Víno nás spojuje

• Francie Ce qui nous lie (více)

Jean (Pio Marmai) už deset let cestuje po světě a zpřetrhal všechna pouta, která ho spojovala s rodinou žijící v Burgundsku. Jeho otec ale vážně onemocní a tak se po letech musí vrátit do krajiny svého dětství. Je konec léta, blíží se vinobraní a po otcově smrti se Jean musí spolu se svými sourozenci Juliettou (Ana Girardot) a Jéremym (François Civil) domluvit, co bude se zděděným rodinným vinohradem. Otec jim odkázal vinohrad i dům s podmínkou, že bez souhlasu obou sourozenců žádný z nich nesmí volně nakládat se svým podílem a navíc každý má předkupní právo na podíly ostatních. Také musí zaplatit vysokou dědickou daň. A to je postaví před dilema – mají vinohrady, dům i vinařství udržet či prodat? Těžké rozhodování je především před Jeanem, který zanechal v Austrálii partnerku i syna. Tři sourozenci tak od vinobraní do vinobraní, během jednoho vinařského roku, v rytmu střídajících se ročních období postupně upevňují nejen vztah k vinohradu ale i vztahy mezi sebou samými, mezi svými nejbližšími. Postupně je spojuje společná práce, vzpomínky na prožité dětství a především jejich láska k vínu a vinařskému řemeslu. (CinemArt)

Mike88

Pěkná, sympatická oddechovka. Jede to v podstatě na jedné vlně od začátku až dokonce, ale krásné prostředí a pohodová atmosféra vás tak zaujme, že vám je to jedno :) ()

Batyskaf

Čas lze chápat cyklicky, nebo lineárně. To druhé je trochu ubíjející, protože čas má začátek a konec, proto vyhledáváme masopusty, vinobraní... a vůbec cokoliv spojené s cyklem 4 ročních období, co se každým rokem opakuje, i když s menšími obměnami - jako všechno, co je spojené s pěstováním. Je to trochu rodinný, profesní, skrytě vtipný i obyčejný, který zafunguje spíš na plátně. Tak určitě je dobré se na něj vrhnout, dokud se hraje v kinech. Tvůrci asi zaměstnali nějaké vinaře a ten pocit je jako kdybych se tam kolem výroby vína motal. Ten humor je takový neočekávaný a rozhodně nic ve stylu "pozor, teď přijde vtip". Postavy vcelku sympatické, možná až příliš typicky francouzské. ()

drovi

Tak tento film by som povinne premietal všetkým rozhádaným súrodencom, ktorí sa hádajú o majetky. Z filmu srší láska. Je to láska medzi súrodencami, láska k vínu a láska k práci s pôdou a vínom. Veľmi pekný film, ktorý zahrá na všetky vaše emócie a city. Bolo to aj herecky super zvládnuté a som milo prekvapený aj hudbou. Francúzi ma nesklamali. Odporúčam všetkým, ktorí majú radi pôdu a niečo na nej pestujú. Samozrejme aj tým, ktorí majú radi víno. ()

guord

Krásný film o nádherném tématu se silným příběhem a nádhernou kamerou. Varování: Nedívejte se bez sklenky dobrého burgundského ()

FlyingGentle

Francouzi umí sociální filmy. Výborní herci ale i vynikající český dabing. Dostal jsem už při filmu strašnou chuť na víno, ale možná ještě více si zažít osobně to sbírání hroznů. Je to ale silně rodinný film, který se ubírá dramatickým směrem. Má hezké vzpomínkové prvky s dětskými hrdiny. Monology hlavního hrdiny vkusně sednou. Je to výborně natočené, se všemi ročními obdobními, které sužují vinice. Za vínem jsou ale komplikované rodinné vztahy. Nemohl jsem od obrazovky odtrhnout oči. A kdyby nebyla půlnoc, otevřel bych si dobré víno. ()