Pat a Mat ve filmu

Petr Skoumal

Tomáš Eiselt

Lucie Haladová
  • Olík

Nikdy, ani v dětském věku, jsem nebyl skalní fanoušek těchto povedených „hodinových manželů“, ale celovečerním filmem jsem byl doslova zklamán…..teda zklamán je ode mne trochu silné slovo, já se jednoduše nedokoukal. Možná pokusit se o nějaký celistvý příběh, ale podobný slepenec epizod je jenom jedním nekonečně dlouhým večerníčkem. Pokud to vše bylo míněno jako oslava 4 dekád na úrazovém oddělení, tak si Pat s Matem po těch letech zasloužili honosnější oslavu.(2.3.2018)

Když jsem šel do kina, tak jsem byl hodně zvědavý, jaký dokázali autoři vymyslet příběh, který by vydržel a zabavil na 80 minut. Nakonec se z toho vyklubal film, složený z několika příběhů - jakoby víc večerníčků dohromady. Nakonec jsem byl za to rád, protože ten dlouhý příběh si nedovedu představit. Takto to mělo spád a sršelo nápady a vtipy. Asi už jsem na Pata a Mata starej a koukám se na jejich počínání pragmaticky, ale když jsem se dokázal od toho odprostit, tak jsem se velmi dobře bavil! :-) Od třetího příběhu není žádný díl slabý a člověk nevěřícně kroutí hlavou nad nápady a eskapádami naší dvojice a dobře se u toho zároveň směje. :-) Musím ještě vyzdvihnout hudební doprovod, protože přináší starou známou melodii a dochucuje ji novými tóny a je z toho velmi chytlavá hudba. ;-) Je to starý dobrý Pat a Mat jako dřív, a to je dobře! A je to... :-D(9.4.2016)

Název Pat a Mat ve filmu tak úplně nekoresponduje s konečným výsledkem, jelikož se jedná o soubor zhruba desítky klasických kraťasů. Tím pádem je velmi těžké hodnotit snímek jako celek, ale s výběrem různých patálií problém nevidím. Každý díl funguje tak, jak má a nijak zvláště nepřekvapí, jednoduše klasický Pat a Mat, ovšem tentokrát na velkém plátně a možná až v příliš dlouhé stopáži nejen pro dospělé, ale i pro dítka. [60%] | Kino - Prom.(6.5.2016)

Proč to dělat jednoduše, když si mohu zbořit půlku domu. Zpracování zůstalo při starém, systém řešení problému taky, je to klasický Pat a Mat. Když už slaví 40 let a je z toho film, tak nemuselo jít pouze o slepenec 10ti dílů za sebou, které na sebe navíc nikterak nenavazují. V jednom díle si zdemolují skříň a v dalším už je zase zpět.(10.5.2017)

Čekal jsem něco jako Ovečka Shaun, trochu jsem se bál co tam ti dva budou celou dobu dělat jestli to nebude nuda . Nakonec díky tomu, že jsou to jednotlivé příběhy tak to funguje dobře a extra dobře na předškolních dětech. A pro rodiče jak za mlada:) navíc některé momenty by mohli být součástí kampaně na bezpečnost práce:) Co musím zmínit je to že velké plátno tomu opravdu sluší vynikne každá věc a užili jsme si každý šroubek. Ohromující je , že si udrželi stále stejnou kvalitu možná i trochu lepší a to je asi také tím, že si to drží ten formát příběhů a není to jeden rozvleklý příběh. Naopak možná by se Pat a Mat trochu mohli posunout dál a mít i nějké soudobé "hračky" jako tablet počítač atd... aby více reagovali na dnešní dobu.(2.4.2016)

• - Film nevznikal v žádném velkém televizním či filmovém studiu, ale ve sklepě činžáku v Hostivicích u Prahy, který si režisér filmu Marek Beneš předělal na malé studio (max21)

• - Příběhy, které jsou ve filmu, byli už vysílány v sérii Pat a Mat: Na venkově.... Scéna s promítačkou se jako jediná liší od té ze seriálu. (JosefTomas)

• - Film vznikl k výročí 40. let Pata a Mata. (JosefTomas)