Reklama

Reklama

Epizody(3)

Obsahy(1)

Caterina Schöllacková vede v Berlíně v roce 1956 taneční školu. Jejím cílem je dát svým třem dcerám - Monice, Evě a Helze - ten nejlepší možný dar a drží je proto zkrátka. Tři sestry dělají všechno proto, aby žily podle matčiných očekávání a dusivých konvencí v budoucnu. Platí za to však vysokou daň a když pak Monika objeví rokenrol, najde v sobě také odvahu se vzbouřit a pokusit se v životě vydat svou vlastní cestou. (Cinemax)

(více)

Recenze (35)

Arsenal83 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Seriál končí "a jak to bylo dál", takže pokračovanie prišlo o tri roky a ten, čo o tom netušil, nemusel byť celkom spokojný. Ponuka povojnového Nemecka z ženského pohľadu, ale takého že tradícia vs liberálne novoty. Ktoré sa dnes ukazujú ako smiešne, že niekomu vadil rock n roll, nejaké horúce tance, ale v niečom je pravda: Tá slušnosť, čo sa vytratila z tanca, kde muž bol gentleman a dáma bola proste dámou, tak to sa vytratilo a dnešné tance sú už fakt buď presexualizované alebo predrogované. Takže tá predpoveď upadajúcej morálky u zlých tradicionalistov nebola tak netrefná, ako ju seriál ukazuje. Samozrejme, liečiť homosexuálov elektro šokmi bol nezmysel, takže v tom pozitívum, ale v tej dobe bola moderná aj lobotómia. Seriál je feministický, ale záverom tak trochu bagatelizuje znásilnenie a to mi teda príde, ako keby si protirečil. ()

blackrain 

všechny recenze uživatele

Hezky rozehraná šachová partie. Myslela jsem si, že budeme klouzat jen tak po povrchu. Povrch to má totiž fajnově zabalený. Ale to byl omyl. Ono to povrchně jenom vypadá. Seriál klame tělem. Žádná z postav není plochá. Německo se po valce pěkně zvedlo. Taneční kreace se mi moc líbily. To, co předváděla Monika a Freddy bylo úžasné. ()

Reklama

marhoul 

všechny recenze uživatele

Chytlo mě to tak, že jsem potřebovala vidět, co bude dál. Takže hluboko do noci proběhl čtyř a půl hodinový maratón a jsem spokojená. Trochu červená knihovna pro holky, trochu klišé, místy tragické, místy dojemné, stigmata Němců z války v několika formách, představy prudérní staromódní matky versus reálné potřeby mladých dcer, zakázaná homosexualita, zakázaný rock'n'roll společensky nepřijatelný rozvod, bezvadně upravená žena u plotny, jediné terno dobře se vdát, psychiatrická terapie, elektrošoky, touhy žen nejsou podstatné a do toho všeho jedna zasněná ušlápnutá bytost, která sice neví úplně přesně, co chce, ale spolehlivě ví, co nechce. Postavy se chovají ve finále zdánlivě iracionálně, určitě ne tak, jak by se dalo čekat, ale aspoň má divák prostor zamyslet se, co je k tak podivným rozhodnutím vedlo. Přesná atmosféra, výprava, hudba. Dobrý výběr představitelů, kvalitní český dabing. Mě to bavilo, i když jsem si chvílemi šla hlavu ukroutit. Záležitost spíše pro dámy. ()

bllm 

všechny recenze uživatele

Moc pěkně udělané, všechny tři série. Hezky se na to dívá, skvělá hudba, propracované kostýmy a scéna, až na to, že je to strašný mejdlo. Pozadí příběhu je zajímavý, ale postavy jednají  podle vzorce - román pro ženy 55+, nelogické jednání postav vedoucí k dalším a dalším umělým dramatům. To bolí a vy máte chuť se utopit ve Wannsee. ()

Radko 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Rozdelené Nemecko, rozdelená rodina, rozdelené rodinné hodnoty. Skvelo vystihnutá dobová atmosféra, kde sa prelína nacistická minulosť, kapitalistická prítomnosť, konzervatívne hodnoty s prichádzajúcou rockandrollovou rebéliou, postupným oslobodzovaním žien a vzťahovo-sexuálnym uvoľňovaním. I za cenu neľahkých obetí. Všetko koncentrované v osudoch rodiny, prevádzkujúcej tanečnú školu. ()

Galerie (53)

Zajímavosti (7)

  • Druhý a tretí diel boli najsledovanejším televíznym programom v hlavnom vysielacom čase v Nemecku (vysielal sa na ZDF). (Arsenal83)
  • Seriál bol natočený v Berlíne (Nemecko). Natáčalo sa od 13. júla do 26. októbra 2015. (Arsenal83)

Reklama

Reklama