Reklama

Reklama

Frankensteinka

Trailer

Obsahy(1)

Jeffrey Franken je docela normální kluk, který miluje svojí dívku Elizabeth a pokusy s oživováním lidské tkáně. Jenže jednoho dne se stane nehoda a jeho milovaná zemře pod koly zahradní sekačky, kterou před tím Jeffrey trochu vylepšil. Jenže láska hory... v tomto případě spíše hroby přenáší a tak se v Jeffreyho hlavě zrodí šílený plán: pomocí elektřiny přivede Elizabeth zpět k životu a protože se z ní zachovala pouze hlava, získává odhodlaný mladík možnost sestavit si ideální přítelkyni z částí mrtvých prostitutek... (Vitason)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (40)

Campbell 

všechny recenze uživatele

Od uchyláka Henenlottera jsem čekal větší grády. Film je sice nechutnej už jen svým nápadem ale celý mě to spíše dost nudilo. Ve filmu se extra nic neděje, jen koukáme na pmatence co se snaží spojit ženský části k sobě. Prostě nuda a šeď. Ale aspon konec je dost podařenej a nemá chybu. Ale prostě to celý působilo až moc nudně. Zlatej Basket case. ()

darkrobyk 

všechny recenze uživatele

Nevyrovnané béčko se inspirovalo nejen klasickým Frankensteinem, ale též mnohonásobně lepším Re-Animatorem. Divák si neužije práci sekačky naplno, klíčový masakr je mu ale vynahrazen explodujícími prsatkami, což se počítá. Veselé štětky a jejich zbytky jsou vůbec asi z celého snímku nejlepší. Mutanti v závěru připomenou surrealistické vize mistra Briana Yuzny. Hezká je rovněž práce s, ve své době velmi populárními, blesky, které sjíždí leckams a po lecčems. Sešitá Elizabeth je vskutku odporná, navíc hubu, kterou má jak pytel na hady, šklebí po vzoru Billyho Idola. Škoda nudných pasáží, co sráží tohle dílko zbytečně dolů... ()

Reklama

Karamanlis 

všechny recenze uživatele

Obdobie druhej polovice 80. a začiatku 90. rokov hororovým komédiám nezvyčajne prialo. V tomto časovom rozpätí vznikli skutočné žánrové skvosty ako The Return of the Living Dead, Re-Animator, From Beyond, Bride of Re-Animator, Braindead a pod.. Jedným z garantov šťavnatej hororovej zábavy tejto garnitúry bol aj režisér Frank Henenlotter, v ktorého filmoch nikdy nebolo núdza o zvrátenosti a bizarnosti. Frankenhooker štýlovo pripomína zlaté časy dvojice Brian Yuzna & Stuart Gordon a prináša také úlety ako je vedátor, resetujúci si mozog vŕtačkou, explodujúce prostitútky či časti ľudského tela, ktoré po oddelení od trupu fungujú samostatne (hlava, ruka, noha) a dožadujú sa dávky cracku... Henenlotter tu pracoval s oveľa štedrejším rozpočtom než mal pri svojich predchádzajúcich filmoch a najmä na efektoch je to aj patrične poznať. Jeho svojskí hrdinovia končia vždy tragicky (Basket Case, Brain Damage) a tejto zásady sa drží aj tu. ()

Anderton 

všechny recenze uživatele

Hlavný hrdina nie je magor, pretože robí to čo robí, ale pretože sa stále so sebou rozpráva. Tentokrát nemám dilemu či zaokrúhliť hore alebo dole, ale či dať maximálny počet, alebo odpad. Preventívne je to to druhé, ale možno po "rozležaní v hlave" si to rozmyslím. Ak mi odpadne pri sexe, tak jednoznačne. Tak bohužiaľ vďaka tej metafore ohľadom zneužívania ženského tela to budem hodnotiť objektívnejšie, ale vážne neviem, ako si s takýmito filmami poradiť. ()

JohnnyD 

všechny recenze uživatele

Hlavnému hrdinovi rozseká kosačka na trávu snúbenicu, tak sa rozhodne zrekonštruovať jej telo pomocou častí tiel prostitútok. Síce to má trochu dlhý rozjazd, ale minimálne od scény s húlením cracku je to úplne ultimatívna 80s splatterová zábava, kde klimax pripomenie Yuznu/Stuarta a záverečná scéna je mind-fuck nadpozemských rozmerov. A hej, Patty Mullen je neskutočná femme fatale! ()

Galerie (79)

Zajímavosti (4)

  • Realizace tohoto filmu trvala 12 let. (Stoka)
  • Natáčení probíhalo od 19. 6. 1989 do 2. srpna 1989 v New Jersey a New Yorku. (Stoka)

Reklama

Reklama