Bláznivý příběh jedné maďarské rodiny nás provede celým 20. stoletím. Poznáme čtyři generace „cvoků" v čele s Matkou, která žila 94 let a v životě se stěhovala 27 krát. Stěhování byl její jediný obranný prostředek proti potížím, nebezpečím nebo konflikty. V požehnaném věku 94 maminka vypráví dceři hravý, hřejivý a občas srdceryvný příběh, který nyní její dcera převádí na plátno. (Současná filmová tvorba – Střední Evropa)

Pepinec

Sumář života devadesátiletý báby je stejná zábava, jako simultánní překlad maďarštiny. A co teprve, když se tohle sejde najednou, to je pak hotovej uragán zábavy... ()

BOURQUE

Film „Moje matka a další cvoci v rodině“ vôbec nie je zlý film. Ale je pravda, že na jeho pozretie potrebuje určitú náladu. E. Ónodi prekrásna a hrala opäť veľmi dobre. PS.: „Lajos! Sťahujeme sa!“ Osobné hodnotenie: 80% (****) ()

Ekser

Každá rodina má svoju históriu. Fekete Ibolya uvedie diváka do histórie vlastnej rodiny počas 20. storočia. Zo začiatku som si ťažko zvykal na šablónovité odseky, ale potom už to celkom ušlo. Štvrtá hviezda je za chytľavú úvodnú muziku. ()