Fullmetal Alchemist – hledání kamene mudrců

• Japonsko Hagane no renkindžucuši (více)
Trailer 5

VOD (1)

Alchymista Edward Elric hledá způsob, jak vrátit bratru Alovi jeho tělo. Pozorně ho přitom ale sledují záhadné příšery a taky armáda, která je u moci. (Netflix)

Trailer 5

Johnny.ARN

Tento film som dlho držal na disku a stále som ho odkladal, hlavne po prečítaní si, o čo tam ide. Ja neviem prečo, ale čakal so niečo na štýl iných teen magic filmov. Po takých 20 minútach mi začalo dochádzať, akú sračku som opatroval na disku. Herecké výkony? Žiadne. VFX? To mi teda poser záda. A to nie tak starý film, aby vyzerali takto. Príbeh? Bez hĺbky, bez začiatočného voiceoveru, aby sa vôbec divák neznalý dostal do témy. Dobre, väčšina prapodivností bola vysvetlená v priebehu, pokiaľ ste to znechutene nevypli. Ako nvm no, ja som celkom rozčarovaný. Čaká ma dvojka a ako, je len veľmi málo prípadov v histórií, že dvojka prekonala jednotku. Nvm, možno anime a manga je super, ale toto je extrémne hovno. 1 z 5 ()

iXtr3m3

Nie som znalý predlohy a ani to nemienim napraviť, takže hodnotím nezaujato aj keď vždy subjektívne. Bolo to o ničom. Na to, že sa do toho montoval Netflix, na to, že už bol spracovaný Death Note a v súčasnosti aj Bleach, tak toto bolo zatiaľ najslabšie. Určite sa to nechytá na mimonetflixovské variácie na mangu ála Attack on Titan alebo Gantz. ()

Adasin

Tak mohla bych tomu vyčíst milion věcí od překopaného děje přes občas nesedící hudbu až po trochu přehrávající herce, ale mě to fakt bavilo. Mělo to spád, nenudilo, efekty i vzhled postav se povedly. Asi první hraná adaptace nějakého animovaného seriálu, která pro mě není zklamáním a já bych chtěla vidět, jak by se tvůrci vypořádali se zbytkem seriálu (a mangy). SPOILER A ano, u Hughesovy smrti opět několik slz ukáplo, takže pod čtyři hvězdy nepůjdu. Konec SPOILERU. Tenhle film jen potvrdil, že Ocelový alchymista je moje srdcová záležitost. 7/10 ()

kaylin

Některá manga by měla zůstat prostě jen v tom komiksovém provedení, protože jí hraná forma tolik nesluší. Tady je celkem fajn, jak vypadají souboje, jak je to trikově skutečně povedené, ale ty emoce z toho pořádně dostat nejdou. A přitom na stránkách mangy se to daří skvěle, ať už emoce vesele anebo temnější. ()

Torako.chan

Po vizuální stránce to nebylo až tak k zahození. Některé charaktery byly podle mě velmi vyvedené(např. Hughes a Lust). Ovšem co se příběhu týče to bylo velký špatný. Samozřejmě, že se prostě všechny epizody anime, nedejbože mangy, nedají narvat do jednoho celovečerního filmu. A tak to dopadá, jak to dopadá. 2/5* ()

• Inspirováno mangou „Hagane no Renkinjutsushi“, kterou napsala Hiromu Arakawa. Tato manga získala v roce 2004 cenu za nejlepší Mangu roku a od té doby byla v hledáčku filmových producentů. (UncleMorty)
  • Prvý celovečerný hraný film. Predchádzajúce verzie "Fullmetal Alchemist" boli animované. (Johnny.ARN)
  • V mange a aj v animovaných verziách je postava Edward Elric (Ryosuke Yamada) vysoká tak po plecia ostatných hlavných postáv. V tomto filme má ale rovnakú výšku ako ostatné hlavné postavy. Preto, keď sa v dialógoch objaví narážka na jeho "nízku" výšku, nedáva to veľmi zmysel. (Johnny.ARN)