Noc hrůzy

• Československo Hrůzná noc (více)

Charley Brewster (William Ragsdale) je naprosto obyčejný americký teenager, jehož matka je přesvědčena, že to se sledováním hororů v noci trochu přehání. Charleyho život je nazáživný - dokud nezačne mít pocit, že jeho milý ale podivný soused Jerry Dandridge (Chris Sarandon) je ve skutečnosti upír. Nikdo, a nejméně ze všech pak policie není ochotna uvěřit, že je Dandridge zvrhlým vrahem, který má na svědomí pěknou řádku nezvyklých vražd. Při pátrání po důkazech, které by šaramantního milovníka lidské krve usvědčily, Charley najde spojence v Peteru Vincentovi (Roddy McDowall), bývalé hvězdě hororových filmů a moderátora televizního pořadu Hrůzná noc. Pak teprve ale začne ta pravá noční můra... (Bonton Home Video)

tremors

Z tohohle parádního upírskýho béčka, by si měli vzít příklad všechny nově vzniklé béčkové filmy (a to nejen s upírama). Největší síla Fright Nightu je hlavně ve výborném spojení komedie a hororu. Navíc atmosféra je v některých částech výborná a k tomu dopomáhají i povedené masky. Opravdu super béčko. ()

CrazymanM

Sice to ze začátku vypadá spíše na parodii,ale nakonec se z toho vyklubal velmi dobrý kousek.Netvrdím,že jsem byl strachy přibitý k židli,efekty byly takové,jaká byla doba a co jim technika dovolila,ale bylo to velmi příjemné a nakonec i napínavé!Někde v vzadu v hlavě mám dojem,že jsem to už kdysi viděl(hlavně ten upírobijec Vincent mi byl nějak povědomý),no teď jsem jen zvědavý na remake,který se prý chystá,snad to bude aspoň srovnatelný film! ()

Chema4

Pre mnohých film na ktorom vyrastali pre mna film o ktorom som zistil že existuje vdaka jeho remaku tak som si tento "horor" z 85 nemohol nechať ujsť. Bohužial film ma niako neprekvapil čakal som viac napínavých scén namiesto toho som dostal film bez skoro žiadneho napätia, vadilo mi aj spravanie niektorých z postáv napriklad priatelka hl. postavy ktora bola snad telepaticky zmanipulovaná? Alebo kereho krista ked s gigoloupirom tancovala docela pikantny tanček a išla snim domov bez žiadneho kladenia odporu byť jej frajer kopnem ju do prdele...priemerny film 60%. ()

PamelaJJK

Údajně legendární horor, který mě až do teď míjel. A upřímně myslím, že je škoda, že to tak nezůstalo. Ani s ohledem na dobu vzniku to nejde brát vážně. To není horor, to není komedie, ale trapný blábol. Kde je napětí? Kde je atmosféra? Kde je pořádná hudba? Rádoby to bylo něčím, ale je to ničím. Ta jediná hvězda je za triky ze samotného závěru, které jistě snesly uznání před těmi pětatřiceti lety. Dnes sice působí směšně, ale ve své době budiž... ()

Nikolas__

Typické osmdesátkové béčko, které mě na začátku vážně chytlo, postupem času (někdy v padesáté minutě) doslova odkoplo. Opravdu část na diskotéce je celá tragická, zbytek filmu pak značně snesitelnější, ale i tak to mělo na mnohem víc. Nechápu že zrovna tohle trčí v červených číslech. I tak je to ale mírný nadprůměr. PS: Na to jak sympatická byla postava hlavní, jeho přítelkyně byla jedna z naprosto nejhorších postav z hororů na které si pamatuji. ()

Elessar.

Typický 80tkový komediálny horor, ktorý príliš nového neponúka, ale čo chcete viac od vojny s upírskym susedom? Mňa to celkom bavilo. ()

sAreOn

Bohužel si sám začínám uvědomovat, že horory staršího data nejsou pro mě. Styl, kterým jsou točeny mi nevyhovuje a to se odraží i v hodnocení tohoto filmu. Je mi jasné, že jsem asi plno odkazům ve filmu neporozuměl, neboť neznám originál, ale snímek mi moc jako komedie nepřišel - snad až na přehrávání hlavních hrdinů. Avšak i já jsem si zde našel nějaké ty světlé momenty, proto pro mě hezký průměr. ()

E.T.Martin

Hrůzná noc v sobě skrývá kdeco: teenagerskou lovestory, kterou naruší úlisný a nabubřelý upír, proloženou "svůdnými" osmdesátkovými diskotanečky, cestu jednoho stárnoucího televizního herce k sobě samému, a to vše směřující ke grandióznímu finále s nápaditými rozklady několika oblud. Jediným mínusem tohoto zábavného béčka je rozveklý začátek, ale když jej divák přetrpí, závěrečná odměna stojí za to. ()

necrosrandist

Mimořádná porce zábavy v odlehčeném horroru ze sexy osmdesátek. Dostal jsem mnohem víc, než jsem čekal a upřímně řečeno jsem skoro zamáčknul slzu. Krásné, poctivé FX daly vzpomenout na Hellraisera a atmosféra protknutá různými vtípky předně na Return of the Living Dead. Učiněná pohoda. ()

darthdeus

Od tohoto filmu jsem si nedělal žádné naděje. Ze začátku jsem se opravdu nudil, prvních 30 minut se ve filmu doslova nic neděje a člověk pořád jenom čeká a čeká, až k něčemu dojde. Ani později, když se děj rozvine, nenastávají žádné velké zvraty a průběh filmu je celkem předvídatelný a místy opravdu nudný. Na druhou stranu musím přiznat, že některé části a hlášky člověka dokáží člověka rozesmát. Celkově se ale však jedná o podprůměrný film a nedovedu si moc představit člověka, kterému bych ho doporučil. ()

JesterKruger

Tenhle film jsem si měl v plánu pustit, ještě předtím, než jsem začal hodnotit na ČSFD, ale teprve teď jsme se k němu dostal. Strašně hodně povedený horor. Je to celé dobře promyšlené, z dětství vím, že mi postava zmutované Amy (viz. Plakát) způsobila noční můru, ale teď jak jsem starší, tak mi to přišlo skvělé. Sice je pravda, že jsem si na konci všiml nitek (když se upír mění na netopýra), ale to mi nijak nevadilo. Hodně dobré 4*. ()

allyen

Ve svém žánru špička. Bez trapných momentů, logicky vcelku držící pohromadě, uvěřitelné postavy, místy i sranda. ()

Vital

Ano,ano,prostě 80.léta byla skvělá na horory,skvělá atmosféra,a kam se hrabou dnešný zuby upírů oproti tamnějším skřivenejch tesáku z jedné strany na druhou,žádná béčková digitální animace či něco podobného,ale stará dobrá trikařská práce,při které mě vždy tuhne krev v žilách,jen škoda komediálního nádechu,který ubíral hlubšímu proniknutí do děje. ()

montel

Charley je středoškolák, který zjistí, že jeho nový soused Jerry je upír. Jednoho večera jej Jerry napadne a Charley se rozhodne bránit. Povolá tedy uznávaného televizního zabiječe upíru Petera Vincenta,aby mu pomohl nejen zabít upíra, ale také osvobodit svou dívku Amy z jeho pařátů...Příjemná hororová komedie, kterou sem viděl snad 20x jako dítě. Tehdy se mi to líbilo více,ale ani teď to není špatné.Z nostalgie přídávám jednu hvězdu navíc. 65% ()

Dočká se kultovní Noc hrůzy pokračování?

Dočká se kultovní Noc hrůzy pokračování?

17.11.2020