Toxický mstitel

The Toxic Avenger

Toxický mstiteľ

Komedie / Akční / Sci-Fi / Horor

USA, 1984, 87 min (Director's cut: 110 min)

Oddychový filmek, amatérsky odvyprávěný, plný klišé se spoustou nechutností. Pokud chcete áčkový film, kde je v hlavní roli zrůda, pusťte si Sloního muže. Pokud chcete béčkovou oddychovku s lidským monstrem, dejte šanci tomuto filmu. Minimálně se budete smát od začátku do konce. Co se hereckých výkonů týče, ty nemá cenu komentovat. Ne v takovém snímku. 65%(29.7.2013)

Nadprumerna TROMA a hned prvni pocin uchylneho dedka Lloyda Kaufmana a rovnez prvni film tohoto genialne brakoveho studia, ktery sem videl. Toxie alias mopboy Melvin proste nema chybu a jeho premena na super-human-size mstitele je naprosty beckovy kult. I pres otresny hyc kina Mir muj vrcholny b-zazitek na LFŠ 2007. (80%) [220707](3.10.2007)

Podobně úchylácký styl humoru, který se zakládá na těch nejpřízemnějších postupech mi není vlastní, ale chvílemi mi některé scény (a repliky) připomněly amatérské výtvory, které jsme natáčely s kámošem a v těch momentech mě pobavil nejvíce. To, že jsem od tohodle legendárního béčka čekal více je už věc podružná. Kardinální otázkou zůstává: Jak se k Toxiemu vlastně stavět, když hyperbola čiší z každého (většinou nechutného) záběru?No jasně! Bavit se! :)(12.1.2008)

Z téhle " toxické " série jsem viděl pouze čtvrtej díl a je to už pěkná řádka let. Proto jsem se rozhodl, že tuhle sérii sjedu celou abych byl připravenej na znovuzrození téhle série, který MOŽNÁ příjde. Co dodat k prvnímu dílu téhle série ? Je to prostě klasická Troma. Kdo jí má rád tak si určitě přijde na svý. Kdo Tromáckejm úchylárnám neholduje, ten to jen stěží ocení. Já osobně mám pro Tromu slabost a první díl mě nezklamal. Musím uznat, že mě bavil i samotnej ( nezměněnej ) Melvin. To byla fakt cool postavička. Takovej vyhryz se jen tak nevidí. Potom přišla přeměna a já jsem si začal klást otázku jestli si Melvin polepšil nebo pohoršil ( a nejen vzhledem ). Jako člověk byl budižkničemu a jako " toxík " měl slušnou roštěnku, ukrutnou sílu a lidi ho měli rádi. Já osobně jsem se bavil. Humor je místy povedenej, místy trapnej, ale to už je prostě Troma.(22.2.2018)

Toxic Avenger je jednoznačně nejdebilnější film jaký jsem kdy viděl. Ale to vůbec nevadí když člověk vidí tolik uchyláren, hnusu, vnitřností, koziček a pořádné disco hudby 80. let tak mu to moc rád odpustí. Film můžete vidět 10x a stejně se budete pořád smát a smát. Troma dokázala za pár dolarů natočit kult s velkým K. Toxic Avanger je největší filmový superhrdina všech dob :) .(18.10.2010)

• - Efekt rozjeté hlavy dítěte byl docílen tak, že se napustil meloun sirupem a červeným potravinářským barvivem, nasadil se na figurínu a přejel. (HellFire)

• - Jennifer Prichard a Robert Prichard se při natáčení zamilovali a vzali se. (HellFire)

• - Zloděj v restauraci, kterému Toxie utrhne ruku, je ve skutečnosti bez pravé ruky. V záběrech si můžete všimnout, že s ní nehýbe. (HellFire)