poster

Komorník

 • USA

  The Butler

 • Slovensko

  Komorník

 • Velká Británie

  The Butler

Drama / Životopisný / Historický

USA, 2013, 132 min

Externí recenze k filmu (8)

 • ČervenýKoberec.cz (Jiří Kábrt) ***

  "Představitelé historických osobností si jsou vědomi důležitosti svých scén, ale vzhledem k tomu, jak jsou poskládány, tak se z nich stává ubíjející ilustrace. Svět Cecilova soukromí je zase oživovaný pouze samotným Whitakerem, není příliš možné vciťovat se do lidí jako jeho manželka Gloria (Oprah…" (více)

 • FandimeFilmu.cz (Jaroslav Mrázek) ****

  "Logickým vyústěním je tradičně pojatý příběh o neobyčejné kariéře vcelku obyčejného člověka, který si až na sklonku života uvědomil, že radikální proměna způsobu uvažování o světě je nutnou podmínkou pro kýženou změnu společenských poměrů." (více)

 • FanMovie.cz (Jan Varga) ****

  "Komorník je opravdu dobře natočený. I přes banalitu scénáře vám jeho průměrnost začne docházet spíš až zpětně a do té doby se můžete kochat tím, jak hezky Lee Daniels režíruje přepadení autobusu Ku-klux-klanem, protestní akci v jižanské restauraci nebo emocionálně intenzivní rodinnou večeři." (více)

 • Filmpress.sk (Nina Hradiská)

  "Ilustratívnosť, útržkovitosť a prvoplánovosť sú tri základné nedostatky scenára, ktoré neodstránila ani remeselne zvládnutá réžia. Možno k nim prirátať aj používanie stereotypov v zobrazovaní i konaní postáv a presilu slov, vyvolávajúcu dojem opisnosti. Vo filme sa viac hovorí ako koná, čisto…" (více)

 • Filmserver.cz (Jakub Brych) ***

  "Afro-američané (především ti starší) dost možná nezadrží slzu a pohnutí kdesi uvnitř se budou určitě cítit i příslušníci jiných ras obývající USA, našince ale finále Komorníka emocionálně spíš jen lízne a nabídne uspokojivý závěr neuspokojivých dějin. Daniels si může zamnout ruce, protože řemeslně…" (více)

 • Filmweb.cz (Filip Šára) ****

  "Vylíčit dobu se povedlo, je cítit – a co se týká příběhu našeho komorníka, není podstatné, jak moc se Lee Daniels odklonil od reality. Umělecká licence je věcí běžnou, není to dokument, film se navíc ani neprezentuje jako přesná rekonstrukce. Plno věcí souhlasí, najdete-li si sami nějaké informace…" (více)

 • MovieZone.cz (Matěj Svoboda) ***

  "Komorník působí jako referát z dějepisu nějakého šesťáka, jemuž na vysvědčení stačí trojka. Nic moc nového se nedozvíte, hlavní myšlenka se zopakuje pětkrát a na konci si uvědomíte, že vás to ani moc nebavilo a jen se ujistíte, že černoši to ve dvacátém století měli fakt těžké. Herecky je film…" (více)

 • TotalFilm.cz (Martin Staněk) ****

  "Je to trochu pohádka. I když založená na skutečných událostech. Velká příkoří, velké změny a nakonec happy end a usmíření na všech frontách. Přijďte se do kina podívat na skvělé herecké výkony hlavních představitelů a případně si doplnit fakta o rasové segregaci." (více)