Epizoda 2 (E02) (epizoda)

Drama / Thriller

Švédsko / Francie, 2016, 52 min

To vypadá na nějáký podivný rituály. Mrtvej policajt. A vykradená Zadi. Spojitost případů? Nikdo nebude tak buldočí jako Burlin. Nebo žeby? Anders je neslanej nemastnej. Kdo byl „Carnot“ a byl to vůbec Carnot nebo kdosi nastrčenej? Co byla ta scéna na pumpě? Kosmický středisko se může zabejvat zbraněma? To je nějaký tajný – za tím střediskem bude něco jinýho a kosmos to zkoumat nebude. Definujte přirozenost. Některý věci k sobě holt nepatřej... Carnot se vybarvuje i po smrti. Bond severu. Tardieu cosi skrýval. A Zadi bude muset někdo krejt záda. Hezcí sobi. Tak vyhne se město stěhování? Brácha má zajímavý názory. Ale pletl se – záleží na osudu města. Vzkaz v obchodě psal vrah pilota? Další bude Forsber 23? Burlina zabil plyn? Neslyšel jsem, že by pitva odhalila plyn. Měl jsem za to, že Niala je zvíře. Forsber nalezen. Zabit starobyle. To, co našli, znamená, že za vraždy může někdo ze Sámů? Začíná se to rozjíždět.(29.4.2018)

• Necrotongue

Tak zlepšení se, bohužel, nedostavilo. Mrtvol sice neustále přibývá, ale vyšetřování je vedeno neuvěřitelně stupidně, kdybych nevěděl, že se děj odehrává ve Švédsku, tipoval bych to na nějakou banánovou republiku. Hlavní hrdinka prochází jakýmsi vnitřním konfliktem, jenže ten mě nechává úplně chladným. Pokud chtěli tvůrci dodat tímto způsobem její postavě hloubku, na mě to nezafungovalo.(3.8.2018)