Bushwick je území v New Yorku, kde se rozpoutalo hotové peklo. Ulice se náhle mění ve válečnou zónu. Do města vstoupila neznámá armáda a je vyhlášeno stanné právo. Studentka Lucy (Brittany Snow) jede s přítelem metrem, když jsou všichni pasažéři vyzváni, aby opustili metro. Když se vystrašená Lucy, která přišla o přítele, snaží ukrýt v nějakém suterénu, je napadena bandou výrostků. Tu zpacifikuje bývalý voják Stupe (Dave Bautista). Od této chvíle se jejich cesty spojí a oba se snaží přežít a dostat do bezpečí. (PROCESOR)

ELDoctorow

Fajn nápad i spracovanie, bohužiaľ je tu však jedno bohužiaľ - scenár. Filmu už po 15 minútach dôjde dych a nechytí ho späť až do konca filmu. Nepomáha ani absencia nejakej dychberúcej akčnej scény, či občasné úlety (komando ortodoxných židov, mamičkovský podpapučníkový gang), ktoré len ešte viac rozmelňujú, už beztak prevažne absentujúce, napätie. S nástupom záverečných titulkov tak prevažuje pocit premrhaného potenciálu. ()

Tafi.CK

Ale jo, tohle by mi šlo. Syrovější akce s výbornou kamerou a dobrou hudbou. Chválím stopáž, díky které se drží tempo po celou dobu poměrně vysoko. Bavili mě i zvolené charaktery, byť dialogy mohly být lepší. Nejvíce mě mrzí že nebyli zapracováno na taktické stránce scénáře, jelikož pal to mohlo být zajímavé "jak by to asi vypadalo". Za mě dobrá a celkem uvěřitelná jízda. ()

lucij68ee14 odpad!

Chtěla jsem dát aspoň jednu hvězdičku, ale prostě to nějak nešlo. Na film jsem se podívala především kvůli obsazení, to však nic moc nezachránilo. I když Brittany Snow ukázala, že dokáže hrát i v dramatickém filmu a postava Bautisty byla charakterově dost zajímavá, jako celek mě to prostě nebavilo. Toto hodnocení dávám asi především kvůli ději, který byl bohužel i přes docela zajímavý námět nemastný, neslaný a strašně zrychlený, což si myslím, že je hlavní důvod toho, co filmu ublížilo. Vzhledově to zas tak špatné nebylo, ale prostě celý film jsem čekala, že něco přijde a nepřišlo nic. Nekonečné běhání postav někam, bez nějakého velkého cíle. Závěr celou dobu směřoval k tomu, jak to nakonec dopadlo. ()

Konev odpad!

Taková dějová slátanina, plno nelogičnosti /např. jí ustřelí prst, v životě neměla pistoli v ruce a nakonec tou rukou s ustřeleným prstem zastřelí dvěma výstřely skoro ve tmě napoprvé dva vojáky/ a ten závěr....co to je velebnosti? ()

Igwar

Napriek malým očakávaniam (najmä kvôli tunajším niektorým hlúpym komentárom) film zaujal a prekvapil. Bez akéhokoľvek epilógu alebo vysvetlujúcich úvodných textov je divák vrhnutý spolu s hlavným hrdinom do absolútne neočakávanej vojnovej zóny a len postupne sa počas deja odhaľuje, o čo ide. Takmer celý film je natočený v jednom zábere (až na niekoľko výnimiek) a kamera v podstate iba sleduje, čo sa deje. Tento pseudo dokumentárny štýl prekvapivo vytvára oveľa väčší dojem autentickosti situácie ako dnes na tento účel zaužívané zábery z handycam-u v rukách hlavnej postavy. Na rozdiel od chaoticky trasľavého a často rozmazaného handycam štýlu, v tomto prípade je všetko, čo kamera sníma jasné a ostré, vrátane detailov na ošetrovanie zranení. Naviac hlavná zápletka nie je naivná ani hlúpa (čo sa často pri tomto type filmov stáva) a rád by som ju videl aj viac a detailnejšie rozvinutú napríklad vo forme seriálu. Suma sumárum, s čistým svedomím dávam ****. ()

pravda1

Na to aký malý rozpočet to malo to bolo úplne v pohode.Zo začiatku divák nechápe čo sa kurva deje ale postupom času sa to všetko objasní a to je fajn na rozdiel od filmov kde na to nepríde človek vôbec.Trochu menej kecov a vylievania si srdiečok by bolo fajn ale inak happy end ďaleko a čierny zabijáci blízko.....keď od toho nečakáte žiadny hollywood tak to dáte úplne do pohody..... ()

lajda

Bushwick má rozhodně víc nedostatků než kladů, ale působil dostatečně reálně na to, aby mě z té situace pořádně mrazilo v zádech. Obzvlášť první půlka docela naháněla hrůzu. ()

dezibook

Skvělej film, který si zaslouží o dost lepší hodnocení. Bautista jako smutnej a trochu nasranej méďa bavil. A tu hudbu si seženu, pecka ! ()

DannyMyko

Dalo by se říci, že se jedná o slušné akční Béčko, nápad zajímavý útok v USA neznámým protivníkem, kdy běžní občané netuší, co a proč se děje. Pozor spoilery. Na začátku je první auvej, kdy hrdince umře přítel-herecký výkon tragédie, to bych jí ještě odpustil, holt to nemusela být kdovíjaká láska. Ovšem pak už je to jen horší, například, když přijde o prst a Bautista jí ošetřuje pahýl, herecký výkon hodný zlaté maliny. Často dochází našim hrdinům náboje, případně ztrácí zbraně, v kostele je asi 50 lidí beze zbraní, na ulicích se válí hromada mrtvých žoldáků, kteří mají každý alespoň 2 zbraně a hromadu nábojů, může mi někdo vysvětlit, proč si zbraň vezme za celý film vezme jen asi jeden komparzista a pak vedlejší postava, co o ní někde přijde, ale není jasné, kde? Vrchol je střílení drobné blondýnky jednou rukou, kdy zpětný ráz asi neexistuje. Rád chyby ve filmech odpouštím, nicméně zde z toho krvácí oči. ()