Reklama

Reklama

Frankensteinka

Trailer

Obsahy(1)

Jeffrey Franken je docela normální kluk, který miluje svojí dívku Elizabeth a pokusy s oživováním lidské tkáně. Jenže jednoho dne se stane nehoda a jeho milovaná zemře pod koly zahradní sekačky, kterou před tím Jeffrey trochu vylepšil. Jenže láska hory... v tomto případě spíše hroby přenáší a tak se v Jeffreyho hlavě zrodí šílený plán: pomocí elektřiny přivede Elizabeth zpět k životu a protože se z ní zachovala pouze hlava, získává odhodlaný mladík možnost sestavit si ideální přítelkyni z částí mrtvých prostitutek... (Vitason)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (43)

kaylin 

všechny recenze uživatele

Frank Henenlotter je pro mě takovou ikonkou, kdy jeho filmy mám prostě rád. Je to trashový brak, ale trashový brak, který je tak nějak dělaný s láskou. Něco, na co slyším, navíc i proto, že je to zábavné a snaží se to o nějaké ty pěkné triky, které jsou v tomhle případě sem tam hrozné, ale když dojde na masky, je to nádhera, hlavně konec je výborný. ()

Anderton 

všechny recenze uživatele

Hlavný hrdina nie je magor, pretože robí to čo robí, ale pretože sa stále so sebou rozpráva. Tentokrát nemám dilemu či zaokrúhliť hore alebo dole, ale či dať maximálny počet, alebo odpad. Preventívne je to to druhé, ale možno po "rozležaní v hlave" si to rozmyslím. Ak mi odpadne pri sexe, tak jednoznačne. Tak bohužiaľ vďaka tej metafore ohľadom zneužívania ženského tela to budem hodnotiť objektívnejšie, ale vážne neviem, ako si s takýmito filmami poradiť. ()

Reklama

topi 

všechny recenze uživatele

Tohle ultra béčko Franka Henenlottera se drží docela při zemi (oproti jeho počinům Basket case nebo Brain damage), až na závěrečnou re-animátorskou scénu, která má super grády. I myšlenka je dost podobná Re-animátorské sérii. Příběh o Jeffreym, kterému nešťastnou náhodou zahyne přítelkyně a tak si musí opatřit různé části ženských těl a zkusit experimentem oživit svoji milou. Potřebuje na to dva dny, aby mohl experiment vyjít a kde tak rychle sehnat vhodné dárkyně? No přece mezi prostitutkami! ()

IceQueen 

všechny recenze uživatele

Neexistuje na tomto svete nič romantickejšie, ako si za použitia náhradných dielov z vybuchnutých šlapiek zrevitalizovať priateľku, rozšmelcovanú vlastnoručne upravenou kosačkou. Žiadna výzva pre chirurga-amatéra a elektrikára-profesionála v jednej osobe. Stačí vŕtačka na priamy brainstorming, nejaké peniaze na biologický stavebný materiál, estrogénový roztok, noc plná bleskov, obrovská dávka odhodlania a... čo by sa predsa mohlo pokaziť? ()

darkrobyk 

všechny recenze uživatele

Nevyrovnané béčko se inspirovalo nejen klasickým Frankensteinem, ale též mnohonásobně lepším Re-Animatorem. Divák si neužije práci sekačky naplno, klíčový masakr je mu ale vynahrazen explodujícími prsatkami, což se počítá. Veselé štětky a jejich zbytky jsou vůbec asi z celého snímku nejlepší. Mutanti v závěru připomenou surrealistické vize mistra Briana Yuzny. Hezká je rovněž práce s, ve své době velmi populárními, blesky, které sjíždí leckams a po lecčems. Sešitá Elizabeth je vskutku odporná, navíc hubu, kterou má jak pytel na hady, šklebí po vzoru Billyho Idola. Škoda nudných pasáží, co sráží tohle dílko zbytečně dolů... ()

Galerie (79)

Zajímavosti (4)

  • Interiér rodinné garáže Franken je záměrně čtyřikrát větší než exteriér, tedy větší, než jak je uveden ve scénáři. (ČSFD)
  • Realizace tohoto filmu trvala 12 let. (ČSFD)

Reklama

Reklama