poster

Here Alone

Drama / Horor / Sci-Fi / Thriller

USA, 2016, 98 min

Režie:

Rod Blackhurst

Scénář:

David Ebeltoft

Kamera:

Adam McDaid

Střih:

Rod Blackhurst

Scénografie:

Rob Ebeltoft

Kostýmy:

Brooke Bennett
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • tron
  ***

  Niečo ako The Survivalist, v ktorom sa Mia Goth ponevierala po pochmúrnych lesoch v post-apokalyptickom svete, v ktorom si treba dávať bacha na každé, čo i len najmenšie šuchnutie. Here Alone ma bavilo o čosi viac, hrdinovia boli o čosi sympatickejší, takisto nebezpečenstvo v podobe „zombies“ mi pripadalo lepšie, ako banda „obyčajných“ nájazdníkov. Tieto typy filmov sú každopádne dosť na jedno brdo: po dobrom až pôsobivom začiatku (osamelý hrdina blúdi zničeným svetom a snaží sa prežiť) sa v strede do deja nasilu zakomponuje nečakaný príchod nových postáv a koniec je tradične akčný a značne klišé. A potom sa to proste „nejako“ skončí a sú titulky. Ale inak fajn :-)(24.4.2017)

 • darkrobyk
  ****

  Ve světě vypukne epidemie, která postupně zachvacuje stále větší počet obyvatel. Na těle se udělají červené kroužky, z nichž vytéká bílý hnis, a postižený postupně zešílí. Nejde o klasické zombie, takže je lze snadno usmrtit a nákaza se zřejmě nepřenáší kousnutím. Nemocní se ale stávají v podstatě živými mrtvolami. Film zachycuje dvě časové linie. V první sledujeme mladou ženu Ann, která jako Robinson přežívá v pustině. Jen když potřebuje získat další jídlo, musí se vypravit za plot mezi kanibaly. Když zachrání dívku Oliviu a jejího zraněného otčíma Chrise, vše se změní. Navenek se zdá, že soužití všech tří by mohlo fungovat, pod povrchem však bublá narůstající napětí. Olivia chce totiž Chrise pro sebe. Druhá linie průběžně osvětluje, co se stalo s rodinou Ann. Minimalistické komorní drama, pomalý survival, s důrazem na osud hlavní postavy. Temná hudba, často ale i jen ticho doprovázejí působivé přírodní scenérie. Z větší části meditativní snímek vrcholí bojem o přežití. Film osloví spíše menšinové publikum, milovníci akce a brutálního gore by ho měli rozhodně vynechat.(5.1.2019)

 • Asia_Power
  odpad!

  Ann si žije uprostřed hvozdu, chčije do kbelíku, potírá se bahnem, sem tam ukáže prdel, jindy bradavku a nic víc se neděje. Pak dorazí Chris a Olivia, rákoska dostane možnost důkladně zjistit proč je fajn chcát do kbelíku a potírat se bahnem a pořád se nic neděje. Milion flashbacků, zajímavých asi jako tejden starý hovno na chodníku, ve kterých se vlastně nic moc neděje. Naše trojice se začíná lépe poznávat, mrmlaj si o strastech a můžou chcát do kbelíku a potírat se bahnem ve třech zatímco se nic moc neděje. Pak v úplným závěru se chvilku něco děje a je to k uzoufání debilní. Že Olivia bude lehce křápnutá to bylo jasný od začátku, že chce prcat otčíma taky dojde pozornýmu divákovi celkem rychle, že otčím jí prcat nechce a radši by bahnem nasáhlou díru Ann to je taky jasný. Dokonce i to, že Olivia se bude chtít Ann zbavit bylo jasný, protože pak by jí Chris možná protáhnul škebli...Ale proč se Ann na konci zachovala jako největší píča v širokém okolí (okey, konkurence moc neměla ale i tak) to mi zůstává záhadou. Závěrečná scéna kdy němě řve a bouchá do volantu je vrchol debility tohoto "hororu" a já jen doufám, že jí na bříšku naskáčou červené pupínky a ona se změní na krvelačnou píču...(7.6.2017)

 • honajz
  odpad!

  Tak co jsme se ve filmu dozvěděli? Jak se ten virus šíří? Ne. Jestli se může šířit krví nebo vzduchem? Ne. Jak se nakazilo to děcko? Ne. Kde vzala holka benzín na závěrečnou scénu? Ne. Proč se v lese objeví jeden zombie až po hodině a čtvrt filmu, a do té doby ne? Nedozvíme. Kde v tom domě žije tolik zombie a jestli se fakt nechají nalákat na krví opatlaný mobil? Ne. Jak to, že se nebojí koupat v řece a dělat si táboráky? Ne. Proč se řežou do krve, když krev má lákat právě zombie? Ne. Jak to, že v kombinaci krev-bahno-moč zombie nic necítí? Ne. Proč umřel manžel? Ne. Kde se tam vzali Olivie a Chris nebo jak se Chris tak rychle zázračně uzdravil? Ne. Co znamená závěrečná scéna, vzdáleně upomínající na Konec srpna v hotelu Ozón? Ne. O čem to celé bylo? O ničem. Nesympatičtí herci, střihy vyloženě rušivé, skoky do retrospektiv a zpět zmatečné, důležitá chování postav nevysvětlená. Film o ničem.(15.6.2019)

 • JASON_X
  ****

  Zaokrouhluju nahoru, protože: 1.mám rád pomalé filmy, 2.mám rád zombie filmy, 3.mám rád psychologické filmy a 4.mám rád nízkorozpočtové nenamachrované filmy. A tím vším Here Alone je. Hodně příjemná komorní záležitost pro ty, kdo nemusí vidět hektolitry krve a metry vyhřezlých střev, aby byli divácky ukojeni. P.S.: Scény s nemluvnětem mě docela dojaly, asi už stárnu nebo co...(14.4.2017)