Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Tajemství, láska a podlé intriky v životě krásné schovanky. Tak by se dal jednou větou vystihnout romantický televizní film natočený na motivy románu nejslavnější americké spisovatelky minulého století Louisy May Alcottové, jejíž rukopis byl objeven teprve nedávno, po téměř sto padesáti letech. Odehrává se v Massachusetts v sedmdesátých letech minulého století a jeho hrdinkou je krásná Edith Adelonová, sirotek, kterého se před lety ujal bohatý Henry Hamilton na přání svého zesnulého bratra. Edith vyrůstala společně s Hamiltonovu dcerou Amy a její největší vášní je jízda na koni. Poklidný život rodiny a hlavně samotné Edith se dramaticky změní ve chvíli, kdy dorazí Ida Glenshawová, která by si během tradičních dostihů ráda našla manžela. Z pozvaných hostů přichází v úvahu dva staří mládenci - James Percy a Frederick Arlington.
Její záměr se však začne velmi rychle hroutit. James totiž jako první potká plachou Edith a zamiluje se do ní. To se ovšem nelíbí ani mladému sloužícímu Louisovi, který dívku tajně miluje, ani Idě, v níž se probouzí zloba a žárlivost. Situace se vyhrotí, když Edith zachrání život Amy, která spadla z útesu, a stane všemi opěvovanou hrdinkou. Henry Hamilton jde dokonce tak daleko, že dívku pozve na ples, kam má podle tradice povolen vstup pouze panstvo. Ida zuří, protože zatímco James i Frederick obdivovali krásnou Edith, její vlastní pokus o flirt oba muži zcela ignorovali. Ani hostiteli, bohatému Arlissovi Johnstonovi, se však nelíbí, že Hamilton přivedl služku a také to dá jasně najevo. Ida, která vše vyslechne přesvědčí Edith, že musí z panství odejít, protože se stala pro rodinu zdrojem potíží a že by měla Jamese přenechat jí, protože nikdy nebude jednou z nich.
Ušlechtilá dívka souhlasí, protože nechce nikomu ublížit a vzdá se dokonce i Jamese, přestože ho hluboce miluje. Než však odjede, požádá ji Henry, aby se zúčastnila závodu místo Jamese, jehož kůň se zranil. Přestože odporuje tradicím, aby žena závodila, což dá panstvo patřičně najevo, Edith startuje, vyhraje a znovu se stane pro Hamiltonovy hrdinkou. Ida zuří a rozhodne se jednat. Nejprve se pokusí namluvit Jamesovi, že Edith dává přednost Frederickovi a když neuspěje, obviní dívku z loupeže klenotu, který ve skutečnosti ukradl Louis. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (4)

01Zuzana10 

všechny recenze uživatele

Opäť náhodný výber niečoho z dávnych dôb. Diamanty asi len tak ľahko nenájdem. Tento filmík je hornina hrubého spracovania. No všetko prežijem, pretože ma príjemne prekvapil mužský predstaviteľ. Ozvalo sa moje zahorenie srdiečka z detstva pre "Grega"- Thomasa Gibsona. ^^ :D ___ Príbeh je hlavne z počiatku jedno obrovské klišé + Popoluška + spoiler v názve + kone + láska na 1. pohľad + viacerí muži bojujú o ženu + ona taká dobrá duša... etc. Atribúty, ktoré nás majú primäť mať rád hlavnú hrdinku či dokonca žeby sa v nej ženy mali chcieť vidieť a prežiť zobrazené? __ Niekedy rozmýšľam, či je efektívne mať miliónpäť rovnakých čierno-bielych rozprávkových filmov miesto možno realistickejších šedších zobrazení, kedy nie sú ľudia len dobrí. Sny sú len pre človeka samého. Keď sa na ne pozerám vo filme, prídu mi strašne prefláknuté. Jedine vlastná fantázia dokáže najjednoduchšiemu motívu dodať farby. Ale jedine, keď je vnútri nás. Na druhej strane filmy majú zobrazovať aj to, čo chceme vidieť. Asi budem naďalej hľadať. ___Dá sa nájsť na YT. ()

Reklama

sue2008 

všechny recenze uživatele

Na dlouhý večer se skleničkou vína pro krásné sny...ideální recept. A vůbec nevadí, že si ráno ani nevzpomenete na co jste koukali. ()

Galerie (4)

Zajímavosti (2)

  • Natáčení probíhalo v Beverly Hills. (Terva)

Reklama

Reklama