Zajatci času

• USA Time Trap (více)

Skupina studentů archeologie se rozhodne prozkoumat hluboké jeskyně v Texasu, aby našli svého oblíbeného profesora. Muž se ztratil při expedici za nejasných okolností. Cílem profesora bylo najít "fontánu mládí". Když studenti vstoupí do škvíry v meziprostoru, ukazuje se, že podzemní čas běží mnohem pomaleji než na povrchu. Zbaveni jakékoliv pomoci zvenčí, musí jít hlouběji do jeskyně, což vede k objevu jednoho z nejzajímavějších tajemství minulosti. (LIVINGDEAD)

Extrakritik

Rozhodně dobrej nápad, i když podobnejch filmů jsou mraky. Nicméně i tak je film svým způsobem originální a stojí za zhlédnutí. ()

xargos

Time Trap není film pro hvězdy na chodníku, ale přesto jde to příjemné dobrodružství, které si autoři i herci určitě užili. Sem tam by bylo lepší méně pubertálních výlevů, i tak je tento příběh plný zvratů a neočekávaných situací. Od cca třetiny filmu je jasné, oč jde, ale i přes tuto znalost si lze Time Trap užít. Optikou krhavého kritika se na tento příběh nelze dívat. Kdo hledá lehkou sci-fi zábavu a je ochoten odpustit, že logika tu někdy utíká, užije si to. Kdo hledá v tomto příběhu jen chyby, měl by se jít dívat na jiný film :) Příjemné a neočekávané překvapení. ()

jasanka

Namet rozhodne zajimavy. Prvnich tricet nebo ctyricet minut se ale nic nedelo, a to uz pak film tezko dohanel. Rozuzleni rozhodne originalni. ()

Grizzly

Supr nápad, dobrá myšlenka, celkem dobře napsaný a oproti jiným "časovým filmům" to vlastně ani nemá žádný do očí bijící nesmysly. Prachy nebyly, ale to ani nevadí. Škoda, že postavy se chovaj často dost divně, ale to je na úkor zrzchlení tempa no. Herci jsou hrozní, ale co by člověk po takovém rozpočtu chtěl, že ano? Škoda, že od napínavější části už film běží fakt až moc rychle a není čas nic pořádně rozvinout. Ale tak atmosféru to má a nápad taky. Je to dobrý. ()

pilarius

Dvěma slovy příjemné překvapení. Šel jsem do toho jako masochista, vyšel jsem jako hedonista. Obešlo se to k mému překvapení bez dinosaurů, pralidi byli trochu slabší (ale ostatní herci zase fajn), tempo mohlo být svižnější (ale stopáž určitě ne, takhle byla akorát). Hudba příjemná, zajímavé vizuální nápady (i slušné provedení), žádné větší scenáristické boty. Za mě krásná čtyřhvězda a vůbec bych se nebránil nějakému delšímu remaku s několikanásobným rozpočtem (pokračování na to asi naroubovat nejde). ()

septic

zbožnuju, když se někdo nebojí chytit šíleného nápadu a zpracuje ho, aby to nevypadalo přepáleně. Kromě klasické archeologické stupidity, že středoškoláci v riflových šortkách v tílkách jdou prolézat jeskyně je to celkem boží. Jednoduché, nepřekombinované, chytlavé, napínavé a ani ty efekty to nepotřebuje lepší. Pro tentokrát jsem úplně v klidu překousnul i přitroublé děcka a chvílemi imbecilní dialogy. Marka Dennise určitě v budoucnu posleduju ()

Hapretor

Zajímavý nápad ... zabavilo ... opět se někdo snažil udělat hodně muziky za málo peněz a toho si cením nejvíc ... ()

Evander

Překvapivě pohodový a poměrně zábavný film, jehož děj se, zejména díky krátké stopáži, velmi rychle odvíjí. 60% ()

MickeyStuma

Námět příběhu je známý. Tady dějově nějaký profesor vleze na průzkum do nějaké jeskyně a už se nevrátí. Několik mlaďáků se rozhodne ho hledat a my sledujeme jejich počínání. Zvrat nenastane útokem nějakých příšer či podivných kreatur, jak by se jistojistě dalo předpokládat. To už tu nejednou bylo. Tentokrát se děj zabývá žánrem sci-fi a problematice času. Jedná se o film, který může zůstat nepochopitelný hlavně pro svou námětovou těžkopádnost. Něco takového velice dobře funguje v literární podobě, neboť vizuální vjem vytváří představivost samotného čtenáře. Tady to už udělali filmaři a ne každý se s tím může ztotožnit. Příběh je natočen nenáročně, jednoduše, se známými motivy a určitou záhadologií. Ve vizuálním vjemu bylo použito jak běžné kamerové snímání, tak i Found footage a to zcela vyrovnaně. Hororová atmosféra sice patrná je, ale o nic nervydrásajícího se nejedná. Jak už to tak většinou bývá, mlaďáci se místy chovají přirozeně, místy jako rozmazlenci, místy naprosto nevyrovnaně a nelogicky. Suma sumárum, snímek každopádně může ocenit i přes svou jednoduchost a skromnost jen ten divák, který je obeznámen s relativním pojmem času. S časem a prostorem se tu pohrává hodně dobře. A přitom dějově není zapojeno nic složitého k lepšímu uchopení stavu věci. ()

gazogazo odpad!

