Bushwick

Bushwick

Akční / Dobrodružný

USA, 2017, 94 min

• luka4615

Bushick zaujme především zajímavě zvoleným soundtrackem a kamerou, což výborně vykresluje zajímavě a originálně zvolenou dějovou zápletku. Bohužel, zhruba od poloviny snímku tento slibný start "zazdí" unylé dialogy, podivné přechody mezi scénami a naprosto odfláknuté finále. Škoda, potenciál zaujmout originální látkou zde vážně byl.(15.9.2017)

• killerbean

Zaujal ma trailer. Úvod filmu tiež nebol zlý, ale potom to už išlo dolu vodou. Nefunguje scenár, hudba je miestami vyslovene otravná, kvázi originálna kamera je občas neskutočne mimo. Zaujímavý nápad a pár svetlých momentov žiaľ nestačilo na celkovo dobré hodnotenie. Plus Bautista bol v civilných scénach dosť drevený. 40%(23.10.2017)

Ačkoliv zdejší hodnocení evokuje akčňák seagalavského ražení, není tomu tak a i přes minimální rozpočet je vidět, že tvůrci měli jasný záměr a celkem se jim podařilo ho zrealizovat. Film exceluje převážně ve vizuální podobě, kdy se snaží navodit dojem natočení bez jediného střihu. Není to samozřejmě dokonalé a není zde jediná scéna, která by připomněla umění "Potomků lidí" ale tvůrcům se nedá upřít snaha., díky které se film posouvá alespoň o kousek dál než je tupé, laciné béčko. Jediné co tak filmu nejvíce škodí je mizivý rozpočet, který je vidět hlavně v akčních scénách.(19.11.2017)

Obsahuje SPOILERY. Po dlhej dobe film, pri ktorom ma hnevalo že neskončil happy endom. Aj keď mám rád reálne konce....ale takto to vážne nemalo dopadnúť. Batistu začínam mať rád, aj keď je to len hora svalov... je to sympoš a v poslednej dobe mu to ide. Brittany mám rád odjakživa :). Obsadenie teda super a celý čas som čakal, že to dajú dokopy. Neviem ako je to možné, ale hneď mi bolo jasné že Batistova rodina bude po smrti. Takže som teda čakal scénu s priznaním o rodine a romantickým zakončením. Scéna prišla, no romanticky teda neskončila... Do deja som bol hneď od začiatku úplne vtiahnutý. Hneď po 5 minútach to chytilo úžasné tempo, ktoré vydržalo až dokonca. Kamera výborná. Ta tomu určite veľmi pomohla. Soundtrack paráda.(8.10.2017)

Mám rád filmy podľa scenárov Nicka Damiciho, vždy príde s nejakými novými nápadmi a tak ponúkne originálne pojaté filmamy a rovnako je na tom aj jeho najnovší Bushwick. Filmu s touto tématikou by síce viac sedelo vysokorozpočtové prevedenie, tu boli tvorcovia viditeľne trochu obmedzení, ale našťastie nie tak, aby to mohlo filmu výrazne uškodiť a podarilo sa im presne to, čo aj mali v pláne. Nápad s vrhnutím relatívne normálnych ľudí, aj keď jeden z nich je predsa len bývalý vojak do takejto nečakanej vojnovej zóny a tráviť tam s nimi až na pár maličkostí v reálnom čase sa mi veľmi pozdával a film ma v tomto rozhodne nesklamal. Nie je to síce zase až tak nápadité a vôbec nie nepredvídateľné, ale to mi tu nevadilo, prišlo mi to v rámci možností dosť realisticky pojaté, ako by to asi tak vyzeralo, keby sa normálne postavy bez špeciálnych schopnosti a znalosti toho, čo sa to vlastne deje do niečoho takéhoto skutočne dostali. A tak sa nesnažia zachrániť svet, ani odhaliť rozsiahle sprisahanie alebo niečo podobné, len prežiť každý ďalší moment a získať aspoň tie základné informácie, aby sa mohli dostať do bezpečia. A tak si film prakticky po celý čas udržuje perfektnú dynamiku, ktorá poľaví len občas, keď si napríklad postavy potrebujú ošetriť zranenie alebo si na chvíľu oddýchnuť v práčovni. Finále sa mi už síce zdalo trochu prehnané a hlavná hrdinka toho zvládla trochu viac, než by som od normálneho človeka čakal, ale filmu to moc neškodí a páči sa mi, ako to celé dopadne, presne v toto som aj dúfal. A ponúkne aj pár vtipných momentov. Inak s obsadením nemám problém, Dave Bautista nepatrí medzi mojich obľúbencov, ale tu mi sadol, jeho postava mi prišla uveriteľná a ani herecky na tom nie je zase až tak zle, nesklame ani Brittany Snow a okrem nich sa už jedná len o samé epizódne postavy s priestorom maximálne pár minút. Čo sa týka akcie, tak sa aj ťažko hodnotí, je jej tu plno, ale väčšinou sa očakávane odohráva len niekde bokom a postavy sa jej snažia vyhnúť. Zapoja sa do nej len párkrát a snažia sa len prežiť a tak nič výnimočné nepredvedú. Ale hlavne v poslednej tretine je už výraznejšia a aj trochu zábavnejšia. Takže celkovo sa nedá vychutnávať, ale určite to nemôžem ani kritizovať, lebo toto bol presne účel. Technicky tu môžem vytknúť jedine niektoré slabšie efekty, ale nie je tu toho zase tak moc, inak vizuálne je to veľmi kvalitná práca, kamera je skvelá, pričom strihu je tu minimálne a tá atmosféra vrhnutia do vojnovej zóny funguje. Takže žiadny kult sa z toho síce nestane, ale film splní presne to, čo aj sľuboval, takže nevidím dôvod, prečo by som ho mal zhodiť, mne sa to páčilo. 72%(1.10.2017)