poster

Divadlo Sklep: Böhmen und Mähren (TV pořad)

Komedie

Česko, 2015, 3x40 min

 • Big Bear
  ***

  ,, Ve 40. letech zuřila strašlivá válka. V našem městečku sídlila posádka zlých, ošklivých příslušníků SS a všichni se jich tak báli, že se navzájem udávali, udávali se i po válce a udávají se dodnes '' :-) --------------------- Sklepáky mám rád i jejich humor i když ten není pro každého a ani já sám občas nechytím všechny ty jejich vlny, které kolem sebe neustále vysílají. Někdy mám i pocit, že si lecos dělají jen tak pro sebe, protože je to stále baví a protože to navazuje na nějakou tradici a minulost. Jenže doba se změnila, změnil se i humor a někdy si říkám, že by ty scénky a skeče neměli pouštět mezi lid všechny. Je to podobné jako když si s přáteli na chatě natočíte veselé videou a pak se na něj po čase díváte. Pro všechny co tam byli je to k popukání. Pokud jej však sleduje někdo kdo tam nebyl, bude se smát méně. Nemá ten zážitek, tu zkušenost z místa a tak se třeba baví jen tím, že jsou tam jeho známí. Opět jako už mnohokrát musím souhlasit s DaVIDem82. Jednotlivé scénky povětšinou fungovaly výborně a tak jak jsme zvyklí, sesazeno do sebe jako jeden film to však nedělalo dobrotu. Některým vtipům jsem se smál méně i díky tomu, že padly již dříve. Např. Lenka Vychodilová o svém zesnulém, který ke konci už ..tahal zadek'' použila to samo v Na stojáka. Tomáš Hanák zase nejednu píseň vydal už v roce 2006 na svém posledním sólovém CD (které doporučuji!). I tak to ale bavilo, místy to dřelo, prostě tak jak jsem na to u Sklepa zvyklý. Jediný kdo mne irituje poslední dobou čím dál více je Milan Šteindler, který výrazně přehrává a jeho záliba v převlecích za ženy ve mne vzbuzuje nemalé podezření. Tento komediálně laděný pořad nebude pro všechny, ale své divák si jsitě našel a najde. Já dávám za tři pizzy formaldelíno... * * *(12.2.2017)

 • honajz
  *

  Kdysi dávno mi humor divadla Sklep sem tam přišel alespoň příjemně absurdní. Ale tahle zbytečně dlouhá feérie je slabá, nevtipná, ba často hodně trapná. A jak zaznělo v jiných komentářích, skutečně dobrých scének je zde pomálu. Takže trapnost vítězí, přičemž velké množství věcí (hořící lesy v pozadí, pohřeb psa, debilní skauti, ženské Šteindlerovy převleky apod.) jsem nepobral. Jediné ještě, co potěší, že se točilo v Braníku a v starých Hlubočepech a kamera je velmi slušná.(29.4.2018)

 • spacylemon
  ***

  Předem se dalo čekat, že pude asi o sešup... 16 let uběhlo od geniálního Hřmění a od té doby nevypustili sklepáci do televize nic, co by stálo za řeč. Když se člověk podívá, čeho se účastní v posledních letech Šteindler či Macháně nebo jak vyčpělé a trapné byly nové díly Alles Gute, tak už to vzbuzovalo nemalý děs....... A jak to dopadlo? Už na první pohled vypadá B&M mnohem televizněji než přímí předchůdci Wartburg & Multicar. No, buď chybí Asen Šopov u kamery nebo v devadesátkách bylo prostě všechno barevnější... A v těch devadesátých letech měly některé scénky zůstat pohřbeny. Jako to vážně chcete v roce 2016 parodovat telleshoping (Burda, Šteindler)? Jako fakt? A eště k tomu takhle unaveně? Stejný případ je píseň Vietnamská (ta dokonce zpívaná ještě Holubovou) - copak je rok 1990? A Hanákova parodie Hůlky nebo závěrečný rap, to taky museli kopat z hodně hlubokého hrobu, dyť už pěkně zapáchá. Nejtrapnější je ale stejně Vávrovo veršování (až se třesu trapností, jak mi připomíná jeho angažmá při prezidentských volbách, brrr)........ Jestli není kouzlo nakonec v podání, dříve to prostě mělo švih a tah, dnes i ta snad nejvděčnější scénka - pohádka o Sněhurce Fáni Váši vyzní trošku mdle (naživo mimochodem lepší)..... Možná nečekaně musí zachraňovat čest souboru jeho dámská část - Tereza Kučerová a její manželská etuda o zmuchlaných ponožkách (a Jana Hanáková ve třetím díle dtto); nebo úplné dada s plavkovým fetišem (L. Vychodilová, T. Kučerová, M. Marinová)... Přece jen vyloženě výborné jsou taky dvě jazykové - ta italská s Hanákem, Burdou, Fojtíčkem, Podzimkem a Andelovou (hahá, dělám machra, že znám všechny herce :D) a hlavně ruský Romeo & Julie (Marhoul + Šteindler - mimochodem, je to jeho první zapojení do TV pořadů Sklepa od roku 1991).................. (Btw. co to je za amatérismus na csfd? To je fakt tak těžký trefit v galerii aspoň každého druhého herce? (jó, zas dělám machra) ... Aby bylo jasno - loutkař s panákama není Marhoul, ale František Váša, paní v klobouku je Lenka Vychodilová, chlap v šátku Jiří Fero Burda a pedikérka není Jana Kušiaková-Hanáková, ale Hana Pafková-Kušiaková, blonďatá paní je Líba Drdáková a tmavovlasá s lodičkou Marta Marinová.)(3.6.2016)

 • snared
  ***

  Doby kultovních Mlýnů, Pumelic či Hřmění jsou dávno pryč, a však sklepního fanouška zahřeje vidět sklepáky po dlouhý době takhle triptychově zase v čarobedně. Z každého rožku si někdo najde trošku (nemyslim Zdeňka). Pimprlovo alko-divadýlko na každou základku, futter trichter do každé rodiny a televizního pracovníka z Prahy se smártfounem do každý čtvrtý cenový putyky! 2,90 hodnotit nebudu a dám raději rovnou 3. Víte proč.(1.5.2016)

 • Ganka
  ****

  První díl super, bavily mě téměř všechny scény, ten druhý už byl celkem rozpačitý, spíš takový slabší odvar. Čekala jsem, že tam bude víc takových vtipných scének á la Malá Velká Británie. Jinak myslím, že pohádka se určitě stane hitem internetu a bude hodná následování :) . Asijská písnička taky báječná, Vávra je prostě borec. Ve třetím díle už to bylo zase o něco lepší, normálně bych dala ***, ale iniciativa Sklepáků se mi líbí a za pohlazení a duši jednu hvězdu přidávám.(1.5.2016)

 • - Podle Tomáše Hanáka vznikl název podle slovně-vokální hříčky: "Vrazil jsem do šatny a místo pozdravu jsem ovčím hlasem zaböčel 'Böhmen!' A Fero Burda okamžitě odpověděl kozím hlasem a zamäčel 'Mähren!'" (Zdroj: Česká televize)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace