Chlápek v kápi s umělým tech-okem kráčí světem, ve kterém se lidé (a upíři a mutanti a další verbež) řežou granátomety i magií. Kde česká krajina dostala pořádně zabrat kvůli století válek a bytostem, které k nám přišly z Druhé strany. Spasitel hledá svou duši a pravdu o své minulosti, k tomu mu dopomáhají brokovnice Margareth, granátomet Grayson a obrovský revolver Zabiják Démonů. Živí se výhradně jako námezdní lovec a prodává zboží, které sám nalezne v opuštěných vesnicích. Jeho život nabere nečekané obrátky ve chvíli, kdy se dozví, že před několika desítkami let sám vedl armádu démonů proti lidem v největší bitvě naší doby - Bitvě u Sevastopole. Může to být vůbec pravda? (oficiální text distributora)

Blutarg

Je na tom vidět velký kus práce, o tom žádná, ale jak už komentují jiní, film působí nevybalancovaně. Některé scény jsou skvělé, jiné o kus slabší. Exteriéry o dost lepší, než interiéry. Ty ponuré lesy a močály jsou super, mají skvělou atmosféru. Kreslené scény jsou také v pohodě. Jen mám pocit, že kdo nečetl knížku, ve filmu se moc nechytá. Říkala mi to i manželka, které jsem musel pár věcí dovysvětlit. Ale na druhou stranu, když si vezmu, že je to film nadšenců a finance z kick-starteru, tak je to super počin! ()

biergof

Odvaha boří hranice! Odvaha tvořit a natočit film naprosto mimo zaběhnutou novosocialistickou špínu v českém filmu. Pro mě je Drsný Spasitel roznětka, zapálená sirka či první slovo nové generace tuzemských filmařů, co chtějí a mají co říci. Smekám, chválím, fandím! ()

PaulCZE odpad!

To se nepovedlo přetavit do filmu. Možná kdyby to bylo celé animák, alespoň bych se na to vydržel dívat. To už i Běžci (2010) jsou na tom daleko lépe a to tam nikdo necpal trilion jalových post procesů, jakože to je děsně postapo. ()

Pitryx

Vizuálu není co vytknout, ale ten zvuk, to je tedy síla. Kecání do děje a vyprávění včetně. Z toho ta amatéřina přímo čiší. Nebýt toho, dostává to ode mne čtyřicet navíc. Celkově to nebylo nějak špatné, dokonce to mělo občas i grády. Triky dobré, takže, líbilo se. Ale ten zvuk... ()

Han_Quintet odpad!

Tak to dopadá když tvůrčí ambice a vysoké sebevědomí překoná neschopnost a krátkozrakost, hoši se rozhodli udělat si film na hodinku a půl, během toho nedokázali vybudovat vůbec nic, žádný kvalitní příběh, zajímavé postavy, alespoň průměrné herecké výkony, prostě nic. Stránku efektu nehodnotím, protože na amatérský film byly velmi dobré, ale to je tak všechno. Vypnutí komentářů pod oficiálním youtube kanálem jen prozrazuje jedno: z ničeho se neponaučili. BTW předloha je neuvěřitelná sračka, takovej cyber-zaklínač, k smíchu. ()

Ronkar

No... koukat se na to nedá... co jiného mám napsat? Hodnotit nebudu, protože oceňuji tu práci lidí za tím (a bezpochyby i zápal, který měli), ale prostě to nefunguje. Největší potíž nevidím v technické stránce, ale lidech, kteří nahradili herce... fakt se to nedá a to jsem se na to docela těšil. ()

Werrona

Tak snažili se kluci, což o to. Jen výsledek místy působí spíš úsměvně. Prima jsou kreslené pasáže a masky. Kamera je však rozkolísaná, herecké výtvory žádné a střih neumožňuje divákovi si scény užít. Navíc to postrádá jakékoliv napětí v akčních pasážích a celkové vyznění je takové rozpačité. Jedna hvězda za Tučka s motorovkou, druhá za dítě s plynovou maskou :). A třetí za nadšení. Bohužel pro někoho, kdo není z partičky tvůrců to působí, jako když se natáčí banda kámošů z Larpu. ()

Seffi

Nejhnusnější reklama na motorovou pilu značky STIHL, kterou jsem kdy viděl. Nejlepší výkon podal paradoxně vypravěč, Miloslav Mejzlík a šerif, Tomáš "Haji" Čížek, který dokázal alespoň artikulovat a bylo mu všechno rozumět. Tohle se mělo jmenovat Drsný Sprasitel. ()

ouki81

Tak jo,nejdřív klady. Všichni zúčastnění si natáčení evidentně užili,snaží se a mají perfektní kostýmy. Taky hudba stojí za to. Jo a Nůž. Ten se mi zatraceně zamlouval,přesně tak bych si jej představil podle popisu z knihy. Teď zápory.Jde o fanouškovský film,takže lze očekávat horší herecké výkony,kvalitu triků i zvuku. Ovšem to nejsou hlavní problémy tohoto díla.Hlavním a nejdůležitějším problémem je nekonzistentnost scénáře. Mistr Žamboch dospěl patrně k závěru,že když vezme z každé části knihy něco a naroubuje to na kostru povídky Dřevěná škvíra-Jezdec z neznáma,poskytne tak divákovi neznalému předlohy dokonalé vpravení se do problematiky C.R. a jeho světa. Ve skutečnosti vzniká vcelku nepřehledný mišmaš,jemuž bez znalosti knihy jen těžko porozumíte. Patrně by bylo lepší vzít jen jednu povídku (kapitolu) a pořádně ji zpracovat.Možná by se takovýto film setkal s větším ohlasem mimo komunitu sci-fi a fantasy.Snad i o pokračování v podobě seriálu by se dalo uvažovat.Ale takhle zůstane jen u málo známého průměrného fan filmu. Druhým problémem,který je ovšem těžce řešitelný je osoba hlavního protagonisty. Aleš Blažej se snažil seč mohl vystřihnout drsného a nemluvného hlavního hrdinu,o tom není pochyb a jeho výkon byl v rámci možností skvělý.Ale hrát postavu kterou jedna z jeho společnic popíše jako "monolit z černého obsidiánu o který se roztříští každý útok" nezvládne asi nikdo,kdo takový není i v reálu (a takoví mezi námi nejsou).Navíc je na postavu C.R. příliš pohledný. Řešením by patrně bylo (jak píše evilmind) vytvořit animovaný celovečerní film který by vycházel z ilustrací v knize.Suma sumárum,film na který se kouknete a už ho nemusíte vidět znovu. ()

fikee

Drsný spasitel je čirý fanservis a nejlépe ho shlédnout jako dvojfilm s filmem o filmu. Pak budete mít dost jasnou představu, co se povedlo, co se nepovedlo a proč to dopadlo jak to dopadlo. DS je hodně nevyrovnaný film, jsou v něm pasáže, kdy DS vypadá jako slušný televizní film (to není žádná urážka) a pasáže, kdy z toho amatérský film přímo čiší. Důvodem proč dávám dvě hvězdy a ne tři, jsou dva nebo tři skoky v ději, kdy vůbec nechápeme jak jsme z předchozí scény dostali do té následující. Vzhledem k tomu, že zhruba první polovina funguje jak má a lapsy se nacházejí v druhé části, přičítám to prostě to spíše snaze dokončit film bez dostatku natočeného materiálu. Konečný verdikt - film pro vás má smysl vidět, pokud jste buď fandové Žambocha nebo filmový maniaci zvědaví na no budget české postapo. Byvše oboje, užil jsem si to a peněz za lístek nelituji. ()

framil odpad!

Určitě bych to neuměl líp. Je to fan film. I z toho důvodu mě mrzí mé hodnocení. Ale moc se tam přehrává, a u scén, u kterých bych se měl aspoň trochu bát, se směju. Sorry, mrzí mě to... ()

Viler

Žamboch patří mezi mé nejoblíbenější autory , ale tyhle fan výtvory s katastrofálními projevy herců-neherců prostě nemusím, sorry mistře :-/ ()

vinducha

Oskara za proklamování replik si tohle amatérské dílo zřejmě nevyslouží. Přesto rád ocením takovéhle nadšence. Je to teda ochotničina až to občas bolí, ale zase si říkám . Dokázal bych já něco takového...? ()

clot

Od takového námětu bych čekal daleko víc ale vše je to asi o penězích. Scény mě připadaly nedotažené. Prostě za málo peněz málo muziky. Škoda. ()

Nedos.

Oproti zbytku ceskych filmu tocenych za tezky dotace, je tenhle aspon o necem. Knihu jsem si uz nepamatoval. Vcelku s filmem nemam problem. Ale ty hlasy hercu jsou fakt peklo. Kdyz nekdo otevre pusu, uplne rozbije atmosferu. ()

H3D_kRu

Snaha byla, ale někdy je prostě potřeba mrknout na to střílzlivým okem a říct si, tohle je velké sousto .. dialogy zní směšně ač se snaží herci tvářit nejvíc drsně, hudba nesedí ke scénám celkově i hlavní postava je nejvíc komická. Odvážný, ale nesmyslný počin. ()

klukcz

po přečtení knížky jsem se na film docela i těšil. fandovské ztvárnění mi vlstně nevadí, je přiznané a na nic víc si nehraje. trochu víc mi vadilo, že je děj vyprávěn na můj vkus dost zmatečně a nečíst předlohu asi netuším která bije. Ovšem vrcholem je neskuteně odfláknutý zvuk, či spíš mluva. co mi u tohoto děsu naskočilo byly staré videokazety s monodabingem. a to mi vadilo tak že jsem měl problém to dokoukat. možná jsem to i mohl udělat vzhledem k tomu že film končí v polovině knihy a rozuzlení vlastně chybí. ()

Future Gate Sci-fi Film Festival

Future Gate Sci-fi Film Festival

25.02.2016

Festival sci-fi filmů Future Gate vstupuje letos do třetího ročníku, v průběhu března navštíví postupně Prahu (3. – 6. března 2016, Kino Bio Oko) i Brno (17. – 20. března 2016, Kino Art). Na obou… (více)