co se týče ostatních protagonistů - opět není o čem mluvit. Tu Jodelle (která ve filmu ani "nezaJodelluje" :-)) by jeden zabil z důvodu absolutně nevěrohodného chování, chalany jakbvysmet. Jediný, kdo se ve filmu jevil vcelku normálně byl snad ten sheriff ;-) Leč ten však celý film nepotáhne :-)) Takže suma sumárum - ještě že existujou ty torrenty :-) Chtít za tento počin od diváka adekvátní částku - z toho by se asi celý štáb neuživil :-) ()

vrch07256732

3 hviezdy za jedinú dobrú a navyče nápaditú gore scénku v 1 .tretine filmu. Ako komentoval Ricci.s zvyšok filmu sa viac menej prekecá s nejakou ojedinelou navyše nefunkcnou lakackou, ale celé to film nikam neposúva. Záver akčnejší, vysvetlenie celého strasenia na konci filmu úplne zabité a práve tam si kladiete otázku what the fck... na kerého bolo natočených predošlých 90 min. ()

PuppetMistr

Tak to bylo snad ještě lepší než Insidious. Plus herečka Jodelle Ferland která se mi líbila ve filmu Případ Č. 39. Dobry horor. Závěr s těma třema zmrdama byl luxusní. Rád skouknu znova. ()