Toxický mstitel

• USA The Toxic Avenger (více)
Trailer

Do rukou se vám dostává vlajková loď všech kultovních úchyláren. Důkaz toho, že toxický odpad je věc vysoce pozitivní, přinášející lidstvu dobro a že z nás, malých lidiček bez šance, může udělat hrdiny bez bázně a hany. Stejně tak, jako pomohl Melvinovi - čističi z města Tromaville - rychle dospět v mocného Toxic Avangera, může určitě pomoci i nám. (oficiální text distributora)

Trailer

Isherwood

Estetika béček 80 let byla opravdu zvláštní – debilní příběh, protivné disko, ale taky sympatický hrdina, spousta prsatých blondýnek, smršť krvavého násilí, retardovaného humoru a vcelku sympatického spádu, který vám svou rychlostí dostatečně propláchne mozek na hranici lobotomie. A Toxic Avenger tohle všechno splňuje do puntíku, ani kapka vážnosti, kopa nesmrtelných hlášek, a čtyři hvězdy dávám, jen to švihne! PS: Na plakátu k filmu je Toxie stejně největší frajer. ()

Matty

Dlouho jsem řešil, jak tento výblitek, tento toxický zelený chrchel seškrábnutý z čísi boty po návštěvě hodně odlehlé skládky odpadů, hodnotit. Jasně, nabízel se odpad!, jenže dát odpad! filmu, který ze své pokleslosti těží v každém okamžiku, to je vyloženě koledování si o titul „nechápavý snobský blb bez smyslu pro humor“. Pak je tady opačný extrém, pět hvězdiček. Ale copak mohu s čistým svědomím udělit nejvyšší hodnocení něčemu tak nesmírně imbecilnímu a místy naprosto nezábavnému? Toxic Avenger je mnohem méně vtipný než jisté filmy, které vtipné být nemají (Turkish Star Wars např.). Točit jako hovado holt neznamená točit zábavně… Apendix: A nezapomeňte – děti pod 12 jsou za dvojnásobek! 55% ()

Bluntman

Nenávidím, že tohle musím napsat, ale Toxic Avenger je vedle Marie Antoinetty tím nejlepším filmem o dospívání :-), resp. jeho hyperbolizovaným podobenstvím. Kaufman s Herzem (nebo Herz s Kaufmanem?) natočili osmdesátkovej popík, který se nebere vůbec vážně a nabizí VŠE, co bychom si od Tromy mohli přát anebo co jsme se od ní naučili v plné míře příjmat - spousta nahoty a sexu, neuvěřitelně infantilní, resp. pubertální humor, filmařská příšernost v každém ohledu, velice nízký rozpočet apod. Viděl jsem hodinu a půl dlouhou verzi, která je na skoro půlnočníi projekci naprosto ideální a i nějaké ty politické paralely, představte si to, tento co do zobrazování různých věcí a posunování tabu liberální snímek je pravicově orientovaný! Doporučuji si zaběhnout do Levných knih a sehnat si kazety (only english dubbing) "Before there was toxie collection", kde najdete nějaký cheersploitation, camploitation a další chuťovky. Ale pozor, Toxica nedoporučuji konzumovat s plným žaludkem, nesprávně naladěným publikem a v ukrutném vedru LFŠ. ()

Lima

Béčkařské studio TROMA vyplodilo už spoustu ptákovin a série s toxickým mstitelem je jeho vlajkovou lodí. Dementní scenář, přehrávající herci, vlezlé disko 80.let, sem tam nějaké splatter scénky. A hlavně super-hero, samovolný vykonavatel práva, trestající zločince a pomáhající občanům v nouzi. Původně vychrtlý a nesmělý outsider, který se nechtěnou koupelí v agresivním toxickém odpadu přemění ve svalovce s "nečistou pletí" a baletními šatičkami kolem pasu. Béčko jako řemen, které se nebere vůbec vážně a jehož totální demence je na něm to nejzábavnější. Na bezbolestné propláchnutí mozku ideální. ()

Superpero

"Toxic Avenger" má asi největší porci nadhledu, co jsem kdy ve filmu viděl. Herz s Kaufmanem se hecli a udělali film, který je opravdu hrdý na to, že je sračka a navíc je i fakt zábavný. Ještě k tomu je doprovázen tím nejvíc 80s discem, co si dokážete představit. Ze všech těch Tromáckých výplodů je "Toxic Avenger" stoprocentně nejhustší. ()

• Pes, který je postřelen v restauraci, byl speciálně vycvičen, aby uměl klouzat po podlaze. Jeho vnitřnosti pak v jedné scéně nahradily špagety polété šedou barvou. (HellFire)
  • Pokud budete dobře sledovat, zahlédnete vycházet ze sprchy budoucí držitelku Oscara Marisu Tomei. (HellFire)
  • Jennifer Prichard a Robert Prichard se při natáčení zamilovali a vzali se. (HellFire)