Série(2) / Epizody(26)

Dospívající kluk zjistí, že je Ajin, ale uteče dřív, než na něm úřady začnou experimentovat. Další Ajinové plánují, jak se bránit, a on si musí vybrat stranu. (Netflix)

novoten

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Spoilery - Poutavý akční hit, který má tu smůlu, že se o něm nejčastěji mluví v souvislosti s jeho netypickou, místy až trhanou animací. Jinak se totiž jedná o netypicky gradovanou nadpřirozenou naháněčku tří stran, kde paradoxně té divácky nejbližší fandím méně než pronásledovatelům. Hlavní hrdina totiž má tu smůlu, že mu v rámci uvěřitelnosti byl uprostřed celé série přidán nečekaný charakterový rys a z úst jeho sestry se dozvíme, že zdánlivý sympaťák stíhaný nešťastnými událostmi umí ve skutečnosti být vypočítavý neřád. Osobně to považuji za nešťastné rozhodnutí, protože si tento směr později ve druhé sérii trochu protiřečí, ale jsem ochoten ho odpustit tváří v tvář tomu, jak mi přirostli k srdci ostatní. Zejména dobrák Kaito a neúnavný Tosaki se totiž okamžitě zařadili mezi moje nejoblíbenější anime charaktery vůbec. A konečně to, kvůli čemu si cestu k Ajinům našla většina diváků - akce. Každý souboj ghostů, ale i každá přestřelka (jakkoli občas zbytečně přepjatá kvůli nepochopitelným rozhodnutím všemožných vojenských jednotek) fascinuje každým úderem a výstřelem a nejen z vynikající poslední epizody dělá podívanou, při které jsem napětím v klidu neposeděl. ()

Terezinka198

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Čím bych začala? Animace je otřesná, co si budeme povídat. Ale když to přehlédnete a dáte příběhu šanci, jistě vás zaujme. Téma nesmrtelnosti je zde zajímavě podané, a s ním i spojená krutost lidí, kteří se pochopitelně bojí neznámého a musí to za každou cenu zkoumat. Příběh z pohledu kořisti na útěku, která netuší, komu může a komu nesmí věřit, byl dobrý nápad. Poslední epizody jsou důkazem toho, že akce v tomto seriálu rozhodně není pomálu a já si právě užila spíš tu druhou část. Jistě, můžeme srovnávat s Tokijským ghoulem... ale já se ptám proč? Jasně, příběh je podobný, ale v případě Ajina je zde větší gradace. (Netuším, jak vypadá manga, nečetla jsem.) Nejistota a nenávist lidí je zde také stejná. Diskuze "Ghoul vs. Ajin" mě minula. Nechci porovnávat. Obě díla pro mě mají ceněné místo, protože je v nich dostatek násilí (jen ta krev tam chybí, ale co už). Nebudu tu filozofovat. Za mě slušných 7/10 nakonec. ()

Mkqp

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

A mě se to líbilo. Příběh je zajímavý, přičemž ubíhá celkem svižně, postavy zaujmou a jejich chování je poměrně reálné. Nějaké mouchy to má, ale i přes ně jsem se dost bavil. Když budu brát Ajin jako oddechovku, tak je to super záležitost. I animace se dala přežít. Je však pravda, že občas pohyby vypadaly vážně otřesně. ()

Arkanoid

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Vnímanie niektorých postáv: Nagai Kei - manipulatívny asociál bez empatie je zaujímavým pozorovateľom okolitého deja. Tosaki - pritlačený k múru viac ako agent Mahone z Prison Breaku, radosť pozerať sa na jeho rozhodnutia pod tlakom. Neužíva drogy, nevie sa zbaviť len mentoliek alebo žuvačiek ako náhradu nikotínu. Satou - zdá sa mi byť originálnym záporným hrdinom, cieľmi sa podobá na Magneta. Akčný živel, ktorý situáciu ovládne brutalitou, akciou aj dialógmi. Nakano - škoda, že je to hlupák, avšak na ňom sa mohla ukázať Nagaiova manipulatívnosť. Vyjadrenie ku seriálu: Adrenalín do žíl pumpuje dynamická akcia podporená stupňujúcou sa hudbou zobrazená v 3D animácii. Tieto zložky spolu dokonale ladia a sú hlavnou devízou seriálu, ktorá je na seriálovom poli vrcholom. Mystiku a fantasy zložku zabezpečuje nesmrteľnosť a duchovia, čo tvorcovia výborne využívajúhlavne v akčných scénach. Príbeh epizód, aj seriálu celkovo, je predvídateľný, no dej sa odvíja neuveriteľne rýchlo, čomu pomáha prepracovaná animácia. Téma vyžaduje množstvo akcie, ktorú tvorcovia zvládajú dokonale stupňovať a aj ňou zaplniť celú epizódu. Akcia je viac než dobre podporená hudbou, ktorá je jej rovnocennou zložkou a stupňuje ju perfektne. Negatívom sú úbohé dialógy, ktoré len opisujú situáciu bez invencie a niekedy vadia (chce sa mi močiť).Vzťahy medzi postavami sa odvíjajú pomaly, ale tvorcovia z nich dokážu zručne ťažiť. Každopádne vďaka akcii, hudbe, 3D a samotnej mystike Ajin vládne viac než spokojnosť. Komentár ku niektorým epizódam: 3. Pád motorky alebo záverečná vražda sú vrcholy anime, čo som zatiaľ videl. 5. Satou prerážajúci cez stráže je akčný adrenalínový vrchol anime. 9. Konečne som v anime dostal ambivalentného hrdinu, ktorý pre svoju asociálnu poruchu a absenciu empatie koná vážne zaujímavo, nečiernobielo. Napätie sa stupňuje a postavy sa stávajú kultovými.    ()

fmash

Zajímavá myšlenka i postavy, výhrady bych měl (jako zřejmě všichni) k počítačové animaci, která je až příliš patrná, i když exteriéry jsou tradičně parádní. V závěru první (?) série podivné zhoršení logiky přístupu vlády k ajinům, kteří mohou bořit města, ale nesmí se na ně použít sedativa, protože je to nehumánní (atd.)... Nicméně slušné. 3½. ()

• Na začátku 13. minuty má Nakano Kou krví potřísněné tričko, avšak na konci 13. minuty je jeho triko znovu čisté. (KCM)