PSH: Fuck off (hudební videoklip)

• Česko

PSH: Mám toho dost!

Krátkometrážní / Hudební

Česko, 2016, 5 min

Vít Hradil

Vít Hradil

Mike Trafik

Ano! Na pět hvězd to samozřejmě objektivně není. Na standartní 4, na tuzemské poměry, ale bez debaty. Přidávám pátou pro štěstí klukům, aby se jim s tímhle dařilo. Protože to co se děje v komentářích.Jak napovídá hodnocení. PSH rozdělili lidi (plevel od...) na dva tábory. Ty, kteří myslí (ano, skladba je podána přimočaře a rázně) a na ty, kteří myslí velmi omezeným "tokem dat do mozku." Zvláštní je, že v té druhé půli se najdou opravdu inteligentní a podnětné argumenty a to je asi to, co mě děsí nejvíc. Inteligentní debilové. Za mě palec hore chalani. Držím palce!(3.7.2016)

Vizuál se mi líbí moc, Orion příjemně překvapil a baví nejvíc. Řemeslně ano. Obsahově nikoli. Nemohu souhlasit s paušalizováním společnosti, což PSH v otázce migrační krize vyloženě dlouhodobě dělá. Nejnovější počin to opět dokazuje. Klouže to po povrchu. PSH odsuzují jednoduchost, ale to, co kritizují sami předvádějí, jednodušší formu si už snad ani vybrat nemohli. Zaujal mě výrok Vladimíra 518- "Do píči s prorokem jenom jedný pravdy" - tímhle poslal do píči by oko 70% muslimů na celém světě a jedinou větou popřel bezmála celých pět minut a naprosto vše o co se snažil. Dlouhodobé pletení dojmů s pojmy je již poněkud irtitující. Doporučil bych celé crew, aby si zajeli na prodloužený víkend do Marseille či určité britské, švédské čtvrti a pokud možno s partnerkami. Ideálně by mohli mít na sobě to, co ve videoklipu. Bylo by zajímavé, co by složili po této zkušenosti. Mě nikdo za rasistu skutečně označit nemůže, pokud mě můžete za něco označit, tak za sekulárního humanistu. Realistu. A realita je taká, že evropské myšlení, z těchto diametrálně odlišných kultur a hodnot, sdílí cca 30% ze 100%. A to je, bohužel, drtivě nepřívětivé pro evropský způsob života, pro evropské hodnoty. Nemohu si pomoct, ale celý klip je neskutečně prvoplánovaný a jednoduchý (žena v hidžábu s roztomilým děckem a hysterická domovnice, to jako vážně? Od člověka, co píše knihy a filozofuje?) Další výrok, který zaujal, je označení Prezidenta za "zmrda".. veřejně, silácky, tak jak se na cool Vladimíra patří, ovšem se stejnou jednoduchostí (opět), kterou tak nesnáší . Já netvrdím, že je Miloš Zeman zrovna číslo jedna, možná ani dvě, ale taková drzost a velkohubost je vyloženě odpuzující. Obsahově v klipu nevidím nic víc než pouhé pozérství. Naprosto otevřeně říkám NEMÁM ZÁJEM.(13.7.2016)

Aj keď primárne počúvam úplne iný hudobný štýl, tak táto vecička od PSH je fakt niečo. Keďže rap a hip-hop v našich končinách počúva primárne viac ľudí ako napr. undergroundový punk, tak je viac než skvelé, že sa ľudia okolo Vladimira 518 vyhradili proti xenofóbom, náckom, rusofilckám a konšpirátorom. Svoj účel touto pesničkou splnili, ako dokazujú aj niektoré komentáre tu prítomných na ČSFD. Nasrali práve tú skupinu ľudí, o ktorej spievajú. Skupinu ľudí, ktorí sa zatvárajú doma, aby im niekto nesypal chemtrails na hlavu, nedajú zaočkovať svoje decko, pomodlia sa k Putinovi a vo voľbách hlasujú pre Kotlebu. A takýmto ľuďom musíme jasne povedať jedno veľké "FUCK OFF". Perfektná práca, chalani.(13.7.2016)

Považuji za eminentně důležité, aby undergroundoví či independent umělci tvořili jakýsi protipól konzumní společnosti či střednímu proudu. A to nejen hudebně, ale především filozoficky a textově. Nebo tak aspoň já chápu úlohu automního prostoru, který se vyčleňuje z prohnilosti všeobecně akceptovaného. A o to více důležité to je v takové zemi jako je Česko, protože pokud jsme byli po staletí pod přímou nebo nepřímou nadvládou jiného státu, pak se není čemu divit, že jsme chápaní jen jako malý stát uprostřed Evropy. Malým ovšem nemyslím rozlohou, ale povahou či spíše určitým tendečním chováním, které tvoří jakýsi archetyp, ve kterém se našlo dostatek prostoru na to, abychom se v rámci strachu o své vlastní pohodlí stali prototypem zákeřného práskače, škodílka-naschválníčka a menšího či většího nácka. Role vztyčeného prstu nad současným xenofobním stavem ČR se zhostili rapeři PSH, kteří tuhle problematiku v songu "Fuck Off" zohledňují v několika nejzásadnějších rovinách a troufám si říct, že naprosto objektivně. Tenhle song totiž není pouze opírání se do politických elit či střílení do vlastních řad tzv slušných občanů, ale především nebývalé čtení mezi řádky. Song "Fuck Off" se mnou obrovsky rezonuje a PSH zrají jako víno!(6.4.2017)

• MM_Ramone

PSH? Čo to má akože kurva znamenať? Pičús, Somár a Hovniak? Asi hej. To na týchto samozvaných rapových pseudo filozofov najlepšie sadne. Alebo Primitív, Skurvysyn a Homokláda? Aj to by im celkom pasovalo. Je to tlupa egocentrických debilov s vygumovanými hlavami, čo žijú v sebaklame, že sú náramne cool. Oni sú predsa vždy in. Len oni sú tí najväčší drsňáci a frajeri. Len oni majú vždy pravdu. Každého kto má iný názor nazvú fašistom. Bežte do piče s vašim hlúpym sorosovským multi-kulti rapom. Fuck off! Odpad!(7.7.2016)