V blízké budoucnosti zasáhne planetu virus epických rozměrů. Infikovaných jedinců je víc než těch nenakažených a lidstvo ztrácí šanci na přežití. Jediná "naděje" spočívá v nalezení účinného léku. Poté, co nákaze podlehne celý New York, přijede lékařka Lauren do Los Angeles, aby se postavila do čela pátrání po přeživších a zachránila svou rodinu zabarikádovanou v jejich losangeleském domě. Laurenin cíl je prostý – vydat se se svým týmem do terénu ve snaze zachránit jedince bez známek nákazy a zachytit jejich zkušenosti na kameru, aby mohly být použity pro výzkum. Nic však pátrací četu nemohlo připravit na chaos, do jehož víru se dostane. Během jejich záchranné akce, kdy se snaží bránit před nakaženými čímkoli, co mají zrovna po ruce a svádějí urputný boj o své životy, sledujeme všechno z jejich úhlu pohledu – prostřednictvím kamer na jejich helmách. (Cinemax)

Ryuuhei

Found footage, které je ale bráno trochu víc filmově. Záběry z kamer se střídají a jsou velmi dobře sestřihané. Přes to všechno jde ale o těžce průměrný film tohoto typu, kde se opět postavy chovají spíše nelogicky a scénář je těžce předvídatelný za každým rohem. Zklamán nejsem, ale ani necítím kdo ví jaké nadšení. 50% ()

*CARNIFEX*

Vírus epických rozmerov zasiahol celú planétu. Počet infikovaných prerástol nenakazených, čo značne znižuje šance na prežitie ľudstva. Jeho "jedinou" nádejou sa tak stáva vakcína, ktorá by nákazu raz a navždy zastavila, ale i vzhľadom k množiacim sa útokom, udržala infikovaných mimo zóny ľudí bez známok nákazy. Po páde New Yorku prichádza do Los Angeles štvorica ozbrojených, aby na upravenom autobuse zachránila toľko preživších, koľko bude v ich silách. V samotnej skupine sa nachádza aj Lauren, ktorá bola pred vypuknutím nákazy lekárkou. Avšak napriek celoživotnému poslaniu pomáhať druhým, bude táto skúsenosť pre ňu náročnejšia, ako sa pôvodne domnievala. Morálne zásady budú musieť ísť stranou. V sázke je totiž niečo omnoho dôležitejšie, ako je vnútorné presvedčenie. Nízky bouguet? ÁNO. Prepadák? KURVA, ani omylom!!! Potešil rôznorodý pohľad. Od prvej osoby, cez filmovo klasický, až po občasné zábery z budov či miestností. Mnohými nenávidený "F.F." by tak nemusel byť až takou prekážkou. Snaživé gore, ktoré síce spočiatku nebolo nijak prevratné či šokujúce, no spolu s výzorom nakazených, ktorí konečne nemali biele viečka jak puntiky na červených šatách, prispeli k celkovo kladnému vnímanie snímku. Masky v podobe vysiaceho mäsa či chýbajúcej polky hlavy by ale nikto očakávať nemal! Celý čas sa niečo deje, no aj keď snímok v úvodnej polovici pôsobí občas chaoticky, dejová linka je jasná, nijak nevybočuje, a dočkáme sa i pár prekvapení. Keď k tomu prirátam občasne dostatočne hutnú atmosféru, čumím ako k...t čo to ten Suits "spackal". Po slabučkom "Static" je toto riadna zmena, takže mala rada na záver - drž sa režisérskej stoličky Johny! - 75% ()

Likan7

Na Pandemii nemůžete koukat jako na film, protože jako film to nefunguje vůbec. Postavy jsou strašně pitomý, celý ten postapokalyptický svět je vystavěný strašně chatrně a i když Vám je jasný, že je lidstvo totálně v pytli, necítíte z toho tu tísnivou atmosféru. Naopak je Vám každý putna. Může za to debilní scénář, prkenní herci a příšerný postavy. Jediný, co se mi líbilo a čeho bylo naštěstí hodně, byly záběry z první osoby. Pokud jste o snímání bitek a bitky celkově, byly ve filmy na hodně vysoký úrovni. Baví, jsou krvavý, rychlý, akční a překvapivě přehledný. Za tohle určitě dávám body nahoru. Je pak trochu škoda, že to ten zbytek totální zabíjí. ()

mzss1

|50%| Náhodně jsem si to pustil. Řekl jsem si, je tu novější akční béčko, tak třeba mě to alespoň trochu zaujme a nakonec se tak i stalo. Ve finále jsem si lámal hlavu, zda-li dám 2 nebo 3 hvězdici. Rozhodl jsem se pro tu třetí, ale slabou. Nijak mě to nepohoršilo, ale ani nenachlo. Nízkorozpočtová jednohubka prostě. Akce tu byla převážně z vlastního pohledu. Byla celkem krvavá, pár efektních zabití zombíků a tak. Příběh byl prostý, scénář průměrný, herci ušli. O nějakém napětí tu nemůže být řeč, finále bylo trochu divné, ale přesto mě to celkem bavilo. V rámci možností ucházející počin, především ta akce byla solidní. ()

Acrobat

Opäť sa globálne nič nerieši (aj v rámci budgetu). A tak ako vodič nevidí na cestu lebo nepustí stierače, tak ja nevidím nádej na konci tmavého tunelu, kde nie je dôstojnosť a v tme sa nepoužíva nočné videnie. Z toľko proklamovaného formátu "handycam" ma miestami bolia oči a mozog je ako v kolotoči. Zhluk náhodilých scén, v jednej scéne macher, v druhej roztrasený prášok. Teraz kvalifikovali 5 stupňov, no v konečnom dôsledku ide len o "zombie". O fantazmagóriu, ktorá je stále fenomén. WWZ je patent, ktorý rád vidím, ale tento "cloverfieldovský" počin je snom Suitsa vidieť šrubovák v hlave, kosenie ľudí a podobné gore nezmysly. Dejovo a námetovo ma nemôže uspokojiť celkovo ľudský život nevážiaci si, zle nasnímaný výlet po meste s partiou nie veľmi podarených hercov. No ak sa kreslí krvavé srdiečko na helmu nesie to výborný a nečakaný záver. Objetktívne jedno z vydarených "zombie" počinov. (videné 01.07.2016, BDrip) ()

• Původně mělo jít o film z pohledu jedné osoby. (kellne)