Toxický mstitel

Toxic Avenger, The

• slovenský

Toxický mstiteľ

Komedie / Horor / Akční / Sci-Fi

USA, 1984, 87 min (Director's cut: 110 min)

Tak určitěvydařenej první díl parádní trashový série Toxický mstitel od Troma týmu. Zrození hrdiny který se s ničím nepáře, z vychrtlého tak torchu dementního kluka, se povedlo. Ve filmu je snad od všeho trochu, násilí je zde všudypřítomné, levné efekty taky. Jak je zvykem uTroma týmu, tak je zde spousta protikladů. příběh je jednoduchej, místy najivní, ale k celku sedne parádně. Je zde spousta vtipných pasáží, ale to záleží na vkusu každého diváka. Slepá Toxíkova přítelkyně je pěkná buchta. Jelikož jsem dřív viděl našlápnutější čtyřku, dávám Toxíkovi za 80% :)(25.1.2014)

ja sa plne stotožňujem s komentármi užívateľov mm13 (že prvá polovica, kým sa Melvin stane Toxiem je lepšia) a Eraserhead (že je to extrémne béčko, no je si toho vedomé a je mu to jedno), pretože presne taký Toxic Avenger je a presne pre to ho musíte milovať alebo nemôžete nemilovať (aj keď obe formulácie sú v podstate významovo rovnaké, predsa je medzi nimi rozdiel!) herci prehrávajú dokonale - Melvin, Bozo, Clancy, starosta Bengoody, všetky ženské predstaviteľky, stále prítomný popík 80. rokov dotvára atmosféru uletenosti a naspídovanosti a niektoré dialógy sú skrátka bravúrna čítanka béčkových horor-komédií. nebrať sa vážne a brať vážne svoje nebranie sa vážne - to je to, čo odlíši s láskou urobené béčko TROMY od kopy iných, ktoré sú fakt iba "zlé".(12.4.2010)

10/10 - Dokonalost v béčkovém světě. Vše od speciálních efektů Melvinovy proměny přes dechberoucí rvačky, až k prodávání už nataženejch buchen návštěvníkům fitcentra. Ta atmosféra, dementnost a do očí byjící přehrávaní je něco přenádhernýho..... Pokud má někdo v úmyslu dávat tomuto filmu odpad, tak musí uvážit, že jediný odpad který je na místě je ten toxický......(4.10.2010)

Pozor výstražný oznam!!!!!!!!!!!!!!Kto ešte neokúsil Tromu(herecké prejavy na bode porno hercov,prestrelené a dosť často aj trápne scény,poväčšine žiadny príbeh a triky na úrovni cirkusových čísiel ale len niektoré a veľa cakanice,hnusu a odtrhnutých končatín atď.) keď vám toto nevadí tak smelo do toho šialeného Tromáckeho projektu ale keď ste aspoň na jedno odpovedali nie,tak rýchlo prepnete.Je pravda,že tento film je vrcholom nevkusu ale svojsky štýl mi teraz dá sa povedať vyhovoval.Ako sranda sa to dá brať ale nič viac sa od toho nedá očakávať.(10.3.2015)

• LaciLC

„Bez kýblu na toxický odpad nepúšťať!“ Stalo sa vám už niekedy, že ste sa pri hodnotení filmu nevedeli rozhodnúť výhradne medzi plnými piatimi hviezdičkami a odpadom!? Teda, u mňa je tomu tak presne v prípade tohto filmu, bohužiaľ len zhruba asi v prvých tridsiatich minútach. Stručne a jasne, amatérske filmy si pozriem, ale musia byť skutočne niečím výnimočné, aby som si ich naplno užil. Dá sa povedať, že The Toxic Avenger je ojedinelá záležitosť, pri ktorej sa asi každý divák bude cítiť tak trochu inak. Na môj vkus to bolo až príliš amatérske a prehnané, pritom práve na tom sa vo filme tak tešil. TROMA ma však sklamala. Na jednu stranu je ich „film“ neskutočne roztomilým „déčkom“, na stranu druhú ma úprimne mrzí, že len miestami. Po väčšinu času je to „len“ zámerne trápna, zvrhlá, ...........á sračka, pri ktorej na prvom mieste záleží práve na vašom vkuse a ...tolerancii!? Každopádne si ani teraz nie som so svojím hodnotením na sto percent istý, čo však viem je to, že na tom nič nezmení ani opakované sledovanie. Ale tak to už väčšinou v prípade „vlajkových lodí všetkých úchylární“ býva, či nie...?(21.12.2007)

• - Pokud budete dobře sledovat, zahlédnete vycházet ze sprchy budoucí držitelku Oscara Marisu Tomei. (HellFire)

• - Pes, který je postřelen v restauraci, byl speciálně vycvičen, aby uměl klouzat po podlaze. Jeho vnitřnosti pak v jedné scéně nahradily špagety polété šedou barvou. (HellFire)

• - Jennifer Prichard a Robert Prichard se při natáčení zamilovali a vzali se. (HellFire)