Reklama

Reklama

Videa (1)

Trailer

Recenze (13)

ainny 

všechny recenze uživatele

Rozhodně to není dokonalý film, některé události jsou až příliš zjednodušené, ale o třídu výš v mém hodnocení ho povznesly dvě věci. První je možná překvapivá, ale to, co tady předvedli maskéři (hlavně v závěru filmu), je neuvěřitelné. Už mockrát jsem viděla mladé herce nalíčené za mnohem starší a většinou to byla tragédie. Tady ne, tady to bylo tak dokonalé, že nebýt blázen do korejské kinematografie a vidět někde jenom ukázku finále, tak prostě neuvěřím, že se dívám na mladé a pohledné lidi. K tomu se váže věc druhá. Budu se opakovat, ale Son Ye-jin je na celém světě jenom jedna. Jak tahle úžasná, božská a drobná osůbka zahrála finále filmu, to bylo prostě neskutečné! Když jsem ji viděla, ještě drobnější s tíhou celého princeznina života na ramenou, tak na mě padl takový smutek, že jsem brečela jako želva. Ona dala návratu princezny do Koreje (to není spoiler, to je prostě historický fakt), takový rozměr, že se z něho budu ještě chvilku vzpamatovávat. Kdyby pro nic jiného, tak pro ni ten film za shlédnutí stojí. Titulky. ()

silentname 

všechny recenze uživatele

Komentár číslo 1000. Zvažoval som, ktorý film by som vybral, aby mal túto poctu odo mňa a nakoniec som sa to rozhodol venovať kórejskému filmu "The Last Princess." A musím povedať, že tak ako ma kórejská filmografia nadchla naposledy vo filme Unforgettable, tak tu to platí opätovne. Nemyslím si, že to bol až tak silný film, než vyššie spomenuté "Unforgettable" no rozhodne musím priznať, že emócie zo mňa na správnom mieste film dostal a dokonca v posledných pár minútach som sa skoro neubránil pár slzám. Nevedel som moc o historických aspektoch filmu a musel som si pár veci overiť internetom, no myslím si, že väčšinou sa zachytili veci správne a je tu pár postáv, ktoré boli asi dotvorené pre dej. Väčšina z nich to posúva správnym smerom, no hlavný zloduch v tomto filme ma absolútne neberie. A všetko to spomaľuje. Všetky scénky s ním som už len dúfal, že ho niekto zabije. Ale život je občas iný. A musím povedať, že tento film veci neprikrášľuje, ani ich nerobí jednoduchšie pre svoje postavy a divákov. Veľmi sa mi páči, keď sa princezná vráti do Kórey po 38-mich rokoch (a myslím si, že nakoľko história to už povedala za nás, nepovažujem to za spoiler vo filme) tak nevie ako sa má tváriť a čo má robiť. A všetko jej to príde ako prebudenie sa z veľkého a nekonečného sna. Scénka, keď jej zamietnu povolenie vrátiť sa a jej zbláznenie sa je skutočne efektné. A popravde asi všetci herci odviedli skvelú prácu v tomto filme a uveril som všetkému čo sa vo filme stalo, napriek tomu, že to bolo jednoznačne upravené pre dôvody filmu. Ale s tým, ako to využíva hudbu a vizuálne stránky jednotlivých scénok sú pre mňa momenty, kde to funguje. Kórejci pracujú s filmovým médiom vynikajúco a som rád, že som film videl. Rovnako aj pre fakt, že som sa z neho dozvedel aj niečo nové z histórie. A niečo zaujímavé. Odporúčam vidieť. Hodnotenie: A ()

Reklama

Padme_Anakin 

všechny recenze uživatele

Poslední princezna Korejského císařství neměla na růžích ustláno, byla sice nejmladší dcerou císaře, nicméně její matka byla konkubína.. Navíc v době, kdy se narodila, Korea úpěla pod nadvládou Japonska.. O svého milovaného otce přišla v pouhých sedmi letech a od té doby byla vydána na milost či nemilost politiků, politikaření a mocenských zájmů.. Půvabná Ye-jin Son ztvárnila korejskou princeznu dech beroucím způsobem a mně se moc líbila.. ()

Zelilu007 

všechny recenze uživatele

1. Hidden Fortress: The Last Princess 2. The Last Emperor 3. The Last Princess To je pořadí, ve kterém jsem asijské historii věnovala vždy filmovou pozornost s podobným názvem a podobným životním příběhem jednoho posledního vladaře třech Asijských zemí. Určitě mi dovolíte v tomto duchu srovnání mezi těmito třemi. Nejsilnější byl určitě Poslední císař, nejslabší Poslední japonská princezna a někde mezi mi lítá Poslední korejská princezna. Až na hlavního představitele jsem znala snad všechno herecké osazenstvo a že se činili. Ale přeci jen jsem chtěla něco víc, něco tomu přece jen chybělo. ()

Vavča 

všechny recenze uživatele

Jelikož neznám detailně historické pozadí, nejsem schopen posoudit, jak moc je celý smysl plánovaného útěku královské korejské rodiny z Japonska domů. Pravda dostanete excelentní herecké obsazení ať už Ye-jin Son, nebo Go Soo nebo Kim Jae-wook jako její nedobrovolný japonský manžel. Dost času se daří věrně evokovat atmosféru let dávno minulých, ale nemohu si pomoci, přišlo mi to celé hodně vykonstruované a na efekt, dost času se děj jen tak bezvýrazně plácá na místě, není vyloženě nic, co by Vás kromě technické dokonalosti mohlo strhnout, viděl jsem už povedenější historická dramata z konce korejského království. ()

Galerie (24)

Reklama

Reklama