Film inspirovaný reálnými událostmi se odehrává v rozmezí let 1924 a 1954. Jeho děj zachycuje život, práci a následný rozkol dvou německých bratrů Adolfa a Rudolfa Dasslerových, který vedl k založení dvou sportovních impérií: Adidas a Puma... Dva muži, bez nichž si lze svět sportu jen těžko představit - bratři Dasslerovi. Adolf "Adi" Dassler a jeho bratr Rudolf, kteří pocházejí z německého maloměsta, mají zcela odlišné povahy a v podstatě i všechno ostatní. Jediné, na čem se, zdá se, shodnou, je jejich poslání: vyrábět dokonalou sportovní obuv. Každý z nich je obdarován výjimečným nadáním - Adi je sportovní nadšenec a vynálezce, Rudi zase neústupný obchodník - a navzájem se dokonale doplňují. Achillovu patu obou bratrů ovšem představují jejich ženy, mezi nimiž se prohloubí vzájemná nevraživost poté, co se Adiho energická manželka rozhodne pracovat ve firmě, zatímco ta Rudiho zůstává věrná tradici. Nedorozumění vedou k hádkám, které nakonec vyústí v rozpad společnosti - bratři se rozejdou a založí dvě soupeřící firmy... Snímek je inspirovaný skutečným příběhem dvou sportovních impérií Adidas a Puma. (Cinemax)

filipvrbik

Jednoznačně nejlepší reklama na Adidas v jeho historii ( a na Pumu vlastně taky)...Shodou okolností jsem dnes absolvoval atletický čtyřboj v oblečení Adidas-boty jsem měl paradoxně Nike, ale to je zase jiná písnička...A mám i karate-gi Adidas heč ...Teď k filmu- skvělé psycholociké drama o souboji dvou bratrů, na pozadí velkých změn první poloviny 20.století..Spoilery - a když tam nakreslil ty tři pruhy tak mě mrazilo- jo a boty pro Jesseho byly vážně úžasné- i na dnešní dobu- ale vyhrál by i tak :-)...95% ()

BOURQUE

Príbeh o „súboji“ dvoch bratov, ktorí vybudovali (dnes už) impérium najznámejších športových značiek. Dejepis (hlavne obdobie 1939-1945) tu tvorí len pozadie. Trošku mi chýbajú tie „detaily“ (napr. testovanie topánok) a zachytenie súperenia vo veľkom. Každopádne môžem odporúčať. Osobné hodnotenie: 74% (***) ()

tranquill

Tahle verze jejich příběhu je oproti rok starší poněkud jinak podána, tak nevím, který film je bližší skutečnosti... Každopádně předchozí drama bylo podáno podstatně lépe. ()

anitae

Před zhlédnutím filmu jsem o obou značkách nevěděla vůbec nic. Ted už vím jak vznikly tři pruhy a proč název Puma, ale vadilo mi že film zachycuje jen nejzajímavějších 30 let života obou bratrů. Žádná z postav mě nezaujala. ()

sehe

Príbeh hodny filmového spracovania.Adidas versus Puma,veľké firmy vznikajúce v ťažkej dobe.Pre mna informačne zaujímavé a i spracovanie TV filmu oceňujem.Ak tie 3 pásiky Adidasu vznikli takouto formou,ako vo filme,tak zaujímavé zistenie. ()

Likan7

Projížděl jsem si svou chytrou krabičku a narazil jsem na tohle. Nečekal jsem nic a přitom jsem dostal zajímavý film o začátku téhle známé roztržky. Chápu, že jednotlivé scény jsou "pouze" filmové a byly vytvořeny pro film, ale to beru. Základní a hlavní témata jsou reálná. Překvapila mě hlavní dvojice bratrů, kteří jsou zahráni až překvapivě dobře. Jak Ken Duken tak Torben Liebrecht byli věrohodní. Na televizní film německé produkce jde o až překvapivě dobrou záležitost. ()

Marty7CZ

OBROVSKÝ ULTRA PŘEKVAPENÍ, po 100 letech kladně hodnotím Deutsche film a vo to víc si to vychutnávám!!!!! Německej TV film vypadá tak trochu stylově jako Bratrstvo Neohrožených a je vidětkaždým coulem, že to byl hodně drahej projekt. Vyjímečně sympatik němec herci a hlavně ten příběh, prostě výtečný. Obřích 80 německejch %. P.S. o tom, že Adidas a Puma je z jednoho rodinnýho baráku jsem vážně netušil.... ()

