Divadlo Sklep: Böhmen und Mähren (TV pořad)

Komedie

Česko, 2015, 3x40 min

• xxmartinxx

Skupina lidí, kteří ztratili kontakt s životem běžných lidí někdy před dvaceti lety, se snaží o satirický náhled do života běžných lidí. A vypadá to podle toho. Křečovité, neaktuální karikatury, které se vztahují ke všemu krom současnosti, Že to není vtipné, by byl poslední problém. Divadlo Sklep zoufale potřebuje čerstvou krev, a pokud ji má (nevím, nesleduju), tak nevím, kde ji schovává.(20.5.2016)

,, Ve 40. letech zuřila strašlivá válka. V našem městečku sídlila posádka zlých, ošklivých příslušníků SS a všichni se jich tak báli, že se navzájem udávali, udávali se i po válce a udávají se dodnes '' :-) --------------------- Sklepáky mám rád i jejich humor i když ten není pro každého a ani já sám občas nechytím všechny ty jejich vlny, které kolem sebe neustále vysílají. Někdy mám i pocit, že si lecos dělají jen tak pro sebe, protože je to stále baví a protože to navazuje na nějakou tradici a minulost. Jenže doba se změnila, změnil se i humor a někdy si říkám, že by ty scénky a skeče neměli pouštět mezi lid všechny. Je to podobné jako když si s přáteli na chatě natočíte veselé videou a pak se na něj po čase díváte. Pro všechny co tam byli je to k popukání. Pokud jej však sleduje někdo kdo tam nebyl, bude se smát méně. Nemá ten zážitek, tu zkušenost z místa a tak se třeba baví jen tím, že jsou tam jeho známí. Opět jako už mnohokrát musím souhlasit s DaVIDem82. Jednotlivé scénky povětšinou fungovaly výborně a tak jak jsme zvyklí, sesazeno do sebe jako jeden film to však nedělalo dobrotu. Některým vtipům jsem se smál méně i díky tomu, že padly již dříve. Např. Lenka Vychodilová o svém zesnulém, který ke konci už ..tahal zadek'' použila to samo v Na stojáka. Tomáš Hanák zase nejednu píseň vydal už v roce 2006 na svém posledním sólovém CD (které doporučuji!). I tak to ale bavilo, místy to dřelo, prostě tak jak jsem na to u Sklepa zvyklý. Jediný kdo mne irituje poslední dobou čím dál více je Milan Šteindler, který výrazně přehrává a jeho záliba v převlecích za ženy ve mne vzbuzuje nemalé podezření. Tento komediálně laděný pořad nebude pro všechny, ale své divák si jsitě našel a najde. Já dávám za tři pizzy formaldelíno... * * *(12.2.2017)

• Tom_Lachtan

Tenhle trojitej slepenec skečů/scének nikdy neměl opustit hájenství sklepa a rozhodně nikdy neměl vylézt na čerstvý vzduch, neboť Sklepáci jsou jednotlivě možná stále relativně ve formě, ale dohromady jim to už neladí, bohužel a v mnoha chvílích jsem se bohužel cítil trapně z toho, co za nevtipnosti se na obrazovce odehrávali.. Humor se prostě vytratil, jiskra vyhasla a makrela zůstala na slunci moc dlouho a povážlivě páchne. Hlavní problém je v rozmělnění a neskutečném natahování jednotlivých scén a i proto relativně fungují jen minutovky se skautíky Hanákem a Macháčkem.(3.5.2016)

První díl super, bavily mě téměř všechny scény, ten druhý už byl celkem rozpačitý, spíš takový slabší odvar. Čekala jsem, že tam bude víc takových vtipných scének á la Malá Velká Británie. Jinak myslím, že pohádka se určitě stane hitem internetu a bude hodná následování :) . Asijská písnička taky báječná, Vávra je prostě borec. Ve třetím díle už to bylo zase o něco lepší, normálně bych dala ***, ale iniciativa Sklepáků se mi líbí a za pohlazení a duši jednu hvězdu přidávám.(1.5.2016)

Trojdílná mini-série, která vznikla spolu s dokumentem Tajemství Divadla Sklep aneb Manuál na záchranu světa k 45.výročí existence zmíněného divadelního souboru. ... Byl jsem připraven a naladěn na osobitý styl humoru, ale dojmy jsou hodně rozpačité. Navzdory zajímavého stylového úvodu vracící se do dob 2.světové války byl tento dvouhodinový televizní spektákl z dílny Divadla Sklep až na výjimky plný podivných, nudných až mdlých (nebo alespoň mnou ne moc pochopených) chvil a jako vrchol naprosto trapná scénka s natáčením toho šotu Futtertrichter. Opravdu zábavný byl František Váša se svou pijanskou pohádkou o Sněhurce a pak mě hodně bavil ve třetím dílu "sportovní" přenos štamgastů v hospodě s komentářem Milana Šteindlera. Co mě ale velice upoutalo (a to je důvod, proč přidávám 3.hvězdičku), byla filmová (nebo spíš tedy divadelní) muzika Davida Nolla, která naštěstí bohatě provázela celý pořad v písňové i instrumentální podobě. Co chtěli říct "básníci" Sklepáci tou dlouhou scénou s pohřbíváním mrtvého psa jsem moc nepochopil, ale ta píseň k tomu byla opravdu fascinující.(31.1.2018)

• - Podle Tomáše Hanáka vznikl název podle slovně-vokální hříčky: "Vrazil jsem do šatny a místo pozdravu jsem ovčím hlasem zaböčel 'Böhmen!' A Fero Burda okamžitě odpověděl kozím hlasem a zamäčel 'Mähren!'" (Zdroj: Česká televize)