Bushwick

Bushwick

Akční / Dobrodružný

USA, 2017, 94 min

Birdman meets Red Dawn. Technicky ne vždy úplně stoprocentní (slabé CGI, okaté přechody mezi sekvencemi) a obecně by bylo lepší, kdyby postavy více mlčely a méně verbalizovaly své motivace nebo pocity, což se někdy děje až na hranici parodie ("What am I gonna do when I get married?"). Ale jinak velký respekt za koncept a neústupnost v jeho naplňování. Mít více peněz a lepší scénář, byla by z toho legenda.(27.8.2017)

• killerbean

Zaujal ma trailer. Úvod filmu tiež nebol zlý, ale potom to už išlo dolu vodou. Nefunguje scenár, hudba je miestami vyslovene otravná, kvázi originálna kamera je občas neskutočne mimo. Zaujímavý nápad a pár svetlých momentov žiaľ nestačilo na celkovo dobré hodnotenie. Plus Bautista bol v civilných scénach dosť drevený. 40%(23.10.2017)

Začátek (hudba, vrtulníky) je neskutečně podmanivá. Naladí člověka na něco "stylového" a ono ano! Bohužel ale jinak než by jeden myslel. Celý film je totiž točen jakoby bez střihu (krom záběrů ze vzduchu) což obzvlášť u akčního filmu (střelba, rvačky, výbuchy) působí dost dobře (žádný zběsilý střih,ale precizní načasovaní a práce s kamerou). Opravdu komparz si užil. Bohužel dialogy a scénář je něco nad čím nejeden zapláče. Na druhou stranu oceňuji neúprosnost (závěr jsem takovýhle opravdu nečekal).(27.8.2017)

Mám rád filmy podľa scenárov Nicka Damiciho, vždy príde s nejakými novými nápadmi a tak ponúkne originálne pojaté filmamy a rovnako je na tom aj jeho najnovší Bushwick. Filmu s touto tématikou by síce viac sedelo vysokorozpočtové prevedenie, tu boli tvorcovia viditeľne trochu obmedzení, ale našťastie nie tak, aby to mohlo filmu výrazne uškodiť a podarilo sa im presne to, čo aj mali v pláne. Nápad s vrhnutím relatívne normálnych ľudí, aj keď jeden z nich je predsa len bývalý vojak do takejto nečakanej vojnovej zóny a tráviť tam s nimi až na pár maličkostí v reálnom čase sa mi veľmi pozdával a film ma v tomto rozhodne nesklamal. Nie je to síce zase až tak nápadité a vôbec nie nepredvídateľné, ale to mi tu nevadilo, prišlo mi to v rámci možností dosť realisticky pojaté, ako by to asi tak vyzeralo, keby sa normálne postavy bez špeciálnych schopnosti a znalosti toho, čo sa to vlastne deje do niečoho takéhoto skutočne dostali. A tak sa nesnažia zachrániť svet, ani odhaliť rozsiahle sprisahanie alebo niečo podobné, len prežiť každý ďalší moment a získať aspoň tie základné informácie, aby sa mohli dostať do bezpečia. A tak si film prakticky po celý čas udržuje perfektnú dynamiku, ktorá poľaví len občas, keď si napríklad postavy potrebujú ošetriť zranenie alebo si na chvíľu oddýchnuť v práčovni. Finále sa mi už síce zdalo trochu prehnané a hlavná hrdinka toho zvládla trochu viac, než by som od normálneho človeka čakal, ale filmu to moc neškodí a páči sa mi, ako to celé dopadne, presne v toto som aj dúfal. A ponúkne aj pár vtipných momentov. Inak s obsadením nemám problém, Dave Bautista nepatrí medzi mojich obľúbencov, ale tu mi sadol, jeho postava mi prišla uveriteľná a ani herecky na tom nie je zase až tak zle, nesklame ani Brittany Snow a okrem nich sa už jedná len o samé epizódne postavy s priestorom maximálne pár minút. Čo sa týka akcie, tak sa aj ťažko hodnotí, je jej tu plno, ale väčšinou sa očakávane odohráva len niekde bokom a postavy sa jej snažia vyhnúť. Zapoja sa do nej len párkrát a snažia sa len prežiť a tak nič výnimočné nepredvedú. Ale hlavne v poslednej tretine je už výraznejšia a aj trochu zábavnejšia. Takže celkovo sa nedá vychutnávať, ale určite to nemôžem ani kritizovať, lebo toto bol presne účel. Technicky tu môžem vytknúť jedine niektoré slabšie efekty, ale nie je tu toho zase tak moc, inak vizuálne je to veľmi kvalitná práca, kamera je skvelá, pričom strihu je tu minimálne a tá atmosféra vrhnutia do vojnovej zóny funguje. Takže žiadny kult sa z toho síce nestane, ale film splní presne to, čo aj sľuboval, takže nevidím dôvod, prečo by som ho mal zhodiť, mne sa to páčilo. 72%(1.10.2017)

Tak úvod filmu je pěkně našlapanej. Ve válčícím New Yorku a s minimem informací se napětí jenom zvyšuje. V nastalém chaosu nikdo neví, kdo jsou ti vojáci v černém a o co jim vlastně jde. Dokud se nepodaří jednoho vyslechnout. Pak už je vše jasné a hrdinové snímku Lucy a Stupe se snaží dostat jenom na bezpečné místo. Je tady pěkná kamera a snímek se snaží přiblížit realitě bez zbytečných kudrlinek.(20.9.2018)