Reklama

Reklama

Děkuji za vaše služby

  • USA Thank You for Your Service
Trailer 1

Skupina amerických vojáků, kteří se vracejí z Iráku, se snaží znovu zapojit do rodinného a civilního života, přitom však stále žijí vzpomínkami na válku, která hrozí, že je zničí dlouho poté, co opustili bojiště. (Filmbox)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (24)

kaylin 

všechny recenze uživatele

Když jsem sledoval snímek "Thank You for Your Service", měl jsem jednoduše pocit, že se jedná jen další film o tom, že mladí vojáci, kteří se vrací z misí, mají celkem problém se vrátit i zpět do života. A přesně tohle snímek je. Nic jiného, nic víc. Ani herečtí představitelé mě nedokázal přesvědčit, aby mě jejich osudy strhly. ()

tron 

všechny recenze uživatele

Thank You for Your Service pre mňa nebol ľahký film. Neznášam filmy o amerických vojakoch, ktorí ledva dokončili strednú a potom sa radšej zbalili a išli za hranice zabíjať obyvateľov iných krajín. Ale ono to nakoniec nebolo až také zlé. Vlastne to bolo miestami dosť dobré. Miestami však i dosť nudné. A zbytočne dlhé. Slušná dráma, ktorá sa nebojí ukázať odvrátenú stranu amerického patriotizmu. Film presvedčivo a vcelku drsne a temne poukazuje nielen na traumy vojakov (vracajúcich sa z bojových musí, kde zabíjali a sledovali umierať svojich priateľov), ale i na ich (často značne zúfalé) pokusy začleniť sa po návrate domov späť do bežnej spoločnosti. ()

Reklama

Morholt 

všechny recenze uživatele

Válečná traumata jsou v případě Američanů ohraným tématem a většinou je to jako přes kopírák. A upřímně řečeno Thank You For Your Service si s nějakou neotřelostí také hlavu neláme. Nicméně v tomto případě režie netlačí na pilu co se emocí týče, takže to celé působí celkem opravdově. Seděli mi i herci a Tellerův projev mě baví film od filmu víc a víc. Jediné, co mi bylo proti srsti byl fakt, že zde přítomný Písečný had nechtěl(a) nikoho vykuchat. Ale to snad ani není vada na kráse. Nic, na co by se vzpomínalo, ale na jedno podívání je to fajn. 70% ()

oje 

všechny recenze uživatele

Filmový příběh o mladých klucích z nižších vrstev amerických maloměst a jejich snahou vyrovnat se s postraumatickými stavy a stresy je hlavně dramatem s drobnou přidanou hodnotou představující upozornění na společenskou nesnáz začleňovaní veteránů strýčka Sama. Jako drama ale film nefunguje zvlášť silně, emotivní momenty nejsou a situace z války tvoří jen tenký rámeček vztahovým těžkostem hlavních hrdinů. Ryze americké téma českému publiku nenabízí možnost ztotožnění nebo pochopení. Bez zvučného jména Tellera v hlavní roli by se mohlo hodnocení pohybovat i výrazně níže, protože příběh sám mnoho nenabízí. ()

Arsenal83 

všechny recenze uživatele

Skupina amerických vojakov, ktorá sa vracia z Iraku, kde vôbec nemá čo robiť a ich vstup na toto územie je činom agresora, sa vracia domov a chce sa zapojiť do rodinného života... Námet jak sviňa. Mne je úplne ukradnuté jak sa debilkovia, ktorí v živote nič nedokázali len držať v ruke zbraň a nosiť prašivé maskáče, snaží zaradiť do života. Ono, nerobme si žiadne ilúzie, bežný vojak to s IQ moc neprehnal a ten americký má tak polovičné, veď ide do krajiny, ktorú nevie nájsť ani na mape a potom ma chudáčik traumu. Osrať ich, mali tam chcípnuť! ()

Galerie (17)

Zajímavosti (2)

  • Natáčanie filmu prebiehalo v americkom štáte Georgia a v africkom Maroku. (MikaelSVK)
  • Adam Schumann zašíva psovi rany s modrými rukavicami (1:01:34), ale keď vojde jeho žena Saskia, tie rukavice nemá (1:03:04). (GabrielGabko)

Reklama

Reklama