Fear, Inc.

Fear, Inc.

Komedie / Horor / Thriller

USA, 2016, 90 min

• Morholt

Přiznaná hororová variace na Fincherovu Hru, která se úporně snaží o to být vtipná, ale příliš jí to nejde. A přitom by stačilo jen přepsat titulní roli tak, aby hlavní hrdina nebyl úplnej kokot. Ale to by chtěl člověk asi moc. A vzhledem k tomu, že to jelito prakticky neslezlo ze záběru, zůstal relativně vtipný nápad totálně zazděný. Pobavil alespoň konec a dobře se koukalo na Caitlin Stasey, ačkoliv hrát tahle holka vůbec neumí. 25%(19.11.2016)

Jako jo dobrý. Tenhle film mi akorát připomněl to, že si kolikrát říkám jak bych se choval v hororu já. Horor je to spíše minimálně, protože se zde hraje na humornou notu plnou hororových odkazů, hlášek a citátů. Pro každého hororového fanouška jasná povinnost. Jako jednohubka s celkem překvapivým finále to úplně stačí.(8.3.2017)

Oddaný hororový fanúšik Joe (Lucas Neff) miluje strach a všetko, čo s ním súvisí. Strašidelné domy sú preňho už dlhšie nezaujímavé, pretože je skúsený a nedokáže ho nič vystrašiť. Pri jednej prehliadke dostane od cudzinca vizitku firmy Fear, Inc. Vraj sa jedná o firmu, ktorá vám dokáže pripraviť strašenie na mieru. Joe je trochu sklamaný, keď do korporácie zavolá a dozvie sa, že sú všetky miesta obsadené. Keď mu však po večernej párty v dome zhasnú svetlá a za oknom sa objavia tajomné postavy v čiernych plášťoch, zdá sa, že dostane to, po čom túžil. Fear, Inc. však používa vlastné postupy, ktoré vystrašia aj toho najskúsenejšieho hororového fanúšika. - Počítal som s tým, že tento horor mi bude velmi sedieť, pretože už z názvu sa dá odhadnúť téma a ja tieto béčkové príležitosti na odviazanie milujem. V hlavnej úlohe chlap s krásnou frajerkou, ktorý je na drogách, ničoho sa nebojí, má obrovské znalosti v hororovom žánri a pobehuje v dome bez svetiel v svetríku Freddyho Kruegera proste musí fanúšika podobných záležitostí potešiť. V posledných týždňoch ma tieto hororové debuty naozaj prekvapujú a osobne uznávam tieto projekty, na ktorých je vidieť zápal a lásku pre tento žáner prostredníctvom nespočetných odkazov na horory, či už staré klasiky alebo populárne moderné kúsky. Potešil ma aj nekomplikovaný, ale za to pôsobivý a nepredvídatelný dej, ktorý funguje od začiatku až do konca a na scenári je možné poznať, že sa s ním pracovalo a nebolo to napísané len tak prvoplánovo. V neposlednom rade potešia aj mnohé hororové tváre z béčkovej scény, ktoré nedostanú vela priestoru, ale predsalen nie je problém pozrieť sa občas na nejaké nové obsadenie. S Fear, Inc. som velmi spokojný a rozhodne sa k nemu ešte niekedy vrátim. + Richard Riehle + Maria Olsen + Abigail Breslin + herečka z All Cheerleaders Die + herec z Night of the Living Deb a Always Watching: A Marble Hornets Story + herec z Savaged, Suburban Gothic a The Neighbor + herec z 31 + herečka z The Human Centipede a The Human Centipede II + herec z Legend + herec z Pod(23.10.2016)

Hororová komédia, ktorá sa námetom očividne nechala inšpirovať snímkom Hra (1997). Len tomu režisér dodal komediálny nádych s ľahučkou prímesou hororových prvkov (ale podotýkam - len veľmi okrajovo). Úvod bol naozaj hrozný, tak uťahané a nezáživné, že som to skoro vypol. Našťastie sa to potom rozbehlo a dokonca mi pár krát aj skrivilo tvár od tlmeného úsmevu. Ako jednorazovka z núdze stačí, ale vážne len ako jednorazovka. 50/100(11.12.2016)

• Kudly4

No, už jenom z úvodu s Abigail Breslin bylo cítit, že to bude hodně suchý a taky že bylo. Strašně nezáživný, nudný, nesympaticky obsazený, vtipný mi to vůbec nepřišlo, nepousmál jsem se ani jednou. Finále bylo asi to nejpovedenější na celém filmu + scéna alá SAW. Nejvýraznější soundtrack.(5.6.2020)