3x kurva! Největší fail co jsem tento rok viděl a tak jsem si v průběhu přál, aby to nebylo celý ultra předvídatelný a postavově nezajímavý až otravný . Bože, máš tenhle scénář a obsadíš tři typky - z toho dvě generický blondýny , aby táhly takový šči fi? A pak teda ještě nedokázat budovat Atmosféru jinak než hloupostí postav ? Promrdaná šance na komorní sci-fi s trochou epického CGI .. ()

Kingjiri

Ze začátku zajímavý a místama napínavý komorní scífko s teenagerama o cestování v čase. Bohužel od chvíle, kdy se na scéně objevili domorodci šlo všechno do kytek a korunu všemu nasadilo přiblblý happyendový finále. Když máte nízkej rozpočet, žádnou hvězdu v castingu a možnost použít při nejlepšim lehce podprůměrnej vizuál, je potřeba se o to víc snažit v dramaturgický rovině, což se dařilo jen někde v první polovině. Taky jsem zaznamenal několik případů, kdy časový paradoxy dost haprovaly (nebo spíš někdy platily a jindy naopak ne). Škoda, že se tohohle námětu nechopili schopnější tvůrci s (nejen) vyššim rozpočtem. ()

emdvojka

Nebolo to najhoršie, ale že by ma to na zadok posadilo tak to určite nie. Idea rýchlych dní, ktorá sa zmení v niečo oveľa horšie však každý i nepozorný divák spozoruje už niekde na začiatku príbehu. Dej ubieha, nenudí i keď je to celé odohrané v interiéry. Takéto filmy by možno boli zábavnejšie na divadelných doskách. Koniec bol vcelku dobre vymyslený, žiadny skok časom sa totiž nekončí happyendom.... ()

LordMysti

Přesně žánr dle mého gusta. Začíná to jakoby velice obyčejně, ale je tam vidět příjemná kamera a střih. Příběh se trošku rozjíždí a drží si stále tu tajemnou notu a postupně graduje a nabírá na tempu. Výsledek graduje zajímavým finále, které jsem až tak moc nečekal a dle úvodu filmu jsem ani nedoufal, že by se scénáristé dokázali až takhle odvázat. Za mě jednoznačně obrovské příjemné překvapení! ()

miroslav6

Někdy mě pomalu opouští chuť hledat nízkorozpočtové scifi, které svým nápadem, atmosférou a dejme tomu jakousi nekomerční láskou k řemeslu, strčí do kapsy hodně áčkových titulů. Zde to zůstalo jen u nápadu, který bohužel pohřbil do očí bijící amatérismus nejenom herců, ale i režie. Ale já to nevzdám. ()

Acrobat

Takto. Zdielam myslienku scenaristu a pomerne svizneho nametu. Byt to ale v rukach zdatnejsieho rezisera a hlavne prijat za svoj ovela lepsi casting, nez partiu debilnych tinedzerov mohol film zanechat vacsie stopy. Odsudil som ho uz na uvod, ale vtiahnut vedel. Casove slucky scifi a praveku su nachylne na uznanie, avsak ta forma bola staby VHS studiovka. Nad happyensom som mavol rukou, ale v pamati mi ostane vecne zaseknuty boj spanielov proti pravekym. (Videne 31.10.2019, AMC archiv) ()

samkko

Co bych k tomu řekl. Méně známý sci-fi thriller z roku 2017 mě opravdu nadchl. Po celou dobu snímku sledujeme partu kamarádu která se vydá do jeskyně ve které se stane něco, co teda doopravdy nečekáte. Vím zní to jako klasický americký béčkový horror, ale pozor, tak to opravdu není. Režisér Mark Dennis který do filmu psal i scénář mě dokázal držet jako na trní po celou dobu filmu. Film je skvělý v tom že se na něj začnete dívat s tím že: haha super, banda blbců leze tam kam nemá, to tu bylo už stokrát. A na konci budete sedět s otevřenou pusou. Ale abych nebyl tak hodný tak musím říct že teda závěrečné titulky jsou teda fakt hnusné. ()

DavidWebb

Slabšie 4 hviezdy ale ten flik má svoju "charizmu". Niekoľko scén, ktoré sa mi vybavovali v hlave ešte na druhý deň. Niekoľko scén, ktoré si "požičiavajú" z iných flikov. Niekoľko (samozrejme) prihlúplych dialógov. A niekoľko zábavných momentov. Spoiler:"To nie sú dni ale slnovraty... alebo tak nejako... faqq :) 70% ()