Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Typický poeticko-štiplavý sklepovský humor v reálných kulisách nejmenovaného městečka kdesi na území Čech a Moravy. Třídílný skečový pořad o současných bizarních společenských fenoménech. Divadlo Sklep slaví 45 let a vrací se s premiérovou filmovou minisérií složenou z nových, ale i starších scének, skečů a písniček, které byly součástí divadelních sklepovských Besídek za zhruba poslední dekádu a dosud nebyly natočeny. Tomáš Hanák, David Vávra, Milan Šteindler, Jiří Macháček, Tereza Kučerová, Václav Marhoul, Lenka Vychodilová a další hvězdy, dnes již kultovního divadla, ztvárnili v reálných kulisách nejmenovaného maloměsta řadu pitoreskních postav, které prožívají své bizarní životní peripetie. Několik vzájemně propletených příběhů a osudů svérázných obyvatel městečka se opět nese v duchu nezaměnitelného sklepáckého humoru a poetiky, která je společensky aktuální, ale přitom i zábavně nadčasová. (Česká televize)

(více)

Recenze (41)

xxmartinxx 

všechny recenze uživatele

Skupina lidí, kteří ztratili kontakt s životem běžných lidí někdy před dvaceti lety, se snaží o satirický náhled do života běžných lidí. A vypadá to podle toho. Křečovité, neaktuální karikatury, které se vztahují ke všemu krom současnosti, Že to není vtipné, by byl poslední problém. Divadlo Sklep zoufale potřebuje čerstvou krev, a pokud ji má (nevím, nesleduju), tak nevím, kde ji schovává. ()

spacylemon 

všechny recenze uživatele

Předem se dalo čekat, že pude asi o sešup... 16 let uběhlo od geniálního Hřmění a od té doby nevypustili sklepáci do televize nic, co by stálo za řeč. Když se člověk podívá, čeho se účastní v posledních letech Šteindler či Macháně nebo jak vyčpělé a trapné byly nové díly Alles Gute, tak už to vzbuzovalo nemalý děs....... A jak to dopadlo? Už na první pohled vypadá B&M mnohem televizněji než přímí předchůdci Wartburg & Multicar. No, buď chybí Asen Šopov u kamery nebo v devadesátkách bylo prostě všechno barevnější... A v těch devadesátých letech měly některé scénky zůstat pohřbeny. Jako to vážně chcete v roce 2016 parodovat telleshoping (Burda, Šteindler)? Jako fakt? A eště k tomu takhle unaveně? Stejný případ je píseň Vietnamská (ta dokonce zpívaná ještě Holubovou) - copak je rok 1990? A Hanákova parodie Hůlky nebo závěrečný rap, to taky museli kopat z hodně hlubokého hrobu, dyť už pěkně zapáchá. Nejtrapnější je ale stejně Vávrovo veršování (až se třesu trapností, jak mi připomíná jeho angažmá při prezidentských volbách, brrr)........ Jestli není kouzlo nakonec v podání, dříve to prostě mělo švih a tah, dnes i ta snad nejvděčnější scénka - pohádka o Sněhurce Fáni Váši vyzní trošku mdle (naživo mimochodem lepší)..... Možná nečekaně musí zachraňovat čest souboru jeho dámská část - Tereza Kučerová a její manželská etuda o zmuchlaných ponožkách (a Jana Hanáková ve třetím díle dtto); nebo úplné dada s plavkovým fetišem (L. Vychodilová, T. Kučerová, M. Marinová)... Přece jen vyloženě výborné jsou taky dvě jazykové - ta italská s Hanákem, Burdou, Fojtíčkem, Podzimkem a Andelovou (hahá, dělám machra, že znám všechny herce :D) a hlavně ruský Romeo & Julie (Marhoul + Šteindler - mimochodem, je to jeho první zapojení do TV pořadů Sklepa od roku 1991).................. (Btw. co to je za amatérismus na csfd? To je fakt tak těžký trefit v galerii aspoň každého druhého herce? (jó, zas dělám machra) ... Aby bylo jasno - loutkař s panákama není Marhoul, ale František Váša, paní v klobouku je Lenka Vychodilová, chlap v šátku Jiří Fero Burda a pedikérka není Jana Kušiaková-Hanáková, ale Hana Pafková-Kušiaková, blonďatá paní je Líba Drdáková a tmavovlasá s lodičkou Marta Marinová.) ()

Reklama

DaViD´82 

všechny recenze uživatele

Sestříhat ty tři díly do podoby jednoho, ve kterém by byl výběr toho nejlepšího (O Sněhurce, Skauti v lese, Miláčku jen jedna věc, Charašo Romeo, Estrádní italština, Ruská ženská lidová, Sportovní přenos štamgastů a Čecháčkovský rap), tak by to bylo nepoměrně lepší. Takto totiž na jednu zdařilou scénku k popukání připadá jedna zbytečně roztahaná, několik hluchých míst a jedna balancující na hraně trapnosti; a ne, nikoli té zamýšlené. ()

honajz 

všechny recenze uživatele

Kdysi dávno mi humor divadla Sklep sem tam přišel alespoň příjemně absurdní. Ale tahle zbytečně dlouhá feérie je slabá, nevtipná, ba často hodně trapná. A jak zaznělo v jiných komentářích, skutečně dobrých scének je zde pomálu. Takže trapnost vítězí, přičemž velké množství věcí (hořící lesy v pozadí, pohřeb psa, debilní skauti, ženské Šteindlerovy převleky apod.) jsem nepobral. Jediné ještě, co potěší, že se točilo v Braníku a v starých Hlubočepech a kamera je velmi slušná. ()

Fifer 

všechny recenze uživatele

Vtipné i trapné scénky. Naštěstí ten poměr je stále dobrý, zejména doporučuju nenechat se odradit prvním dílem, který je nejslabší. Začnu těmi slabšími: zpívání ve veitnamské večerce a řezníka samuraje jsem vůbec nepochopil, ale obávám se, že tam ani žádná myšlenka není, jen se to prostě nepovedlo. Dalším WTF jsou retardovaní skauti, které nechť angažuje Troška do svého dalšího majstrštyku. A teď chvála: Vávrova Grilovací "masáž" mě nadchla a připomněla mi, proč tohoto člověka tolik obdivuju. Co je skvělé (pro občany ČR už méně), že doba hraje D.Sklep do karet. Zatímco v posledních cca 10 letech jsme mohli oprávněně hovořit o tom, že zastydlý anikomunismus této generace už se přežil (Hřebejk, Koller, Hanák, Trojan atd.) a že pánové už leckdy nejsou schopni hledat nový terč své satiry a bojují staré bitvy. Dnes však Zeman nastolil tak přímý moskevský kurz, že se staré bitvy znovu stávají aktuálními. Proto je najednou ruský Romeo zcela aktuální a vlastně až mrazivě varovný, více než-li vtipný. Poslední dvě scénky, které musím vyzdvihnout je Futtertrichter a "alkoholická pohádka." Díky moc, Sklepáci, zůstávám vám nadále věrný. ()

Galerie (17)

Zajímavosti (1)

  • Podle Tomáše Hanáka vznikl název podle slovně-vokální hříčky: "Vrazil jsem do šatny a místo pozdravu jsem ovčím hlasem zaböčel 'Böhmen!' A Fero Burda okamžitě odpověděl kozím hlasem a zamäčel 'Mähren!'" (Zdroj: Česká televize)

Reklama

Reklama