Toxický mstitel

The Toxic Avenger

Toxický mstiteľ

Komedie / Akční / Sci-Fi / Horor

USA, 1984, 87 min (Director's cut: 110 min)

Podobně úchylácký styl humoru, který se zakládá na těch nejpřízemnějších postupech mi není vlastní, ale chvílemi mi některé scény (a repliky) připomněly amatérské výtvory, které jsme natáčely s kámošem a v těch momentech mě pobavil nejvíce. To, že jsem od tohodle legendárního béčka čekal více je už věc podružná. Kardinální otázkou zůstává: Jak se k Toxiemu vlastně stavět, když hyperbola čiší z každého (většinou nechutného) záběru?No jasně! Bavit se! :)(12.1.2008)

• MoRTy

Čekal sem víc. Čekal sem pořádnej splatter, ale místo toho sem dostal totálně dementní snímek, kterej mě bohužel demencí nepobavil, ale spíš nudil. Dvě hvězdy sou za pěkný scény s přejetím malýho dítěte, zmlácení důchodkyně a zastřelení psa - tohle zase v tolika filmech nenajdete, a proto si toho cenim!(5.9.2007)

Hergot,co mám dělat?!?!?!TROMA.Mé první setkání s Tromáckou produkcí.Tak jsem se těšil.Co mám dělat,když nechci ani náhodou dát odpad,ale zároveň vím,že to odpad je bez diskuzí!Osobně si myslím,že jsem na začátek nezvolil nejlíp.Debilita tohoto snímku ční snad z každého záběru,a ikdyž vím,že právě proto jsou filmy této společnosti milovány,na mě to bylo blbý až moc.Neuvěřitelní herci(samozřejmně ve špatném slova smyslu),fakt "úchvatnej" děj,sám Toxic Avangera k popukání.A přesto,že tohle všechno jsem před shlédnutím Toxic věděl,opakuji,tohle bylo debilní až moc.A závěrečný "vojenský útok" bylo snad to nejhorší,co jsem viděl.Opakuji,vím,že pro všechnu tu naivitu,přehrávání a nedokonalost jsou Troma filmy v úzkých okruzích oslavovány,ale co je moc,to je moc.Fakt si myslím,že jsem nezvolil pro začátek nejvhodnější tromácké dílo,nicméně mě ani trochu neodradilo od toho,abych Tromě dal další šanci mě svou absurdností nadchnout.(5.11.2007)

Z téhle " toxické " série jsem viděl pouze čtvrtej díl a je to už pěkná řádka let. Proto jsem se rozhodl, že tuhle sérii sjedu celou abych byl připravenej na znovuzrození téhle série, který MOŽNÁ příjde. Co dodat k prvnímu dílu téhle série ? Je to prostě klasická Troma. Kdo jí má rád tak si určitě přijde na svý. Kdo Tromáckejm úchylárnám neholduje, ten to jen stěží ocení. Já osobně mám pro Tromu slabost a první díl mě nezklamal. Musím uznat, že mě bavil i samotnej ( nezměněnej ) Melvin. To byla fakt cool postavička. Takovej vyhryz se jen tak nevidí. Potom přišla přeměna a já jsem si začal klást otázku jestli si Melvin polepšil nebo pohoršil ( a nejen vzhledem ). Jako člověk byl budižkničemu a jako " toxík " měl slušnou roštěnku, ukrutnou sílu a lidi ho měli rádi. Já osobně jsem se bavil. Humor je místy povedenej, místy trapnej, ale to už je prostě Troma.(22.2.2018)

Nenávidím, že tohle musím napsat, ale Toxic Avenger je vedle Marie Antoinetty tím nejlepším filmem o dospívání :-), resp. jeho hyperbolizovaným podobenstvím. Kaufman s Herzem (nebo Herz s Kaufmanem?) natočili osmdesátkovej popík, který se nebere vůbec vážně a nabizí VŠE, co bychom si od Tromy mohli přát anebo co jsme se od ní naučili v plné míře příjmat - spousta nahoty a sexu, neuvěřitelně infantilní, resp. pubertální humor, filmařská příšernost v každém ohledu, velice nízký rozpočet apod. Viděl jsem hodinu a půl dlouhou verzi, která je na skoro půlnočníi projekci naprosto ideální a i nějaké ty politické paralely, představte si to, tento co do zobrazování různých věcí a posunování tabu liberální snímek je pravicově orientovaný! Doporučuji si zaběhnout do Levných knih a sehnat si kazety (only english dubbing) "Before there was toxie collection", kde najdete nějaký cheersploitation, camploitation a další chuťovky. Ale pozor, Toxica nedoporučuji konzumovat s plným žaludkem, nesprávně naladěným publikem a v ukrutném vedru LFŠ.(23.7.2007)

• - Čtyři hodiny trvalo vsoukání se do obleku toxického mstitele. V kostýmu pak mohl Mitch Cohen jíst jedině brčkem. (HellFire)

• - Jennifer Prichard a Robert Prichard se při natáčení zamilovali a vzali se. (HellFire)

• - Pokud budete dobře sledovat, zahlédnete vycházet ze sprchy budoucí držitelku Oscara Marisu Tomei. (HellFire)