Meg (Muriel Pavlow) se nikdy nedokázala smířit s faktem, že její manžel major Martin Elgin je od druhé světové války pohřešován a teď i úředně prohlášen za mrtvého. Nedávno ale dostala obálku, obsahující jeho fotografii a pokyn, aby prvního listopadu sedm minut před půl čtvrtou odpoledne přišla na londýnské vlakové nádraží. Protože se ona i její nový snoubenec Geoffrey Leavitt (Donald Sinden) obávali vydírání, oznámili vše policii. V určený čas se na perónu zjevila postava, kterou Meg na první pohled poznala – Martin! Muž se však dal na útěk a zmizel všem v husté mlze… (dopitak)

dopitak

Solidní thriller natočený podle stejnojmenné novely, který je krimi jen z počátku, než si vše spočítáme. Konec je trošku zbabraný a uměle dramatizovaný, ovšem za napínavou pasáž, kdy Meg se svým otcem přijdou do prázdného od elektrického proudu odpojeného domu a narazí na vraha, přidávám hvězdu navíc. ()

Topco

Pôsobivá "londýnska" otváračka (pozeráme sa na Tower Bridge, počujeme Big Ben, pod nosom nám prefrčí double-decker), po ktorej sa cítime akoby teleportovaní v dobovom Londýne a pohlcuje nás nepretržitá hmla. Nepamätám si iný noir, kde by bolo toľko hmly ako tu! Rovnako kvitujem veľmi dobrú prácu s estetikou (blikajúci neón v hmle, neobvyklé kamerové uhly - najmä "dutch angles"). Škoda len tých nezaujímavých postáv a vývoja príbehu, ktorý po 2/3 stráca na napínavosti a aj atmosfére. 3,5* ()

liquido26

Za mlhou hustou tak, že by se dala krájet ... Začátek je prostě bomba, starý Londýn, mlha, která se dostane úplně všude, záhada s podvodníkem, bizarní gang a tajuplný vrah, co si říká Havoc. Pak se to celé rozplyne v ukecané nudě. První půlka byla bomba, ale ta druhá už moc ne. ()