Víno nás spojuje

Back to Burgundy

Back to Burgundy

Francie, 2017, 113 min

• rigby

Bobule po francouzsku. A naprosto jemněji, i když s notnou dávkou potřebné poetiky. Ale o to víc hrabání se v lidských duších, ve vzpomínkách na dětství. A s krásnými záběry na krajinu plnou vinic. Ale jinak to bylo na mě asi až moc lehké a prázdné, takže nemám důvod se vracet. Nechť však každý posoudí sám... 2+(12.1.2018)

Film o tom, kde nielen víno spája rodinu. Je toho viacej, práca ktorú máme radi, zem, kraj ktorý milujeme, spomienky z minulosti, láska ... až až na samom konci je to aj to víno, ktoré spája. Film odporúčam nielen milovníkom vína, ale aj tým, co doma niečo pestujú, hoc len malý kríčok, strom, či pár koreňov vinnej révy. Film ponúka divákovi doslova nasiaknuť vinárskou a vinohradníckou atmosférou. Jedinú pripomienku k režisérovi , či kameramanovi, či rekvizitárovi mám. Keď mám na chrbte "SOLO" striekačku (ma elektromotorové čerpadlo) tak striekam tak aby som to nedýchal a nie z vrchu ale do porastu a nie cícerkom ale rozprašovačom ... Ach jo !!!! Tak len toľko som chcel na záver. Už aby sa oteplilo, nech si aj ja vyjdem do môjho malého vinohradu, zatiaľ si idem dat pohár - dva vlaňajšieho "ryňáku" na dovŕšenie filmového pôžitku.(12.1.2018)

Rádoby velký film o víně. Ale není, jen stopáž dosahuje ke dvěma hodinám. V kostce řečeno, kromě pár hezkých časosběrných záběrů tu nenajdeme nic zajímavého. Jeden záběr na slunečnou australskou vinici s představením Marie Valverde (tušíte dobře, ukáže jen bradavku a ve filmu moc nepobyde), hodně otravných flashbacků s hlavními postavami ještě jako dětmi (jen čekáte, kdy se oba časy potkají v jednom záběru, a na konci se tak stane), vychytrale natočená scéna v nemocnici (ušetřili za herce) a mix francouzštiny a angličtiny. Ale bohužel, kromě stálého připomínání, že dědický dluh je po splatnosti a bude se muset něco prodat, se ve filmu stane houby. Takže taková vinařská Dynastie. Hodně podobný film nedávno dávalo HBO.(14.1.2018)

Takovej milej příběh o víně, vinařích, rodinných poutech a hlíně, co se neopouští. Zní to takhle trochu banálně a on to taky upřímně řečeno docela banální film je, ale k uzoufání to není a Bobule či Vinaři nebo co jsme to tady u nás v českomoravské kotlině upekli to naštěstí nejsou. Stopáž až moc velkorysá, ale jako navnadění otevřít si doma (italské!) červené to funguje... [60%; 2017-10-29 Kino Aero](29.10.2017)

• flakik

Cédrica Klapische mám rád hlavně za film Paříž (2008) a doufal jsem, že tohle bude další jeho skvělý film. Bohužel byla očekávání asi moc vysoká. Místo dobrého filmu jen rozvláčné mlžení plné tak strašně ohraných klišé. Chtěl jsem dát alespoň 3 *, ale vážně to nešlo. Jedna za herecké obsazení a druhá za duo Dury a Minck, kteří vytvořili skvělou hudbu, stejně jako pro Paříž. Tahle spolupráce se Klapischovi vyplatila, protože hudba je jediná věc, která ve filmu za něco stojí.(23.9.2017)

• - Cameo ke konci filmu v roli muže, který provádí postřik na poli a přijímá povel, aby přestal, zahrál sám režisér Cédric Klapisch. (vojacekr)

• - Scéna, kdy Juliette (Ana Girardot) telefonuje z francouzské vinice Alicii (María Valverde) do Austrálie, se odehrává ve dne na obou místech. Není možné, aby na obou místech současně bylo denní světlo. (vojacekr)