Here Alone

Scénografie:

Rob Ebeltoft

Kostýmy:

Brooke Bennett

Po vypuknutí neznámej epidémie žije Ann (Lucy Walters) uprostred lesov, v ktorých si vytvorila svoj tábor. Jej dni vyzerajú vždy rovnako a jej hlavnou povinnosťou je obstaranie si potravy bez toho, aby sa stala obeťou nakazených. Tento beznádejný stereotyp sa zmení vo chvíli, keď stretne Oliviu (Gina Piersanti) so zraneným nevlastným otcom Chrisom (Adam David Thompson). Od tejto chvíle už Ann nie je sama, ale to neznamená, že sa jej život stáva jednoduchším. - Tento režijný debut sa podla mňa vydaril, aj keď režisér viac ako dvadsiatich krátkometrážnych snímkov sa za úplného amatéra považovať asi nedá. Funguje to tak ako má, vyžaruje z toho pozitívna nezávislosť, herecké obsadenie je sympatické, psychické rozloženie charakterov je vzhladom k situácii uveritelné, dej sa nevyvíja úplne priamočiarym smerom, takže ma aj záver trochu prekvapil. Lesy sú ideálne zvoleným miestom pre tento štýl hororu a toto prostredie mi momentálne dobre sadlo, pretože v poslednej dobe sa tieto Zombie / Postapokalyptické horory často odohrávajú uprostred miest. Nedostatkami pre mňa boli pomalé tempo a flashbacky, ktoré boli dosť prínosné, ale neboli spracované tak, aby podali informácie o situácii dostatočne zaujímavo. Ide o zaujímavú záležitosť a o slušný posun v kariérach, či už pre režiséra, alebo pre hercov, keďže väčšina z nich ešte nemá vela skúseností u celovečerných snímkov.(31.3.2017)

• FritoleXx

Here Alone vesměs splňuje to, co mám na indie postapu rád, jen to dělá poněkud špatně. Mám dva zásadní problémy. Tím prvním je zbytečná zdlouhavost, která mi jindy vůbec nevadí, ale zde šíleně nudí. Může za to především kamera. Ta je silně amatérská a pan McDaid nedokázal z té hodiny a půl v přírodě vytvořit jediný zajímavý záběr. Smutné. Druhým problémem jsou flashbacky. Jak ohraný to způsob vyprávění. Ale budiž, kdyby měly smysl a říkaly něco zajímavé. Zde ale otravným způsobem přerušují film naprosto zbytečně, jelikož ukazují vizuální stránku informaci, které stačily být řečeny, tudíž jde jen o způsob, jak natáhnout stopáž o dobrou půlhodinu. Předvídatelný závěr už mi tolik nevadil, nebylo to vyloženě utrpení dokoukat, ale na film do týdne zapomenu.(20.6.2017)

• *CARNIFEX*

Tak neuveriteľne reálne poňatý príbeh, až to podaktorých na smrť unudí. Kde sa nič nedeje, tam sa ani nemôže nič stať. Tempo je vražedne pomalé, pričom z 80% je tento snímok čistokrvná dráma. Keby som si mohol tipnúť, ktorý z mojich obľúbených by "Here Alone" uštedril, respektíve uštedrí ranu z milosti, vyhral by som milión Kč. Za mňa tuctovka, ktorou sa tvorcovia snažia zahrať na city, no akoby si nevšimli, že im na gytare chýbajú struny. Nebyť tej záverečnej dvacky, zrejme by som upadol do kómy - 45%(31.3.2017)

Ve světě vypukne epidemie, která postupně zachvacuje stále větší počet obyvatel. Na těle se udělají červené kroužky, z nichž vytéká bílý hnis, a postižený postupně zešílí. Nejde o klasické zombie, takže je lze snadno usmrtit a nákaza se zřejmě nepřenáší kousnutím. Nemocní se ale stávají v podstatě živými mrtvolami. Film zachycuje dvě časové linie. V první sledujeme mladou ženu Ann, která jako Robinson přežívá v pustině. Jen když potřebuje získat další jídlo, musí se vypravit za plot mezi kanibaly. Když zachrání dívku Oliviu a jejího zraněného otčíma Chrise, vše se změní. Navenek se zdá, že soužití všech tří by mohlo fungovat, pod povrchem však bublá narůstající napětí. Olivia chce totiž Chrise pro sebe. Druhá linie průběžně osvětluje, co se stalo s rodinou Ann. Minimalistické komorní drama, pomalý survival, s důrazem na osud hlavní postavy. Temná hudba, často ale i jen ticho doprovázejí působivé přírodní scenérie. Z větší části meditativní snímek vrcholí bojem o přežití. Film osloví spíše menšinové publikum, milovníci akce a brutálního gore by ho měli rozhodně vynechat.(5.1.2019)

HERE ALONE je v prvom rade dráma. Temná, dusná, hororom len jemne líznutá. Takže: žiadne ľakačky a žiadna akcia. A vlastne skoro žiadni zombíci. Vadí to? Niekomu iste. Blackhurstov film má skôr bližšie k civilným post-apo ako Z FOR ZACHARIAH či INTO THE FOREST. Ak potrebujete vybuchujúce hlavy a krv, siahnite radšej po Romerovi. Kvalitka.(1.4.2017)