Nigeru wa hadži da ga jaku ni tacu (TV seriál)

• Japonsko

Fuminori Kaneko

Předloha:

Cunami Umino (komiks)

Akiko Nogi

Mikuri a Cuzaki jsou zvláštní, hlavně Cuzaki, nepopsatelné chování, býložravec!!! - čím to je? Přepracovaností? Že se bere moc vážně? Inteligence na úkor citů? Neskutečné! I jsou tak roztomilý pár, ale na západní obyvatele planety pravděpodobně nezapůsobí tou svojí chemií... japonská mentalita je odlišná, ale není špatná, chemie mezi nimi tu funguje i tak správně, je to zajímavá exkurze...(8.6.2017)

Víte, já strašně ujíždím na schématu, kdy jsou dva nuceni se za určité situace vzít, ačkoliv to není rozhodně z lásky. Většinou tohle schéma začíná nějakým nedorozuměním, kvůli kterém se ti dva musejí vzít, přestože se vlastně nesnášejí. Ale postupem času prohlédnou skrze předsudky a zamilují se do sebe. Ale pozor! Tenhle seriál není ten případ. Zde si Mikuri a Hiramasa „manželství“ domluví, aniž by k něčemu takovému došlo a aniž by se museli nesnášet. Všechna klišé toho schématu jsou zahozena a NigeHadži přichází s něčím úplně novým a, světe div se, mně se to děsně líbilo. Protože jejich vztah se zahládá na vzájemném porozumění už od začátku. Seriál má spoustu předností – scénář napsala má momentálně nejoblíbenější scénáristka, což zaručuje spoustu zajímavých dialogů, něžný (spíše slovní) humor provázející nás celým seriálem, zajímavé postavy, ending od Hošina Gena Koi, jehož taneček se stal v Japonsku takovým hitem, že ho tančí všichni a hlavně ústřední dvojka Mikuri x Hiramasa, kteří spolu byli neuvěřitelně roztomilí. Je to naprosto relaxační seriál, který v žádném případě nekouká na diváka svrchu, že si přišel ke sledování jen odpočinout. Má to šťávu. Pokud chcete za rok 2016 vidět nějakou romantickou komedii, tak si myslím, že tahle je z nich nejlepší, ačkoliv se jich ten rok v Japonsku urodilo několik, ale tahle je bezkonkurenčně nejlepší (jestliže do žánru nepočítám Kazoku no katači). Silné 4*. Hrozí repríza. Přeloženo.(5.1.2017)

Námet to bol dobrý, aj niektoré mená, stojace za seriálom sú zaujímavé, ale konečný výsledok je veľmi slabý. Nebavilo ma to - a viním za to scenáristu. Od niekoho, kto má na svedomí scenár k Juhan Shuttai som očakával naozaj viac. Byť to o niečo dlhšie, asi by som to ani nedopozeral. ■■■ Ani s hereckým obsadením nie som tak celkom spokojný. Aragaki Yui a Ishida Yuriko tu vyšli veľmi sympaticky, zato Hoshino Gen nepredviedol nič. A je mi jedno, či to bolo kvôli tomu, ako bola napísaná jeho postava, alebo preto, že nevie hrať. Ostatné postavy neboli dosť výrazné, alebo nedostali dostatočný priestor na to, aby mohli ovplyvniť celkový dojem zo seriálu. Výnimkou je snáď len Ōtani Ryōhei, ktorého som doteraz poznal len z kórejskej produkcie. 48%(27.4.2017)