Film inspirovaný reálnými událostmi se odehrává v rozmezí let 1924 a 1954. Jeho děj zachycuje život, práci a následný rozkol dvou německých bratrů Adolfa a Rudolfa Dasslerových, který vedl k založení dvou sportovních impérií: Adidas a Puma... Dva muži, bez nichž si lze svět sportu jen těžko představit - bratři Dasslerovi. Adolf "Adi" Dassler a jeho bratr Rudolf, kteří pocházejí z německého maloměsta, mají zcela odlišné povahy a v podstatě i všechno ostatní. Jediné, na čem se, zdá se, shodnou, je jejich poslání: vyrábět dokonalou sportovní obuv. Každý z nich je obdarován výjimečným nadáním - Adi je sportovní nadšenec a vynálezce, Rudi zase neústupný obchodník - a navzájem se dokonale doplňují. Achillovu patu obou bratrů ovšem představují jejich ženy, mezi nimiž se prohloubí vzájemná nevraživost poté, co se Adiho energická manželka rozhodne pracovat ve firmě, zatímco ta Rudiho zůstává věrná tradici. Nedorozumění vedou k hádkám, které nakonec vyústí v rozpad společnosti - bratři se rozejdou a založí dvě soupeřící firmy... Snímek je inspirovaný skutečným příběhem dvou sportovních impérií Adidas a Puma. (Cinemax)

teckax

Tohle je přesně námět pro film, který mám ráda... Obě značky zná celý svět a stojí za to dozvědět se, jak to s nima bylo. I když výprava není nic moc, bylo to hezky zahráno a spíš se mi to líbilo. Snímek si určitě zaslouží místo na ČSFD v červený barvách, proto 4*, mýma očima jasných 70%. ()

Kivis

Viděno jen pár týdnů po Rivalové navždy, takže se těžko ubránit srovnávání. Tohle pojetí je filmovější kamerou, střihem, hudbou,... ač TV film, působí jednoznačně víc "kinově" než Rivalové navždy. Oproti nim si musí vystačit se sotva dvou třetinovou stopáží a to je přesně to, co se tomuto snímku moc nedaří. Přitom za skoro dvě hodiny se strhující příběh odvyprávět dá. V tomhle případě si ale myslím, že by mě Duel bratrů nenadchl, ani kdyby pracoval s podobnou délkou jako Rivalové navždy. Místo toho, aby dával houšť a větší kapky, totiž zůstává dost povrchní s několika delšími zbytečnými scénami a pasážemi. Navíc mě nenadchlo vykreslení postav, když Adi vyzníval jako kladný hrdina a Rudy jako záporák. Možná to tak bylo i ve skutečnosti a možná se tento film drží víc reálií, ale i kdyby - v tomto typu filmů mám mnohem raději, když člověk nefandí nikomu a vlastně všem. Přesně to se daří Rivalům navždy, zatímco Duel bratrů na tom ztroskotává. Jediné, v čem Duel bratrů konkurenta předčil, bylo vrcholení rodinné krize. To bylo opravdu na dřeň a škoda, že po rozdělení firmy na Adidas a Pumu už spadl film zase jen do průměru. ()

evangelik

Trochu rozvleklá podívaná. Asi už nenajdu sílu zhlédnout tento film ještě jednou, abych "dopochopil" který je který a která je která a kdo patří ke komu. Dost jsem se v těch neznámých podobných tvářích ztrácel. Taky jsem nepochopil, jestli z děje vyplynulo, proč Rudyho odvedli do války a Dulfu ne? Jinak je samozřejmě problémem dějovému rozpětí 30i let alespoň trochu přizpůsobit vzhled herců... ()

jauahaoas

Ne, to se nepovedlo. Kostýmy, kamera O.K, ale jinak celkem nuda. Příběh je známý, tak nebylo čím překvapit. Navíc se už ani jedna značka v této době nedá nosit a používat. Trochu přežitek. Profíkovi udělají oblečení nebo obuv na zakázku, ale běžný sportovec má problém s jejich kvalitou a životností. Je to předražený asijský průměr. ()

JerryPilsen

Zajímavé a až nečekaně dobré.A navíc televizní produkce.Ikdyž je znát snaha o zjednodušení,přesto je vše podstatné řečeno a okolnosti jsou srozumitelné. ()

Parisienne09

Výborný průvodce lidskými charaktery, postupným vznikem populární sportovní značky a druhou světovou válkou v Německu. Úspěch se nerodí z ničeho, ale jen z tvrdé práce. Zato křivé charaktery se rodí celkem často a za každého politického zřízení. Velmi zajímavý příběh hned v několika rovinách. ()

hujerita

Celkovo sa my to páčilo, aj keď som to videl len s dabingom. Myslím si že dabing dosť ublížil filmu ako celku. Príjemné civilné herectvo oboch hlavných predstaviteľov a samozrejme režisér to dal v pohode. Síce asi by pri takomto filme bodol skor seriál ako film, ale aj tak to na ploche 113 minút dali v pohode. ()

Vestor

Nebylo to špatné, ale místy to kazí až moc televizní kamera. Stejně tak samotným botám se moc prostoru nedává, zato rodinná zápletka je trochu přehnaně rozebraná a pak se to natahuje ještě dlouhými záběry na zmatené tváře jednotlivých hrdinů typu "pohádali jsme se a teď spolu nemluvíme". ()