Reklama

Reklama

Frankensteinka

Trailer

Obsahy(1)

Jeffrey Franken je docela normální kluk, který miluje svojí dívku Elizabeth a pokusy s oživováním lidské tkáně. Jenže jednoho dne se stane nehoda a jeho milovaná zemře pod koly zahradní sekačky, kterou před tím Jeffrey trochu vylepšil. Jenže láska hory... v tomto případě spíše hroby přenáší a tak se v Jeffreyho hlavě zrodí šílený plán: pomocí elektřiny přivede Elizabeth zpět k životu a protože se z ní zachovala pouze hlava, získává odhodlaný mladík možnost sestavit si ideální přítelkyni z částí mrtvých prostitutek... (Vitason)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (43)

JohnnyD 

všechny recenze uživatele

Hlavnému hrdinovi rozseká kosačka na trávu snúbenicu, tak sa rozhodne zrekonštruovať jej telo pomocou častí tiel prostitútok. Síce to má trochu dlhý rozjazd, ale minimálne od scény s húlením cracku je to úplne ultimatívna 80s splatterová zábava, kde klimax pripomenie Yuznu/Stuarta a záverečná scéna je mind-fuck nadpozemských rozmerov. A hej, Patty Mullen je neskutočná femme fatale! ()

haluska11 

všechny recenze uživatele

film samotný je taky taková frankensteinovská slátanina kousků, která má problém fungovat. absurdní smrt pod kolami sekačky stanoví tak vysoké standardy, že je hledání ideálních prostitutek k sestavení těla nové přítelkyně nedokáže doběhnout. ani když je cápek konečně fikaně uloví, protože lehké ženy po ničem jiném, než jsou tvrdé drogy, přirozeně netouží... zavírajíc oči před (tady absolutně nesmyslným) feministickým čtením je to skvělá, byť vcelku nevyvážená hororová komedie. jako úchylák na béčka a nostalgik k Rocky Horror ale nemůžu dát míň než 5 kousků těla z 5, i když si to film absolutně nezaslouží. možná je to jen stockholmský syndrom.  :’) ()

Reklama

Karamanlis 

všechny recenze uživatele

Obdobie druhej polovice 80. a začiatku 90. rokov hororovým komédiám nezvyčajne prialo. V tomto časovom rozpätí vznikli skutočné žánrové skvosty ako The Return of the Living Dead, Re-Animator, From Beyond, Bride of Re-Animator, Braindead a pod.. Jedným z garantov šťavnatej hororovej zábavy tejto garnitúry bol aj režisér Frank Henenlotter, v ktorého filmoch nikdy nebolo núdza o zvrátenosti a bizarnosti. Frankenhooker štýlovo pripomína zlaté časy dvojice Brian Yuzna & Stuart Gordon a prináša také úlety ako je vedátor, resetujúci si mozog vŕtačkou, explodujúce prostitútky či časti ľudského tela, ktoré po oddelení od trupu fungujú samostatne (hlava, ruka, noha) a dožadujú sa dávky cracku... Henenlotter tu pracoval s oveľa štedrejším rozpočtom než mal pri svojich predchádzajúcich filmoch a najmä na efektoch je to aj patrične poznať. Jeho svojskí hrdinovia končia vždy tragicky (Basket Case, Brain Damage) a tejto zásady sa drží aj tu. ()

topi 

všechny recenze uživatele

Tohle ultra béčko Franka Henenlottera se drží docela při zemi (oproti jeho počinům Basket case nebo Brain damage), až na závěrečnou re-animátorskou scénu, která má super grády. I myšlenka je dost podobná Re-animátorské sérii. Příběh o Jeffreym, kterému nešťastnou náhodou zahyne přítelkyně a tak si musí opatřit různé části ženských těl a zkusit experimentem oživit svoji milou. Potřebuje na to dva dny, aby mohl experiment vyjít a kde tak rychle sehnat vhodné dárkyně? No přece mezi prostitutkami! ()

ancientone 

všechny recenze uživatele

Predvídateľná horror/komédia na spôsob spracovania "tak zlé, až dobré (zábavné)". Elizabeth je na oslave "nešťastnou náhodou" zabitá kosačkou a J. Franken sa svoju milú pokúša dať do kopy, takže sa aktívne venuje kántreniu prostitútok. Frank Henenlotter je počas 85 minútovej "trashovej" jazdy zdatný vo figurínovom nonsense, lacné paródovanie je sympatický brak na ktorom sa fanúšik podobných pridementnelých odpadkov dobre uškŕňa, aj keď okrem množstva lacných končatín a záveru v postate nič výrazného neprinesie a hodnotného už vôbec nie - kto by niečo hodnotného aj čakal, nie? Slabomyseľný "splatter", ktorý svojím okrajovým zjavom poteší. ()

Galerie (79)

Zajímavosti (4)

  • Realizace tohoto filmu trvala 12 let. (ČSFD)
  • Interiér rodinné garáže Franken je záměrně čtyřikrát větší než exteriér, tedy větší, než jak je uveden ve scénáři. (ČSFD)

Reklama

Reklama