Bushwick

Bushwick

Akční / Dobrodružný

USA, 2017, 94 min

Jasně, na tom příběhu není vyloženě nic objevného, ale líbí se mi, jak spolu s postavami vlastně nevíme, co se stal, jak je to drsné a jak tu hraje Dave Bautista, který ukazuje, že má na víc než jen na role, kde je primárně komediálním charakterem. Jo, tenhle drsný boj o život v centru velkoměstě mě zaujal.(19.1.2018)

Začátek (hudba, vrtulníky) je neskutečně podmanivá. Naladí člověka na něco "stylového" a ono ano! Bohužel ale jinak než by jeden myslel. Celý film je totiž točen jakoby bez střihu (krom záběrů ze vzduchu) což obzvlášť u akčního filmu (střelba, rvačky, výbuchy) působí dost dobře (žádný zběsilý střih,ale precizní načasovaní a práce s kamerou). Opravdu komparz si užil. Bohužel dialogy a scénář je něco nad čím nejeden zapláče. Na druhou stranu oceňuji neúprosnost (závěr jsem takovýhle opravdu nečekal).(27.8.2017)

Ačkoliv zdejší hodnocení evokuje akčňák seagalavského ražení, není tomu tak a i přes minimální rozpočet je vidět, že tvůrci měli jasný záměr a celkem se jim podařilo ho zrealizovat. Film exceluje převážně ve vizuální podobě, kdy se snaží navodit dojem natočení bez jediného střihu. Není to samozřejmě dokonalé a není zde jediná scéna, která by připomněla umění "Potomků lidí" ale tvůrcům se nedá upřít snaha., díky které se film posouvá alespoň o kousek dál než je tupé, laciné béčko. Jediné co tak filmu nejvíce škodí je mizivý rozpočet, který je vidět hlavně v akčních scénách.(19.11.2017)

Birdman meets Red Dawn. Technicky ne vždy úplně stoprocentní (slabé CGI, okaté přechody mezi sekvencemi) a obecně by bylo lepší, kdyby postavy více mlčely a méně verbalizovaly své motivace nebo pocity, což se někdy děje až na hranici parodie ("What am I gonna do when I get married?"). Ale jinak velký respekt za koncept a neústupnost v jeho naplňování. Mít více peněz a lepší scénář, byla by z toho legenda.(27.8.2017)

Obsahuje SPOILERY. Po dlhej dobe film, pri ktorom ma hnevalo že neskončil happy endom. Aj keď mám rád reálne konce....ale takto to vážne nemalo dopadnúť. Batistu začínam mať rád, aj keď je to len hora svalov... je to sympoš a v poslednej dobe mu to ide. Brittany mám rád odjakživa :). Obsadenie teda super a celý čas som čakal, že to dajú dokopy. Neviem ako je to možné, ale hneď mi bolo jasné že Batistova rodina bude po smrti. Takže som teda čakal scénu s priznaním o rodine a romantickým zakončením. Scéna prišla, no romanticky teda neskončila... Do deja som bol hneď od začiatku úplne vtiahnutý. Hneď po 5 minútach to chytilo úžasné tempo, ktoré vydržalo až dokonca. Kamera výborná. Ta tomu určite veľmi pomohla. Soundtrack paráda.(8.10.2017)