Epizoda 1 (E01) (epizoda)

Drama / Thriller

Švédsko / Francie, 2016, 52 min

První epizoda seriálu mě silně překvapila, severské záležitosti mám velice rád, takže málokdy hodnotím pod čtyři hvězdičky, ale tady jaksi nevím... Na severských kriminálkách si mě vždycky získá výborná atmosféra, jenže právě ta mi tady chyběla. Mám velké podezření, že za to může francouzská koprodukce. Nepřesvědčil mě dokonce ani Peter Stormare, a to ho mám přitom ve velké oblibě. Uvidíme, jak to půjde dál.(3.8.2018)

Tak asi „au.“ Vyšetřovatel á la Norris. Teď jenom, jestli bude Burlin stejně tvrdej jako Chuck. Takže velevážená mrtvola. Proč přizvali k vyšetřování babu s velkejma osobníma trablema, to ví jen Óðinn. Do práce s novým elánem? Co byl Carnot zač? Jo, dobře, oběť. Nic víc? Midnight Sun bude ale asi přeci jen lepší než Mammon. Jó, Sever je holt krutej. V tý souvislosti je děsivý, že Zadi nesměla mít zbraň. Divnej rozvedenej kolega s dcerou k světu. Nenávidim, když zasahujou do rozjetýho příběhu vztahovejma výplněma. OK… Taková ta věžička?? Já myslel, že do Francouzů se trefujou jen Britové. Která možnost je levnější? Helikoptéra… Praktiky mafie? Smrt ve spárech? Diváku, těš se. Otřesy by vyděsily kdekoho. Kameny u helikoptéry přesunul nejspíš vrah Carnota. No, těpic. Ale jinak skvělý.(29.4.2018)

Děj má pár zádrhelů, ale atmosfera úchvatná, technická stránka oku lahodící, tempo příjemně pomalé a navrch napínavé jak kšandy. Další severská strefa?(6.4.2018)

Na pilot zatím dobrý,ale kromě hezkých záběrů do krajiny,dvouch vražd tu není moc z čeho brát.Největší problém budu mít jednoznačně s vyšetřovatelkou z Francie,která tu je jak pěst na oko a francouzská koprodukce by tu mohla zbytečně střihat do svých řad.Stormare bude asi pořád ten z Útěku z vězení,tak snad si zvyknu taky,protože mně jako vyšetřovatel moc nepřipadá,spíš dřevorubec co kácí les ve Švédsku:) Doufám,že charakteristika postav pojede na plné obrátky,protože kromě vražd,kdy čtu,že jich bude jak šafránu,by se nemusla tvůrcům vyplatit,ale nechám se překvapit s čím přijdou v dalších dílech.(18.5.2019)