Toxický mstitel

Toxic Avenger, The

• slovenský

Toxický mstiteľ

Komedie / Horor / Akční / Sci-Fi

USA, 1984, 87 min (Director's cut: 110 min)

Nasmál jsem se pořádně. Ono taky tohle "monstrum" nelze brát moc vážně. Zvuky jsou natáčeny hezky dodatečně ve studiu a vůbec nesedí ke zbytku filmu, vystupují zde šíleně afektované postavičky, sám toxický mstitel je funny postavička, která po sobě zanechává mop jako svůj "trademark" a zabíjí velmi povedeným způsobem. K tomu navíc atmosféra tehdejší doby, na ulici všichni tancují, líbají se, posilují a ukazují prsa. Ale pozor, tohle monstrum není žádný looser, najde si i holku!(18.12.2010)

Dlouho jsem řešil, jak tento výblitek, tento toxický zelený chrchel seškrábnutý z čísi boty po návštěvě hodně odlehlé skládky odpadů, hodnotit. Jasně, nabízel se odpad!, jenže dát odpad! filmu, který ze své pokleslosti těží v každém okamžiku, to je vyloženě koledování si o titul „nechápavý snobský blb bez smyslu pro humor“. Pak je tady opačný extrém, pět hvězdiček. Ale copak mohu s čistým svědomím udělit nejvyšší hodnocení něčemu tak nesmírně imbecilnímu a místy naprosto nezábavnému? Toxic Avenger je mnohem méně vtipný než jisté filmy, které vtipné být nemají (Turkish Star Wars např.). Točit jako hovado holt neznamená točit zábavně… Navzdory snaze utlumit mé myšlenkové pochody na nezbytné minimum a „být nad věcí“ mě film dosti nudil. Nejlepším řešením se tudíž jeví ničím nevýjimečné tři hvězdičky. Apendix: A nezapomeňte – děti pod 12 jsou za dvojnásobek! 55%(5.8.2009)

• MoRTy

Čekal sem víc. Čekal sem pořádnej splatter, ale místo toho sem dostal totálně dementní snímek, kterej mě bohužel demencí nepobavil, ale spíš nudil. Dvě hvězdy sou za pěkný scény s přejetím malýho dítěte, zmlácení důchodkyně a zastřelení psa - tohle zase v tolika filmech nenajdete, a proto si toho cenim!(5.9.2007)

Podobně úchylácký styl humoru, který se zakládá na těch nejpřízemnějších postupech mi není vlastní, ale chvílemi mi některé scény (a repliky) připomněly amatérské výtvory, které jsme natáčely s kámošem a v těch momentech mě pobavil nejvíce. To, že jsem od tohodle legendárního béčka čekal více je už věc podružná. Kardinální otázkou zůstává: Jak se k Toxiemu vlastně stavět, když hyperbola čiší z každého (většinou nechutného) záběru?No jasně! Bavit se! :)(12.1.2008)

Bez vědomé dementnosti a plánované parodičnosti primitivního, pokleslého, přepáleného "céčkového" scénáře by Toxie nikdy nedosáhl statutu "videoklasiky". Filmaři si neberou servítky a mají všechno na háku, nejvíc své vlastní nedostatky, takže do krajnosti afektované "herecké" výstupy či retardované dějové zákruty (obklíčení stanu tanky Národní gardy :-)) pojímají jako zábavnou součást nevážné, odvázané hry. Navíc jsem čekal, že natočené to bude podstatně hůře, nesnesitelně amatérštěji. Tu srandu jsem si dlouho užíval s nimi, než toho začalo být příliš.(21.2.2017)

• - Čtyři hodiny trvalo vsoukání se do obleku toxického mstitele. V kostýmu pak mohl Mitch Cohen jíst jedině brčkem. (HellFire)

• - Pokud budete dobře sledovat, zahlédnete vycházet ze sprchy budoucí držitelku Oscara Marisu Tomei. (HellFire)

• - Pes, který je postřelen v restauraci, byl speciálně vycvičen, aby uměl klouzat po podlaze. Jeho vnitřnosti pak v jedné scéně nahradily špagety polété šedou barvou. (HellFire)