V blízké budoucnosti je svět vyveden z rovnováhy. Lidé získali zvláštní poznatky a smrt ztratila svůj význam díky průlomovému vědeckému objevu Dr. Harbora (Robert Redford). Harbor podal definitivní důkaz o posmrtném životě. Zatímco mnoho lidí volí sebevraždu, aby tím "restartovali" svou existenci, jiní žijí dál a snaží se zjistit, co to všechno znamená. Mezi nimi je i Will (Jason Segel), syn Dr. Harbora, který dorazil spolu s tajemnou mladou ženou jménem Isla (Rooney Mara) do otcovy venkovské vily izolované od okolního světa. Tam se nalézá i tým spolupracovníků Dr. Harbora, kteří mu pomáhají s jeho experimenty. S novým přístrojem chtějí dosáhnout průlomu v poznání. Ale vše je jinak, než si Dr. Harbor zprvu myslel... (mac000)

Duby

Charlie McDowell a Justin Lader sa pustili do interpretácie tej najťažšej otázky a odpovedali na ňu tak subjektívne ako sa len dalo. Melancholicko-romanitcko-filozofické ťažkopádne sci-fi, ktoré si získa skôr milovníka alternatívneho žánru a určite nenadchne komerčného diváka. V diele cítiť inšpiráciu z Eternal Sunshine of the Spotless Mind a z filmuTranscendence, čo nie je myslené v negatívnom slova zmysle. Jason Segel a Rooney Mara vynikajúci. ()

Vojta-x

Úplný odpad to není,ale už o nechci nikdy vidět :-) Takhle utahanej děj... od půlky jsem přetáčel na konec a evidentně ještě dost pomalu ()

RadaRAW

Zajímavý koncept který člověka donutí se zamyslet nad naší smutnou společností, kde jen důkaz o tom že existuje nějaký posmrtný život. Stačí aby milióny lidí spáchali sebevraždu, poněvadž nic horšího než tato naše zoufalá existence existovat nemůže. Film se snaží být co nejvíce uvěřitelný jde, ale nevím jestli se mu to podařilo, poněvadž jsem si povšimnul několika případů líného psaní. Ale jinak solidní konverzačka 7/10 ()

Chicharron odpad!

To se všichni bojí napsat, že film je sračka, protože je tam Robert Redford? Já se toho teda nebojím. Je to sračkoidní sračka s Robertem Redfordem. Tečka. ()

Martin29

Jakýsi doktor zjistí, že existuje posmrtný život. To má za následek to, že se milion lidí na světě zabije tak se ten doktor rozhodne, že vystoupí v televizi a vysvětlí to, ale tam to nevyjde jelikož se jeden člověk z toho televizního štábu zabije což má za následek, že se další tři miliony lidí zabijou a stále v tom pokračují. Tak se ten doktor uzavře do sebe odjede kamsi na ostrov s jakýmasi lidma co se chtěly kdysi zabít a pokračuje v bádání. Přijede tam za ním na návštěvu jeho syn,který po cestě potká jednu ženskou co se chtěla zabít a on chce , aby ho přijal otec ve svém institutu. Ze začátku se to dalo pak už mě to přišlo slabší navíc romantické to moc není ta jedna pusa romantický film nedělá. ()

Docktor

Dá sa to pozerať, spolovice to pochopíte a z polovice vám ostanú otázky. Problém je, že to nemá to nejaký siahodlhý záver, ktorý sa vlastne ten film snažil vybudovať. ()

Welington

The Discovery jako seriózně braný film a vedle toho Jason Segel. To není pokus o žert. Když jsem měl možnost se na tento film podívat vůbec poprvé, uhnul jsem pohledem před pravdou, ale podruhé mi to stejnak neuniklo. Moje oči byly uchváceny a mozek zpomaloval a zastavil se na nízkých dvou procentech. Možná méně. Rozhodně jsem byl zvědavý, věděl jsem minimum, a přesto jsem byl u vytržení, že ho uvidím v něčem takovém. Rooney Mara byla excelentní a její utrpení bylo jako opravdové. Robert Redford byl jako vždy skvělý a už hned v úvodu jsem věděl, že s ním problémy nebudou, ale když se objevil Jason Segel? Nechci říkat, že se teprve vyskytly trable, ale ano, vyskytly. První, co mě napadlo, bylo: Marshalle, jsi to ty? Těžko uvěřit, kde se to vlastně objevil a jak se snaží, ale za celý film tu měl jen dvě tři místa, kdy jsem mu to věřil a zbytek byl jen zoufalý pokus. Bohužel. Mohu jen doufat, že se ještě vzpamatuje a něco předvede. A co se týká toho ostatního? To se tak nějak dalo přežvýkat. Nápad to byl originální, to se musí nechat, ve scénáři nebylo tolik hluchých míst a bariér, ale také nebylo nic pořádně dotažené a vyvrcholení se nekoná. Ne takové, jaké by si člověk přál, poněvadž je zde spoustu natažených gumiček, připravených vystřelit, ale současně se všechny zpřetrhají. Jen mi pořád, během sledování, nesedělo, že se tolik lidí připravilo o život kvůli takovému objevu, ale budiž, asi jsem jiný a hlavně se mi nepodařilo vžít do postav natolik, abych tu nelogičnost snesl lépe. Opravdu mi to nesedlo a bolest zde vyjádřená mi přišla realistická, skvěle přednesená, ale nakonec si myslím, že postavám chybí i druhá strana, ve které by si mohli sami uvědomit nějaké priority. Pak by nepůsobily nevěrohodně. Veskrze to bylo, jak jsem uvedl, celkem originální, bylo zde i solidní napětí a ten melancholický tón všude kolem, usazený především v lidech, se mi moc zamlouval. Nebylo to tak výrazné a konec, který se chystal to celé zodpovědět, to srazil na kolena, což sráží i celkový dojem. ()