foto

Hazel Court

  • nar. 10.2.1926
    Birmingham, Anglie, Velká Británie
  • zem. 15.4.2008 (82 let)
    Lake Tahoe, California, USA
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Hazel Court se narodila 10. února roku 1926 ve městě Birmingham v Anglii. Je také známá pod přezdívkou Queen of Scream (Královna vřískotu). Studovala na School of Drama, tam také uzavřela smlouvu s J. Arthurem Rankem a začala vystupovat ve vedlejších rolích ve filmech. V roce 1960 se přestěhovala do Hollywoodu.

V roce 1949 se Hazel vdala se za herce Dermota Walshe, se kterým měla také jedno dítě (dceru Sally Walsh, která se stala profesionální hráčkou kriketu), 7. února roku 1963 se však rozešli. Následovně se provdala 25. března 1963 za herce Dona Taylora, se kterým měla dvě děti (Courtney Taylor a Jonathan Taylor). Don však 29 Prosince roku 1998 zemřel a již zůstala bez manžela.

Hazel zemřela ve věku osmdesátidvou letech, 15.dubna 2008, když dostala ve městě Lake Tahoe v Kalifornii infarkt. Zůstaly po ní tři děti a dvě nevlastní - Anne Taylor Fleming a Avery Taylor. Dodnes je známá hlavně pro svou roli ve filmu PŘEDČASNÝ POHŘEB.

Martin "StrYke" Mihula

Herecká filmografie

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace