Frankensteinka

Frankenhooker

Frankenhooker

Komedie / Horor / Sci-Fi

USA, 1990, 85 min

První půlka o hledání perfektních náhradních dílů byla super stejně jako posledních cca 10 bizardních minut. Mezi tím je možná až příliš komediální a zbytečně groteskní Elizabetina procházka městem, která mě moc nebrala, ale to je prostě celý Henenlotter(šašek s vizí)... Příjenmá, oddychová, braková, divná, trashoidní-ale stále chytrá-romance.(28.10.2013)

Nevyrovnané béčko se inspirovalo nejen klasickým Frankensteinem, ale též mnohonásobně lepším Re-Animatorem. Divák si neužije práci sekačky naplno, klíčový masakr je mu ale vynahrazen explodujícími prsatkami, což se počítá. Veselé štětky a jejich zbytky jsou vůbec asi z celého snímku nejlepší. Mutanti v závěru připomenou surrealistické vize mistra Briana Yuzny. Hezká je rovněž práce s, ve své době velmi populárními, blesky, které sjíždí leckams a po lecčems. Sešitá Elizabeth je vskutku odporná, navíc hubu, kterou má jak pytel na hady, šklebí po vzoru Billyho Idola. Škoda nudných pasáží, co sráží tohle dílko zbytečně dolů...(29.4.2015)

Hlavný hrdina nie je magor, pretože robí to čo robí, ale pretože sa stále so sebou rozpráva. Tentokrát nemám dilemu či zaokrúhliť hore alebo dole, ale či dať maximálny počet, alebo odpad. Preventívne je to to druhé, ale možno po "rozležaní v hlave" si to rozmyslím. Ak mi odpadne pri sexe, tak jednoznačne. Tak bohužiaľ vďaka tej metafore ohľadom zneužívania ženského tela to budem hodnotiť objektívnejšie, ale vážne neviem, ako si s takýmito filmami poradiť.(16.10.2014)

Bill Murray citovaný na plakátu k filmu povídal: "If you only see one movie this year it should be FRANKENHOOKER". Mě ho doporučil IMDB po shlédnutí Reanimátora. A jsem rád. Spíš ale za to, že jsem objevil Franka Hehenlottera a tak zase nebudu pár večerů sám. Pár dlouhých zimních večerů mě bude doprovázet úchylný humor a pořádné ujetosti. Frankensteinka je úlet. Bohužel v okamžicích mezi parádními scénami, kde lítají vzduchem končetiny a vybuchují lidská těla (nebo to byly figuríny? :-)) docela nudí a proto si u mě nevysloužila víc než 3 hvězdičky.(17.2.2011)

Niečo ako Re-Animator len o čosi zábavnejší , ale i o čosi menej prepracovaný. Normálne som sa bavil a to od začiatku až po koniec a to filmy o Frankiem a jeho lacných napodobeninách nemám až tak v láske, asi len okrem Hammeru. Ale tento do cela ušiel. Najväčšie grády to začalo mat od vybuchujúcich tiel prostitútok cez vzkriesenie Frankenwomen až po koncovú milú pointu. Jeden z tých lepších hororov od tohoto brakového šialenca. Silné 3*.(12.5.2020)

• - Natáčení probíhalo od 19. 6. 1989 do 2. srpna 1989 v New Jersey a New Yorku. (Stoka)

• - Interiér rodinné garáže Franken je záměrně čtyřikrát větší než exteriér, tedy větší, než jak je uveden ve scénáři. (Stoka)

• - V jednej časti film separuje hudbu zo snímky Stevena Spielberga Čeľuste (1975). (ancientone)