Fauda

• Izrael Fauda
všechny plakáty
Izrael, (2015–2022), 32 h 52 min (Minutáž: 32–53 min)

Lior Raz, Tsahi Halevi, Samer Bisharat, Neta Garty, Yaara Benben, Doraid Liddawi, Laëtitia Eïdo, Johnny Arbid, Salim Daw, Tomer Capone, Yaakov Zada Daniel (více)

Série(4) / Epizody(48)

Fauda je arabský výraz pro „chaos“, ale jde především o kódové slovo pro evakuaci izraelských jednotek z akce. Mezinárodně úspěšný izraelský seriál sleduje bývalého zvláštního agenta protiteroristické jednotky Dorona, který se rozhodne vrátit zpět do služby, aby dopadl vrcholného teroristu hnutí Hammás Abu Ahmada. Tohoto muže se před svým odchodem z armády pokusil zabít, leč zřejmě neúspěšně. Abu Ahmad je podle posledních informací nejen naživu, ale připravuje zřejmě rozsáhlou teroristickou operaci. (Česká televize)

jackalsc

Seriál mě chytl už hned od začátku, což se běžně nestává. Originální prostředí a výborný scénář v každé sezóně. A to je věc, která je zde úžasná. Scénář byl tak kvalitní, že jsem se doslova těšil na každou epizodu. Tvůrci epizody zbytečně neprodlužovali a když cítili, že je náplň pro epizodu vyčerpána, epizoda prostě skončila. Někdy klidně u 33 minut, žádné umělé natahování na 45. A tak zde máme skoro všechny epizody u kterých si nevydechnem, které jsou napínavé od začátku až do konce. Skvělá hudba, herecké obsazení a postavy. Pokud bych měl jmenovat svého oblíbence, tak to asi bude postava Ayuba. Profesionální vyjednavač který se všude vetře a ze všech si udělá přátelé. Bylo to více znát v dřívějších sezónách. "Nech mě ti pomoct, jsem tu od toho abych ti pomohl. Mysli na svou rodinu kamaráde" :D Taky se mi líbí, že se s tím nikdo z tvůrců nemazlil a nemažou nám med kolem huby, jak tyto jednotky konají dobro. Prostě se s tím neserou, zasahují efektivně a ve svém zájmu. Když není čas brát rukojmí, bude muset stačit kulka do hlavy :D Taky díky tomuto seriálu jsem měl urgenci vyhledat si informace navíc o tomto konfliktu a seriál se dá se zavřením oka brát i jako pro laika vzdělávací, i když si o tom třeba nic navíc nepřečte. Nemůžu se dočkat na slíbenou 4 sezónu a doufám, že ta neztratí kvalit svých předchůdců. Prostě paráda. ()

Lendak

Podobne ako Caliphate, aj tu sa seriál zameriava na teroristické útoky, ale oproti Caliphate je vyobrazený viac brutálne a akčnejšie. Už v prvá séria ukazuje, že seriál bude viac uzemnený, ale furt tam bude nejaká akcia, ktorá je skvelo urobená. Prekvapivo sa tu skvelo pracuje s postavami, tým že ukazuje aj ich život a chémiu medzi nimi a človek si k nim vie urobiť vzťah a preto sa o nich aj reálne bojí, keď idú do nejakej akcie (Boaz, Shirin, Avihai). Vďaka tomu, že hlavný predstaviteľ a spolutvorca je bývalý člen podobnej skupiny, tak je to záruka toho, že to bude skvelo urobené a hlavne autentické. Prvá séria je ešte taká zoznamovacia a preto je (za mňa) tá najslabšia. Naopak ju vyzdvihuje, tak ako v ostatných sériách, skvelá napínavá atmosféra. Druhá séria je o niečo lepšia. Oproti prvej sérii tu je viac akcie a má aj oveľa lepšieho záporáka. Tretia séria je asi tak isto s druhou. Oproti tým predchádzajúcim nie je hlavný záporák nejaký terorista, čo ju o niečo oživilo. Jediné, čo mi vadí, je že to je všetko vykreslené jednostranne, že Židia sú dobrí, a Palestínci sú zlí. VERDIKT: 9,5/10. ()

zodiak217

Fauda je vďaka svojej autenticite a mapovaniu skutočných udalostí v izraelsko - palestindkom konflikte tak dobre naservirivany seriál, že veríte každej scéne a každému slovu. Je to trochu ťažší žáner a naturalnejsie spracovanie, no tento seriál sa na nič nehrá a ide na to bez pretvárky a práve to, že ho robili Izraelci a nie Američania ho posúva na úplne nový level. Nie je to z tých seriálov, ktorý si dáte na jeden večer, lebo človek vyslovene potrebuje prestávku keďže je to ťažší žáner, no o to väčší dojem vo čas zanechá. ()

