Kapitola pátá: Mea culpa (S01E05) (epizoda)

 • USA

  Chapter Five: Through My Most Grievous Fault

 • Slovensko

  Kapitola piata: Mea Culpa

Horor / Thriller

USA, 2016, 41 min

Tvůrci:

Jeremy Slater

Režie:

Jason Ensler

Scénář:

William Peter Blatty (původní scénář)

Kamera:

Alex Disenhof
 • ScarPoul
  *****

  Tak toto bolo veľmi chutné. Prepojenie s pôvodným Exorcistom skvelé a celkovo to naberá riadne grády. Fantastická atmosféra a výborný Ben Daniels.(27.12.2016)

 • MickeyStuma
  ***

  Atmosféra pomalu houstne do obvyklých a diváky snad očekávaných šíleností. Ale ne zase až moc. Zajímavostí a překvapením tohoto dílu je odhalení jedné skutečnosti, která seriál spojuje z původními celovečerními filmy. Rouška překvapení není na škodu a příběhu to hodně dodává. Byť stále pomalu. Ďáblem posedlá Casey už spěje ke zdárnému konci a tak její chování a dovednosti směle překračují pro laika veškerá chápání. Místy se to ale přeci jen ještě odpudivě táhne. Tady to už skutečně vadí nejvíce.(29.11.2016)

 • PavelVanekArt
  *****

  Twist plot jako blázen...(4.11.2016)

 • tron
  ****

  Spoilery. Až pri piatej časti mi to docvaklo. Geena Davis bola vydatá za Rennyho Harlina, ktorý v minulosti nakrútil prequel k Exorcistovi. Sranda. A samotná epizóda? Musím dať 80%, pretože jednak konečne došlo k samotnému vyháňaniu a jednak pre nás majú tvorcovia nachystané prekvapenie. Teda, aspoň pre mňa mali, pretože som vôbec nesledoval trailery a možnože to v nich zaznelo. Ale možno nie. Každopádne, o čo ide. Ide o to, že na konci tejto časti sa dozvedáme to, čo niektorí možno tak nejako už jemne tušili - že Geena Davis v skutočnosti nehrá Angelu. Angela je falošné meno. V skutočnosti sa volá, fanfáry prosím... Regan! Tak a je to vonku. Konečne sme si na čistom - nesledujeme príbeh voľne inšpirovaný Blattyho knihou, ale jeho plnohodnotný sequel. Bomba. Super nápad. "Len dobrí ľudia môžu byť milovaní."(4.4.2017)

 • ExpertRaptor
  ***

  Priemerná epizoda. 65%(10.8.2018)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace