Pat a Mat ve filmu

Jan Chvojka

Petr Skoumal

Tomáš Eiselt

Lucie Haladová

Velmi dobře, bezesporu kvalita se chválí sama . Oceňuji ten důvtip s kterým je film udělán, tu preciznost animaci. To jsou všechno atributy které za ta léte z Pata a Mata nevymizeli a film je naopak vytáhl na plátno. Ano Pat a Mat patří na plátno. Teď není o čem špekulovat, plátno oboupolpetům sluší. A děti to oceňují.Ještě jsem nezašil tak přijemné představení kde i menši děti vše komentují a jsou vtaženy do děje. Je velmi chytré, že film je složen z jednotlivých příběhů, které tvoří celek, pro menší děti je to pochopitelnější a udrží lépe pozornost. Možná by bylo lepší, kdyby příběhy byli tématicky blíž, takhle to pro děti problém neni ale možná pro dospělého by to bylo takové učesnější. A poslední věc která se filmu týká okrajově. Ale nějak mi přijde ta propagace filmu rozpačitá a hlavně to že jim je 40 let je přeci událost, která by měla být vidět a slyšet. Kde udělali soudruzi chybu ?(14.4.2016)

Vidiet legendarne "A je to" z cias minulych na velkom platne v kine bolo prijemne, avsak nejde o celovecerny film, ale viacero samostatnych epizod naukladanych za sebou. Bolo to fajn, no je pravda, ze v svojich detskych casoch ma Pat a Mat bavili viac ako teraz - je to urcite vekom a mozno aj preto, ze vecernickovsky koncept jeden diel za den bol vhodnejsi :)(11.4.2016)

Ja si vždy užívam kutilské eskapády týchto dvoch diletantov a ani som nepredpokladal, žeby ich celovečerný film mal inú dramaturgiu ako zlepenec večerníčkových príbehov. Síce je to umne pozliepané ako sledovanie samých seba, to nie je podstatné. Doležitejšia je pretrvávajúca zábava a dobrá pohoda pri sledovaní.(4.9.2016)

• papadoce

Popravde to bolo sklamanie. Na základe názvu som totižto očakával, že uvidím takpovediac niečo nové, že uvidím 2 obľúbené postavičky v 60 - 70 minútovom príbehu, ktorý bude mať svoju pointu a zrejme aj súvislý dej. Nekonalo sa to. Toto nie je Pat a Mat vo filme a názov je úplne zavádzajúci. Jedná sa o zlepeninu 9 možno 10 klasických, ale predtým nevidených situácií. Originálna hudba, rovnako ako pri posledných seriálových častiach sa nekonala. Aj keď to bolo nové, po celú dobu som mal dojem, že sa dívam na stokrát videné. Dal by som len jednu hviezdu, ale beriem do úvahy aj fakt, že sa to páčilo môjmu 5 ročnému synovi, i keď myslím, že aj jeho názor bol silne ovplyvnený popcornom, supermanovským pohárom, ľadovou drťou a tak ďalej :). Sklamanie.(9.4.2016)

Klasika. Jen jsem čekal něco trochu jiného, když už se mělo jednat o celovečerní film. Nakonec to bylo stejně jen pásmo tradičních krátkých filmů. Ale naštěstí zůstal tradiční humor, takže jsem se často zasmál z plných plic. Jen po hodině jsem toho už měl docela dost, přece jen taková dávka najednou je poněkud ubíjející.(4.9.2016)

• - Film nevznikal v žádném velkém televizním či filmovém studiu, ale ve sklepě činžáku v Hostivicích u Prahy, který si režisér filmu Marek Beneš předělal na malé studio (max21)

• - Příběhy, které jsou ve filmu, byli už vysílány v sérii Pat a Mat: Na venkově.... Scéna s promítačkou se jako jediná liší od té ze seriálu. (JosefTomas)

• - Film vznikl k výročí 40. let Pata a Mata. (JosefTomas)