pestak

Legendární příběh dvou bratrů slavné obuvnické firmy Dasslerů. Film je o soupeření dvou bratrů a následném rozchodu,který zapříčinil vznik dvou značek, této sportovní obuvi. Na televizní zpracování je film velmi kvalitní i po hereckých výkonech,doporučuji také dokument, který je více informativní. ()

ostravak30

Na první pohled je vidět, že se nejdná o velkou hollywoodskou produkci. Nicméně i tak se z filmu dozvíte to podstatné a zase chybí ta americká omáčka kolem. Myslím, že i herecké výkony byly kvalitní. Děj má spád a nenudí. Já se dozvěděl mnoho věcí, které jsem ani náhodou netušil. I tak si myslím, že divácky oblíbené věci, které se ve filmech používají, byly použity i zde a člověku nahání husí kůži. Druhý film, věnovaný stejnému tématu jsem neviděl a nechápu, proč existují dva stejné filmy s různými názvy. Že by také nějaká hádka? Mě osobně film zaujal i díky osobní rodinné zkušenosti. ()

subic

Dassler brothers, Rudolf obchodník a vošoust přezdívaný Puma a Adolf, kterému všichni říkali Adi byl prostě ten švec a inovátor rize sportovní obuvy. Když to spolu rozjedou, jejich rodiny bydlí společně přímo ve vilce nad fabrikou, oba mají 2 syny. Můj táta mi už za komoušů říkal, že ty firmy, které jsme samozřejmě už v komunistickém Československu znali, vlastní 2 bratři. A proč se rozešli? Jak se ukázalo, z těch 4 synků byli 3 Rudolfa Pumy. Je to zajímavý příběh, jak v průběhu 30 let vybudují své impérium, jak projdou válkou. Bohužel do filmu Němci obsadili pro mě samé neznámé a nezajímavé tváře a taky ten děj filmu je celkem nuda. Ale jako takový hraný dokument to jde. 55% ()

Blazis34

Zajímavý příběh dvou velkých světových značek. Je zajímavé, jak dva odlišní bratři spolu zprvu vycházeli, následně prožívali těžké období, aby se na konec vzájemně motivovali a soupeřili. Film se mi líbil, i když některé pasáže byly dost strohé a místy se dalo vytlačit jistě více. Hodnotím za 65%, tři hvězdy. ()

LencaN

První komentář k filmu? Cítím velkou zodpovědnost :D Ne, bez legrace. Na to, že jde o televizní film, to bylo úžasné. Vůbec bych nižší rozpočet nepoznala. Výprava byla dostačující, kostýmy, exteriéry, všechno super. Herci taky. Opravdu jsem ze začátku měla problém od sebe rozeznat Rudiho a Adiho. Ti byli vybráni perfektně. Koukala jsem po zhlédnutí tohoto filmu ještě na dokument, abych porovnala se skutečností a musím smeknout klobouk, že se tolik drželi faktů. Sice něco pro lepší spád filmu bylo vypuštěné, ale to vůbec neberu jako chybu. Díky Adidas versus Puma jsem zase o něco chytřejší a vždycky si alespoň vzpomenu na bratrský rozpor, až někde zase uvidím tři pruhy nebo šelmu ve skoku. ()

rigby

Solidní televizní film, který má na víc. Příběh o soupeření dvou bratrů má náboj, nejen v pracovní rovině, ale i v osobní. Ke konci to trošku ztrácí tempo a nemá to takový tah na bránu, jaký by si sportovní film zasloužil, ale jinak zůstává velmi dobrý pocit z kvalitního filmu. A to je důležité. 3+ ()

Julius

Pekný príbeh o dvoch bratoch, ktorí spoločne dokázali preniknúť do sveta športu a presadiť sa svojim talentom. Všetko však zničia hádky a vlastný rozum, každého z bratov, ktoré vyústia až k rozdeleniu spolupráce. Bez toho všetkého, by sme tu ale značku adidas a puma nemali. Bratia dosiahli svoj cieľ a dodnes, sú obe značky celosvetovo uznávané. ()

Mersis

Začátek a prostředek filmu se mi zdá zbytečně natažený, ale jinak jsem dal film bez větších potíží až do konce. Škoda, že to celé nenabralo grády dřív, než před samotným koncem. Dodalo by to tomu filmu to, co tam do půlky filmu chybělo a na co asi každý z nás čekal. PS: na "Dojčland" produkci super! ()

TOPmoovie

biznis pribehy su putave velmi. skoda, ze film nemal lepsiu, este lepsiu produkciu (wtf ved keby prispely puma aj adidas...) , mohla to byt super bomba. z tohoto nametu sa dalo tolko vytazit. a teraz co kupim..uz sa nikdy nebudem na tie boty pozerat ako doteraz:) ()