Nugat

Po dvou seriích to vypadá, že cokoli Izraelci rozjedou, tak podělají. Ale mají skvělou techniku. Ale prostředí zajímavé a filmařina skvělá, jen kdyby se ty chlapi furt tak nedojímali.... ()

NikaIn

Milujem tento seriál,všetky série za 5 *, dokáže človeka vtrhnúť do deja,je veľmi realisticky.uveriteľne natočený, postavy sú prirodzené, sympatické a podávajú úžasný výkon. Scenár veľmi pútavý,proste pecka. ()

Predator77

1 Série: 65 procent, 2 Série: 85 procent, 3 Série: 80 procent, Tenhle seriál mě neskutečně překvapil a to hlavně tím že se vám dokáže neskutečně zarýt pod kůži a když mu dáte šanci tak se vám odmění neskutečnou dávkou napění, akce, hromadou uvěřitelných postav jak hlavních tak i vedlejších ale i tím jak je tu všechno skoro až realisticky natočené a uvěřitelné a v rámci seriálu a filmů se to drží dost při zemi což se vidí málokdy, jo a menší varovaní tenhle seriál se s ničím vyloženě nesere a umírání postav je tady na denním pořádku a některé smrti jsem ani nečekal a tím pádem jsem jenom koukal s otevřenou hubou, tak že za mě se jedná o velkou spokojenost po třech řadách a doufám že ta čtvrtá na tom co se kvality týče bude podobně. ()

gideonn

Výborné blízkovýchodní drama znázorňující pohledy lidí z obou stran (Izrael, Palestina). Vzhledem k tomu, že příběh si nebere servítky, odpouštím několik málo detektivních nelogičností, bez nichž by se děj ubíral jiným, nezajímavým směrem. ()

PaulBarva

Pavlíku, to sis to užíval viď. Po skouknutí jsem otevřel Forsytha a vrhl se na Boží pěst. Vim, že je to úplně něco jinýho...ale to prostředí mě k tomu donutilo. Fakt svěží vítr v seriálové tvorbě. ()

lhotik

Oproti Seal Team to na mě působí strašně amatérsky. Speciální izraelská jednotka je jak banda kluků co si hrají s pistolkami. Nejsou tu žádné emoce, akce, vtip....zůstal jsem pouze u první série. ()

ubikace

Nejlepsi serial vsech dob? Za me, jakozto fanouska Izraele, Mossadu, Krav magy a protiteroristickych akci vubec, ANO! A finale treti serie je neskutecne vysperkovane, jak emocne, dramaticky...i lidsky. Diky za to! ()

Declen

Tak po probrečeném konci druhé série jsem si říkal co nám může ta třetí ještě dát? Ale autoři prostě umí mistrovsky naservírovat neodvratnost s kterou Palestinsko-Izraelský konflikt dokáže semlít i ty, kteří by se jinak ke zlu nedostali. ()

kodwin

Pokud by se někdo nechal odradit jen lehce nadprůměrnou první sérií, ať to nedělá. Druhá série je naprostá bomba, zcela jednoznačných pět hvězd. Zajímavé je, že když už mám najít problém, je to hlavní hrdina, částečně se to vyřešilo přepnutím do originálního dabingu, ale stejně je zajímavé, že mi přijde málo uvěřitelný, přestože se jedná o reálného chlápka se zkušenostmi z daného prostředí. Každopádně scénář, kamera a atmosféra jsou naprostá špička, herci zajímaví, famózní je kapitán a záporáci ve druhé sérii. ()

Jurcekk

Nechápem prečo by si mal uvedomiť že to je šupa toto je ako izraelskí bakalári. Keby americký tak odstrel oprávnené. Fakt slabučké. Formálne obsahovo slabí tvorcovia aj scenárista. Ako to že to nie je každý vidí. Prosto slabšie... ()

stripterka

Sqělý výběr reálných herců, jak na straně Izraele, tak Palestiny. Gradace napětí, výborný Doron, Gábina. Jednoznačných pět hvězd, nejlepší seriál roku (a to jsem přednádevnem shlédlo Perníkovýho tátu). Snad budou další série! ()

BruceTichac

Dlouho jsem se seriálu vyhýbal, protože mě byl nesympatický název a že se jedná o izraelskou filmografii, se kterou jsem neměl do této doby žádnou zkušenost. Po shlédnutí všech sérií před izraelci smekám. Asi nejlepší seriál s touto tématikou, který jsem do současné doby viděl!! ()

jarmil8

Béčkový akční seriál v atraktivním (asi neokoukaném) prostředí. Bohužel je dost repetitivní (skončí jeden záporák, nastoupí další podobný), často zbytečně natahovaný a mírně klaustrofobní. Mnohem poutavějším a zemitějším seriálem o izraelsko-palestinských vztazích a na mnohem vyšší kvalitativní úrovni je "Our Boys". ()