Tanečník

Steven Cantor

Tom Hurwitz

Ilan Eshkeri

Gabrielle Tana

Zajímavý dokument, možná vysvětlující často nevyzpytatelné chování jednoho z nejlepších tanečníků na světě. Mám z něj ale dojem, že úporná snaha Sergejových rodičů, předevšímm matky, měla za následek nejen mimořádný úspěch, samozřejmě podmíněný jeho výjimečným talentem, ale taky to, že je z něj dneska vyhořelý tanečník, zcela odcizený své rodině, která se mezi tím stejně rozpadla. V sedmadvaceti letech už je téměř na konci své umělecké cesty, teď je důležité, aby se v klidu rozmyslel, jak dál, aby byl jeho další život radostnější.(8.5.2017)

Neuvěřitelný talent, silný příběh, poutavé zpracování.(30.6.2017)

Tenhle dokument má o čem vyprávět - cena za úspěch může být někdy vysoká a výjimečnost někdy bolestivě k nevydržení. Velmi zdařile natočený dokument, který uteče dříve než začne, a člověk má o čem přemýšlet.(5.7.2017)

Ženy hodnotí pochopitelně pěti :) aktér snímku byl natolik inteligentnmí, aby si uvědomil, že skákání v někým stále režírovaném spektáklu, není smysl jeho života. Jelikož začal už ve 3 , přišel na to ještě včas. Jsem zvědavá, kam se vydá. Balet je neuvěřitelná mučírna a dril.(28.2.2017)

Rozhodně úchvatné, baletním uměním, silným příběhem s až učebnicovým zpracováním traumatu, otevřeností a filmařinou. "Take Me to Church".(26.6.2017)

Skvělý film, dobře natočený, určitě stojí za shlédnutí. Přišlo mi ale, že v poslední části se způsob vyprávění změnil a děj není dotažený až do konce (doby před natáčením). Chtělo by to druhou projekci. | 08/2017(11.8.2017)

• vodkasesemte

Jasně, a samozřejmě měl na pupku to kolo. Vy pýčusové, jste v pjekný rejži, ani to nevíte. Vsadím se, že kdybych se na ten film podíval, tak pujde zase o nějaké filosofické moudro nad rámec žánru, které bude pojednávat o duležitosti homosexuálu v rodině a konci světa.(24.5.2017)

Krasny dokument, skvele momenty, hudba, dokonce i pribeh...(20.7.2017)

Baletu zrovna neholduji, ale tohle bylo velice koukatelné. Umění Sergeje Polunina je na té nejvyšší úrovni a i celý příběh je velice osobitý. Věřím, že není lehké mít další motivaci, když dosáhnete snad skoro všeho. Jinak dokument je zdařilý, avšak myslím, že se dal natočit ještě zajímavěji. Proto dávám "jen" čtyři hvězdy - 75%.(2.12.2017)

• rivah

Kdo je Sergej Polunin? O existenci tohoto ukrajinského tanečníka a baleťáka jsem se poprvé dozvěděl z bezchybně nastříhaného a ozvučeného trajleru z plátna Bia Centrál. Donutil mne ke shlédnutí, ač mě tento obor vůbec nezajímá (a Harapese přímo nesnáším). Takže kdo? Neuvěřitelně nadaný člověk, který tanci obětoval vše důležité ve svém životě. K baletu ho dovedla dominantní matka za podpory celé rodiny. Když bylo potřeba vydělat na zahraniční studia, rodina obětovala vše. Otec odjel pracovat do Portugalska, babička do Řecka a matka se stěhovala spolu se synem, aby mu pomáhala. Výsledek se brzy dostavil - rodina se rozpadla, což Sergeje trápí celý život. A tak divák fascinovaně sleduje strmý úspěch i pád tanečníka, který miloval tanec natolik, že přišel zcela o osobní život, rodinu a stal se drogově závislým. Dokument nenudí, je dynamicky natočený a emočně nabitý, jako Sergejův "poslední tanec".(2.8.2017)

Krásné životopisné, až románové vyznění nacházení sama sebe mezi tanečními kroky, o obětování se druhému, o rodině. Přesto tomu chybí něco, co vyvolá silné emoce.(18.4.2018)

