Nedžimaki seirei senki: Tenkjó no Alderamin

• Japonsko ねじ巻き精霊戦記 天鏡のアルデラミン (více)

Epizody(13)

Říše Katvarna je již několik let ve válce se sousední Republikou Kioka. V této říši žije jeden mladý líný muž jménem Ikuta, který nesnáší válku a miluje ženy. Válka si však žádá všechny bojeschopné obyvatele, a tak je i Ikuta nucen zúčastnit se vojenských zkoušek. A tak se mladý chlapec vydává na místo, kde se budou zkoušky konat, a cestou se setkává s dalšími mladými lidmi, kteří míří na stejné místo se stejným účelem. Mezi ostatními líný a perverzní Ikuta příliš silný dojem nedělá. Nikdo však nemůže mít tušení, že před sebou právě mají budoucí válečnickou legendu, která díky svému intelektu porazí každého nepřítele a vejde do dějin jako "Neporazitelný líný generál"! (Jeoffrey)

Recenze uživatele Jeoffrey k tomuto seriálu (1)

Nedžimaki seirei senki: Tenkjó no Alderamin (2016)

Tak tentokrát mě Madhouse nezklamal a tak je Alderamin on the Sky zajímavá a sympatická podívaná. První díl neměl sice tak strhující tempo jak by název "Bouřlivé setkání" napovídal, ale v podstatě přesně vystihl co se tam událo. Potkalo se pár docela zajímavých lidí, které se sice zase jednou odlišují barvou vlasů, ale také mají docela zajímavé povahy a hlavní hrdina z nich na mě působil asi nejlépe. No a byla tam bouřka... Úvod určitě zaujal, představení postav i lehký nástin prostředí se povedl. Animace i hudba velmi dobrá. V dalších dílech se stále více seznamujeme s postavami a především s hlavním hrdinou, který je dle mého neskutečně sympatický a ta jeho lenost a vychytralost, s kterou dokáže s minimem úsilí zvítězit a dosáhnout svého, je mi prostě velmi blízká a moc se mi to líbí, navíc ten jeho proslov k vojákům o tom, že lidská lenost byla hybatelem pokroku, jsem kvitoval s nadšením. Zkrátka Ikta Solork je zase jednou postava velmi originální a dle mého hodně dobrá. Navíc i ostatní charaktery jsou dosti povedené a drsnou Yatori asi nejde nemít rád... Dál musím započítat vojenské strategie a bitvy, což mě jakožto vášnivého hráče strategických her prostě baví... Takže většina věcí na mě velmi dobře funguje a jsem zvědavý zda se někdy dozvím, kam se bude ubírat příběh, který závěrečná episoda pěkně zamotala, protože princezna a její plán mě prostě hodně překvapil. Doufám, že bude druhá série (ale je to Madhouse takže...), ta první byla opravdu velmi dobrá. 8,5/10 ()