poster

Medvěd (TV film)

Krátkometrážní

Československo, 1975, 18 min

Režie:

Jaroslav Dudek

Scénář:

Jaroslav Dietl
 • slunicko2
  ***

  To dobré z Bakalářů. 23letému Ivanu Pokornému (starší bratr Petr) to slušelo. Asi tehdy netušil, že o osm let později emigruje s rodinou do Rakouska. 6letý David Ondříček (mladší bratr Honzík) je dnes úspěšným českým režisérem. 24letá Jana Robbová (Petrova dívka Milunka) patřila tehdy ke známým českým zpěvačkám.(22.2.2016)

 • LadyPupu
  ***

  Mladej sexuchtivej frajer si chce užít s frajerkou, koupí čůčo, udělá jednohubky a dřív, než se na něco vzmůže, přivede mu sousedka domů jeho mladšího bratra. Medvěd grizzly ve špajzu alias polonahá frajerka na gauči, Péťa, kterej si ne a ne užít a aktivní Zázvorková jako lovec medvědů...V hlavní roli medvěda je Robbová s tím jejím hlasem, jak kdyby frčela 10 let na héráku. Velmi povedený příběh na téma Jak jsem byl za kreténa...(18.2.2016)

 • vitekpe
  ***

  Jedna z mala prilezitosti videt Janu Robbovou ve filmu. Pro me byla ale dulezitejsi ucast Karoliny. :)(10.3.2016)

 • kingik
  **

  Jak si užít (erotické) odpoledne doma se slečnou, ale nebýt prozrazen před svým malým bráchou, potažmo maminkou, jež by mohli naléhavý mrd zhatit. Ideální je vymyslet si nějakou hodně divokou historku, které ten malý naiva uvěří. Co takhle mít rázem doma uprchlého medvěda z cirkusu? No jo, horší už ale bude zamezit šíření poplašné zprávy, kterou malý bráška a jedna starostlivá sousedka bleskurychle roznesou po okolí. Tahle povídka zrovna neoplývá zajímavým zpracováním, nemá žádné výrazné gagy, i když sahá po "crejzy" rozměru. Je však zajímavá svým hereckým obsazením. O třináct let mladšího bratra totiž hraje dnes uznávaný režisér David Ondříček. V jeho blond andílkovské vizáži je ho však obtížné identifikovat. Přítelkyni staršího bráchy hraje zesnulá a zapomenutá Jana Robbová, která si do své postavy přenesla nesmělost a cudnost slečen, co ještě nepoznaly š(l)uk. Dnes již zřídka obsazovaný Ivan Pokorný je zde za staršího bráchu, který to celé spískal, a měl tehdy bujný kudrnatý porost. A tím veškerý zajímavý rozměr končí. Tahle povídka z bakalářského cyklu se prostě nemá čím blýsknout. Bylo by potřeba ji obohatit nějakým tím třeskutým gagem, nic takového se ale nekoná. Ani Zázvorková v roli agilní sousedky, zde herecky nejvýraznější, nebyla v tak komediální náladě, scénář jí rovněž nepřisoudil nic vtipného. Technická kvalita snímku už byla na samé hraně únosnosti. Černobílý formát byl naprosto pekelný pro bulvy. Režijně i scenáristicky fádní. Občas ale zasvitl náznak originality. Pánové Dietl a Dudek se zase jednou moc nepředvedli. Pravda, už ten námět stál za piču slou(lo)žící soudružky nepoužívající deodorant a žiletky. 40%(18.2.2016)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace