Pat a Mat ve filmu

Petr Skoumal

Tomáš Eiselt

Lucie Haladová
  • Tuax

Velké zklamání, čekal jsem nějaký ucelenější sled navazujících příhod, kde by to bylo nějak provázané, filmově fungující a ne zhlednuti skupiny krátkometrážních zase se snažících epizodek. Navíc dříve mě tihle kujóni bavili, ale v tomto filmu se mi jejich počínání moc nelíbilo, potože už to nebylo takové selské vymýšlení ale mnohé ty jejich výtvory byly extra složité, se kterými by měl problém kejaký vědátor. Navíc mi přišlo hloupé hodit tam dvě epizody se známými deskovkami. Animačně to bylo relativně fajn, i když byly tam vidět i provázky k postavičkám. Celkově tohle nepovažuji za poctu jejich legendě, příliš se to nepovedlo. Film jsem si dost protrpěl a na to jak je to krátké, jsem byl pořád s očima na hodinách, když už to bude za mnou.(29.10.2016)

Proč to dělat jednoduše, když si mohu zbořit půlku domu. Zpracování zůstalo při starém, systém řešení problému taky, je to klasický Pat a Mat. Když už slaví 40 let a je z toho film, tak nemuselo jít pouze o slepenec 10ti dílů za sebou, které na sebe navíc nikterak nenavazují. V jednom díle si zdemolují skříň a v dalším už je zase zpět.(10.5.2017)

Přestože jsem se zpočátku cítil trochu ošizen (čekal jsem prostě plnohodnotný film a ne jen jednotlivé epizody sestříhané za sebou), tak i tentokrát musím konstatovat, že mě Pat a Mat se svým humorem nezklamali. I když je asi lepší dávkovat jejich příběhy po jednotlivých epizodách než je sledovat v kuse takřka hodinu a půl.(8.9.2016)

Je to moc pěkné. Došlo mi, že to je ideální startovní film pro nejmenší aby si zvykli na kino. Kamarád na to vzal syna který byl poprvé v kině - školka 2 třída. Koukal s vykulenýma očima řezal se smíchy občas něco komentoval. Mí starší děti už měli trochu nadhled smáli se na jiných místech, bavilo je to stejně. Je skvělé že to neztratilo nic ze svého kouzla a řekl bych, že je to propracovanější . Každopádně v kině to působí perfektně.(2.4.2016)

Ono je to těžké. Své kvality si Pat s Matem coby večerníček i po letech zachovali - pořád jsou hraví, nápadití, zábavní a vtipně nešikovní a jejich trampoty zkrátka fungují. Ale když jdete do kina na film s názvem Pat a Mat ve filmu, tak přeci jen čekáte něco jiného než pásmo deseti večerníčků poskládaných za sebe (doslova). Pokud se tedy těšíte na něco podobného jako byla Ovečka Shaun ve filmu nebo Panika v městečku, a sice na plnohodnotný film s oblíbenými hrdiny večerníčku zasazenými do celistvého příběhu s celovečerní stopáží, tak v tom tvůrci Pata a Mata nejenže selhávají, ale ani se o nic takového nesnažili. Nostalgie a vzpomínání na dětství se tak nepříjemně mísí s pocity zklamání, protože tahle dvojka kutilů by si pořádný film zasloužila. Delší recenze ZDE.(1.4.2016)

• - Příběhy, které jsou ve filmu, byli už vysílány v sérii Pat a Mat: Na venkově.... Scéna s promítačkou se jako jediná liší od té ze seriálu. (JosefTomas)

• - Film vznikl k výročí 40. let Pata a Mata. (JosefTomas)

• - Film nevznikal v žádném velkém televizním či filmovém studiu, ale ve sklepě činžáku v Hostivicích u Prahy, který si režisér filmu Marek Beneš předělal na malé studio (max21)