Reklama

Reklama

Pat a Mat ve filmu

  • angličtina Pat and Mat in a Movie (festivalový název) (více)
Trailer 1
Animovaný / Rodinný
Česko, 2016, 80 min

Režie:

Marek Beneš

Scénář:

Marek Beneš

Kamera:

Jan Chvojka

Hudba:

Petr Skoumal
(další profese)

Známí nešikové v roce 2016 slaví 40 let od svého vzniku, a byť se na stříbrném plátně ještě nepředvedli, pro kutily jejich kalibru to přeci nemůže být problém. Obzvlášť, když mají na půdě krabice plné filmů a pod schody promítačku, na které fanouškům své příhody rádi odpromítají... Nebyli by to ale oni, kdyby se nepotýkali s celou řadou nástrah. A tak se tentokrát utkají se zákeřným kaktusem, suchým stromem nebo se rozhodnou „zvelebit" svůj příbytek originálními úpravami. A jelikož jsme ve 21. století a všude se propaguje zdravý styl života, i „ajeťáci" se pokusí dostat do kondice protáhnutím svých těl na rotopedu. Jak se jim to povede? (Bohemia MP)

(více)

Videa (4)

Trailer 1

Recenze (112)

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele

Pata s Matem mám rád. V mladých letech mi byli inspirací a jen jejich zásluhou se ze mě stal kreativní člověk, který neváhá a vyřeší každý problém jeho znásobením. Co na tom, že to pak spraví odborníci. První pomoc střeše, vodovodu nebo televizi dávám já a to je důležité. Tentokrát jsem byl však zklamán, protože Pat a Mat pouze vkládají do promítačky své starší příběhy a vydávat tohle za film je velmi odvážné. Přesto má kreativita byla obohacena o pár nápadů, takže si jdu vyměnit pneumatiky na autě. Rádiovku, pilu, barvu, cedník i křovinořez mám, takže mě nic nezastaví. ()

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $-miliónovTržby USA Tržby Celosvetovo $296,000▐ dvojica kutilov Pat & Mat boduje aj v celovečernom filme a všetko tu je na správnom mieste presne tak ako má byť, všetko riešia najzložitejšie ako sa len dá, vydarené spoty - krátke filmy vo filme, ktoré majú stále svoje čaro a uletenosť v danej nekonvenčnej nápaditosti /videl v kine: 75%/ ()

Reklama

Big Bear 

všechny recenze uživatele

Pat a Mat jsou legendou a i nejeden ,,kutil'' při sledování jejich práce občas zasykne, protože to by nenapadlo ani jej... Mně je ta dvojice blízká. Také umím lecos opravit ,,jinak'' než by to udělala fachman a originalita by se měla cenit. Spravit to přesně tak jak to věc fungovala umí každý, ale opravit to nějakým jiným způsobem si žádá tvůrčího ducha! Mojí specializací je 3M páska, izolepa jak opovrhlivě říkají přátelé. S ní opravím cokoliv, možná bych si troufnul i na ulomenou lopatku turbiny motoru Boeingu 747. Vzpomínám jak jsme s kamarádem spravovali před dávnými a dávnými časy radiogramofon Tesla u nějž přestal jít gramofon. Nejen že jsme gramo opravili, ale po sestavení nám zůstalo volných asi 5 šroubků, pérko a jakýsi kovový díl, který nikam neptřil... Tesla tak mohla na přebytečném materiálu ušetřit nemalé náklady mít tam v konstrukčním oddělení nás! Gramo pak fungovalo ještě asi 2 měsíce (pravda nevypínalo se po dohrání desky). Někdo by v tom viděl nezdar, já dím, že jsme mu ještě na 2 měsíce vdechli život :-). Toliko tedy k mým sympatiím k Patovi a Matovi. --- Film začíná přinesením projektoru a kotoučů s 10 filmy. Samozřejmě není to kam promítat a tak jedna ze stěn domečku dojde značných destrukčních změn. Poté už slavná dvojice zdatně nasazuje kotouče a pouští jednotlivé epizody z nichž každá jednotlivě může být plnohodnotným večerníčkem (a možná bylo). Některé jsou lepší, některé horší. Nad řadou nápadů tvůrců člověk vážně žasne :-). Kromě scének samotných jsem se musel podivivat tomu miniaturnímu světu, do detailu udělanému od obrázků na zdi po džbánky, nábytek, vrtačky, motorové pily atd... Dokonce na polepu pomerančové limonády v níž jsem okamžitě poznal Fantu byl stejný přelep jen s nápisem Finta :-). A snaha byla i vtipně film doprovodit po hudební stránce např. ve chvíli kdy Pat přiběhne s lékárničkou starší ročníky stoprocentně poznají v hudebním podkresu melodii dost podobnou Nemocnici na kraji města. Jenže.. To co funguje geniálně jak jednotlivé epizodky, v řadě za sebou začne po chvilce nudit. Místo aby Pat a Mat hráli v nějakém delším příběhu, je tohle ukázka již dávno známého a tudíž i okoukaného. A je jedno, že epizodky jsou nové a domeček dvojice modernizovala o myčku, rotoped atd... A to je trochu škoda. Takže dávám za tři pomeranče, vlastně jen dva a krabici džusu. * * * ()

castor 

všechny recenze uživatele

Zřejmě to bude tím, že už mi není deset, kdy jsem tuhle dvojku bral jako nešikovné kutily. Vesměs volili nejbezradnější řešení, které ovšem díky nezlomné vůli zabralo. Dnes si pohledem na nové díly (které mi už nejsou nijak sympatické) myslím, že jsou to pouze dva otravní idioti. Celistvý příběh chybí. Hoši jednotlivé epizody prostě jen promítají doma v obýváku. Tvůrci se báli vypustit je třeba kamsi do civilizace. Takhle se pyšníme názvem, který je nicméně podrazem na diváka. Co je ale horší – chybí humor. A nápad. Nebo nadšení. Prostě tihle dva sahají po ještě víc nesmyslnějších věcech než dřív. ()

juta 

všechny recenze uživatele

Tak ani tentokrát jsme se uceleného příběhu nedočkali. Je to jen několik příběhů poskládané do délky, aby se mohl pyšnit názvem "ve filmu". Z toho se mohla udělat jedna celá série po několika dílech. Ono stačí sledovat deset minut a máte dost, ale sledovat to v kuse i pouhých 80 minut, tak to je přesto dost ubíjející a bohužel ani jednou jsem se nezasmál. A pro mě jako perfekcionalisty, tak pro mě bylo opravdu těžké sledovat, jak všechno ničí a používají nesmyslné věci k sestavení tentononce. ()

Galerie (17)

Zajímavosti (4)

  • Film nevznikal v žádném velkém televizním či filmovém studiu, ale ve sklepě činžáku v Hostivicích u Prahy, který si režisér filmu Marek Beneš předělal na malé studio (max21)
  • Příběhy, které jsou ve filmu, byli už vysílány v sérii Pat a Mat: Na venkově.... Scéna s promítačkou se jako jediná liší od té ze seriálu. (JosefTomas)
  • Film vznikl k výročí 40. let Pata a Mata. (JosefTomas)

Reklama

Reklama