Děkuji za vaše služby

Thank You for Your Service

Drama / Válečný / Životopisný

USA / Indie / Kanada, 2017, 109 min

Když jsem sledoval snímek "Thank You for Your Service", měl jsem jednoduše pocit, že se jedná jen další film o tom, že mladí vojáci, kteří se vrací z misí, mají celkem problém se vrátit i zpět do života. A přesně tohle snímek je. Nic jiného, nic víc. Ani herečtí představitelé mě nedokázal přesvědčit, aby mě jejich osudy strhly.(1.2.2018)

• Plaque

A stále dokola... Obohraná platňa. Patetický a beznápadný gýč plný absolútne otrepaných obrazov. Bez akéhokoľvek inovatívneho prístupu alebo štipky čohosi zaujímavého. Clint to so svojim Americkým ostreľovačom dotiahol v tejto kategórii zlomených vojakov z Iraku k vrcholu a ďalšie podobné balasty už nie sú vôbec nutné. Ale tak vydojiť trochu zelených prezidentov sa vždy podarí, stačí, že sa miestami vo vetre zatrepoce pruhovaná vlajka s hviezdami...(12.3.2018)

Další film do mozaiky filmového obrázku války v Iráku tentokrát na téma veteránu po návratu z drastických misí a jejich ne(schopnost) fungovat v běžném životě a (ne)schopnost systému se o tyto lidi s traumaty a psychickými poruchami a nemocemi postarat. Tenhle film na pomezí psychologického a místy nezávislého filmu sleduje osud několika přátel z jedné jednotky. Zaujalo.(16.9.2018)

Filmový příběh o mladých klucích z nižších vrstev amerických maloměst a jejich snahou vyrovnat se s postraumatickými stavy a stresy je hlavně dramatem s drobnou přidanou hodnotou představující upozornění na společenskou nesnáz začleňovaní veteránů strýčka Sama. Jako drama ale film nefunguje zvlášť silně, emotivní momenty nejsou a situace z války tvoří jen tenký rámeček vztahovým těžkostem hlavních hrdinů. Ryze americké téma českému publiku nenabízí možnost ztotožnění nebo pochopení. Bez zvučného jména Tellera v hlavní roli by se mohlo hodnocení pohybovat i výrazně níže, protože příběh sám mnoho nenabízí.(9.12.2018)

Musím říct, že u mě to překonalo film Man Down o 120%. Tento film jsem si užil od začátku až do konce. Slzy kapaly. Téma PTSD není vůbec jednoduché a tento film to ukázal. S jakým problémem si každý veterán z jakékoliv země prochází. Na těch lidech to nepoznáme, ale prožívají tu největší bolest a tento film to krásně dokazuje. Více takových filmů. Pozn. V USA každý veterán mohl na promítání filmu zadarmo :-) Krasné gesto.(22.1.2018)

• - Natáčanie filmu prebiehalo v americkom štáte Georgia a v africkom Maroku. (MikaelSVK)