Neuvěřitelný svět pavouků

(TV film)
  • Velká Británie Incredible Spiders
Velká Británie / Jihoafrická republika, 2015, 50 min

Prohlédněte si skrytý svět chlupatých osminohých monster, která jsou jedněmi z nejvšestrannějších a nejefektivnějších strojů na zabíjení na Zemi. (National Geographic)

HorrFi

Tohle byl opravdu jeden z nejlepších dokumentů, kterej jsem měl tu čest vidět.. ty mini makro záběry byly neuvěřitelný a jestli je hlavní účel dokumentu vzdělávat a přinášet informace, tak tenhle svuj účel fakt splnil perfektně.. nemam z pavouků vyloženě fobii, ale nikdy jsem je nevyhledával a upřímně v tomhle jsem rád, že žijeme v ČR.. ()

darkrobyk

Báječný dokument přináší zajímavé informace o několika druzích pavouků - sluneční, miniaturní paví, co láká samičku tancem podobně jako ptáci, proslulá snovačka americká alias černá vdova či největší z pavouků, jehož rozpětí nohou činí třicet centimetrů, obří sklípkan, který podobně jako jeho příbuzní dokáže na oběť či nepřátele vypustit stovky ostrých štětinek ze svého zadečku. Ty způsobí napadenému palčivou bolest a svědění. Ulovit gekona není pro tohoto sklípkana nic neobvyklého. Co pavouk, to zajímavost. A jak utéci před vosou hrabalkou? Jeden pouštní pavouk to vymyslel! A mám pocit, že vytvořil kolo dávno před tím, než to člověka vůbec napadlo. ()

pornogrind

Pár dní naz5 jsem viděl na ZOOMu dokument o hadech World's Weirdest Snakes/Nejpodivnější hadi světa(2020). Což byl velice povedenej a zajímavej dokument. Nutno ale dodat, že k hadům jsem nikdy neměl tak blízko a nefascinovali mě tak jako pavouci. A při této příležitosti jsem si vzpomněl na tento perfektní dokument kterej jsem už kdysi viděl a rozhodl jsem si ho zopáknout a oba dokumenty ohodnotit. Dokument o hadech je ohodnocenej a co dodat k tomuto. I přesto, že už jsem viděl dokument podruhé stále mě bavilo dívat se na to jak se dokážou pavouci přizpůsobit a jak jsou pavouci co se týče lovu i sebeobrany vynalézaví. Tenhle dokument může jen vřele DOPORUČIT. 5hvězd ()

ARI50

Dokonalý dokument a zabijácké kráse pavouku, nespočet druhu a hlavně jejich způsob života, je to nádhera která mě děsí k smrti a zároveň láká k poznání. Dokonalé záběry jak na lov tak na způsob života prostě bomba. ()

agassi68

Je množstvo druhov pavúkov. Každý má svoj jedinečný spôsob lovu. Detailné zábery sú fascinujúce, no u nefanúšikov môžu vyvolať nežiadúce reakcie :) ()

Evander

Výborně zpracovaný dokument s velmi detailními a místy až neuvěřitelnými záběry ze světa pavouků, jemuž v mých očích ubírá pouze to, že nemám rád pavouky. ()

IvonaK

Pavouků se sice bojíme, ale jak jsme mohli poznat v tomto dokumentu tak jsou to úžasná zvířata o kterých se můžeme dozvědět mnoho dechberoucích faktů. Od teď už budu vědět proč každý večer na Smetanově nábřeží trůní křižáci a ráno nejsou vůbec vidět. ()

soukyd33

Super dokument a skvělé scény jsou výborným lákadlem. Pochopitelně kdo se bojí pavouků, ať to raději nesleduje! Chyba je délka dokumentu, příliš krátký. Doporučuji. Hvězdiček 5***** ()

simpanz

Jednoznačně doporučuji! Skvělý výběr těch nejzajímavějších druhů: od vrhačů rodu Deinopis až po skákavky rodu Maratus. Podrobnosti neprozradím, ale je to pastva pro mé biologické oko. :) ()