Flesh and Blood: The Hammer Heritage of Horror (TV film)

Dokumentární / Horor

USA / Velká Británie, 1994, 100 min

Komentáře uživatelů k TV filmu (3)

Zajímavý a informačně bohatý dokument o produkci legendárního britského studia Hammer. Hned jsem dostal chuť sehnat si nějaký jejich vypečený horor - třeba jeden z těch úplně posledních s mladičkou Nastassjou Kinski.(7.7.2007)

Spíše než o bilancující dokument se jedná o "vykecávárnu" několika páprdů, kteří kdysi "točili velké filmy". Absence anglických titulků je tentokrát poměrně zásadním hendikepem, a tak je možné, že moje hodnocení se časem ještě změní (zvýší). V dokumentu, jak už jsem napsal, převažuje bohužel verbální místo vizuální výpovědní hodnoty, více slov, méně ukázek z filmů. Natočit to obráceně, například chronologicky, a ke každému filmu jen mimo kameru přidat pár zajímavostí o natáčení či pozadí vzniku, byla by to skutečná pecka.(19.2.2010)

Velice poutavý a zajímavý dokument, kterým nás provázejí hlasy pánů těch nejpovolanějších - Christophera Lee a Petera Cushinga. Dozvíme se všechno od počátků studia přes jeho největší rozkvět v období klasických gotických hororů až po poslední filmy a zánik. Dokument nabízí plno zajímavostí (např. Drákulův zámek v Dracula, Prince of Darkness, byla vlastně jednopatrová budova).(12.8.2008)