Epizody(3)

Caterina Schöllacková vede v Berlíně v roce 1956 taneční školu. Jejím cílem je dát svým třem dcerám - Monice, Evě a Helze - ten nejlepší možný dar a drží je proto zkrátka. Tři sestry dělají všechno proto, aby žily podle matčiných očekávání a dusivých konvencí v budoucnu. Platí za to však vysokou daň a když pak Monika objeví rokenrol, najde v sobě také odvahu se vzbouřit a pokusit se v životě vydat svou vlastní cestou. (Cinemax)

Recenze uživatele Arsenal83 k tomuto seriálu (4)

Tančírna na hlavní třídě ’56 (2016)

Seriál končí "a jak to bylo dál", takže pokračovanie prišlo o tri roky a ten, čo o tom netušil, nemusel byť celkom spokojný. Ponuka povojnového Nemecka z ženského pohľadu, ale takého že tradícia vs liberálne novoty. Ktoré sa dnes ukazujú ako smiešne, že niekomu vadil rock n roll, nejaké horúce tance, ale v niečom je pravda: Tá slušnosť, čo sa vytratila z tanca, kde muž bol gentleman a dáma bola proste dámou, tak to sa vytratilo a dnešné tance sú už fakt buď presexualizované alebo predrogované. Takže tá predpoveď upadajúcej morálky u zlých tradicionalistov nebola tak netrefná, ako ju seriál ukazuje. Samozrejme, liečiť homosexuálov elektro šokmi bol nezmysel, takže v tom pozitívum, ale v tej dobe bola moderná aj lobotómia. Seriál je feministický, ale záverom tak trochu bagatelizuje znásilnenie a to mi teda príde, ako keby si protirečil. ()

Lieben - aber wie? (2016) (E01)

Sú aj ženy, ktoré sa nikdy nevydajú. // Áno, a sú aj kozy, čo majú dve hlavy 😂 Pobavilo veru. Časy sa veru -menia. Po vojne každý rýchlo do sobáša a dnes po 70-80 rokoch sa sobášiť chcú hlavne páry neopačného pohlavia a zvyšok radšej zvyšuje čísla rozvodovosti. ()

Schatten der Vergangenheit? (2016) (E02)

Potrebuje žena vlastne muža? // No, keď treba odtiahnuť práčku alebo vymeniť pneumatiku tak sa celkom hodia... Krásne feministické bláboly, ale inak výborne vybraná doba na to, aby sa dali točiť príbehy. Povojnové Nemecko to je niečo špecifické a pýta si seriály ako toto. Hoci tanečné kreácie ma nikdy nezaujímali a s matkou ohľadom rozšafnosti určitých tancov konzervatívne súhlasím. ()

It's Alright (2016) (E03)

Homosexualita riešená elektro šokmi, baby, čo si nevedia vybrať, ženáč je to dobré kafé, potom nejaký umelec, tanečník, raz nechceš nikoho, potom odrazu chceš všetkých. Mama ako zlá skostnatelá pizda, ale ako pozerám, jej brzda bola aj k niečomu, hoci seriál to tak nepodáva. Záver ako z dedinskej zábavy znížil úroveň. ()