Namlsán zdejším extrémně vysokým hodnocením... jsem byl trochu zklamán. Asi takhle - Polunin je velkej pán. V tom co dělá je jeden z nejlepších na světě a obětoval tomu všechno. Ale jak to tak bývá, vrchol neznamená nutně štěstí. Úspěch je těžká řehole a zpravidla (nebo asi spíš vždycky) něco stojí. A to něco často není vidět. Tak k věci - Polunin je geniální tanečník a jeho životní cesta mě dojímá. Ale tady se přece hodnotí film a já od kvalitního dokumentu čekám nějaký přesah. Příběh. Konflikt. Překvapení. Drama. Tím je tady rozpad rodiny, a to mi přijde hodně málo. Možná namítnete, že přece může být zajímavé zaměřit se i na osudy, které nejsou nutně šokující a nekončí filmovým happy endem. S tím se dá souhlasit, ale pak by možná bylo vhodnější počkat na celou kariéru a netočit o někom, komu je 27 let a má celý život před sebou. Každopádně, Polunin tu a tam nechal nahlédnout do svého nitra, občas o něm zajímavě promluvili jeho přátelé. Dechberoucí jsou jeho výkony včetně toho vrcholného, ale to všechno je na opravdu špičkový dokument prostě zoufale málo. (60 %)(18.1.2019)

Strhující dokument o ryzím talentu a dřině Sergeje Polunina, který pro balet objetoval možná až příliš. Život bez rodiny a hodiny každodenní dřiny, znamenal brzký konec, slibně se rozvíjející kariéry. Sergej Polunin se ve svých devatenácti letech stal historicky nejmladším sólistou Královského baletu v Londýně. O dva roky později, na vrcholu kariéry, se však rozhodl z baletu odejít a nakonec opustil taneční svět úplně.(26.1.2019)

Fantasticky podaný dokument o obrovskom talente, ktorý sa vykašlal na vrchole slávy na všetko a asi aj dobre urobil, lebo by ho to asi časom možno aj zabilo. Nikdy som balet nemal rád, ale po tomto dokumente by som na nejaký určite rád vyrazil. Baleťáci to majú hold ťažké, roky driny, chvíľa slávy a nakoniec prenechanie svojho postavenia mladším. Záver s Take me to Church je neskutočným zážitkom.(29.3.2017)

Mala som to šťastie vidieť tento dokument na predstavení Sergeja Polunina v SND v Bratislave. Toto predstavenie, spojené s besedou so Sergejom a jeho matkou, uviedol tento dokument, potom Sergej zatancoval 2 jeho kusy - jeho moderný balet na skladbu "Take me to the church" a ešte jeden moderný tanec. Tento dokument skvelo dokumentuje život génia - tanečného virtuóza, ktorý bol talent už od detstva a preto jeho detstvo bol tanec, tanec a ešte raz tanec a to v osamelosti bez rodičov. Keď mal 19 rokov sa stal sólistom Kráľovského baletu v Londýne a ukážky jeho baletných kreácií z tohoto obdobia sú zážitkom. Film tiež ukazuje jeho mega-úspešné video na skladbu "Take me to the church", ktoré má momentálne 23 miliónov zhliadnutí a je výbornou ukážkou skĺbenia geniálneho tanečníka, ktorý ako keby lietal pri tejto skoro "nadpozemskej" piesni. Ja osobne som toto video videla niekoľko krát a znovu mi vždy berie dych. Vďaka Poluninovi "objavili" balet mnohí mladí ľudia, čo je veľmi záslužný počin Sergeja. Na konci dokumentu je vidieť, že Sergej sa stále hľadá. Inak Sergej hral napríklad v detektívke "Vražda v Orient Exprese". Ja osobne dúfam, že sa tento výnimočný tanečník znova vráti na baletné pódia. Tento dokument odporúčam pozrieť fanúšikom baletu, ale aj laikom, ktorý sa o balete chcú niečo dozvedieť.(21.4.2018)

Pravda, těžko komentovat. Dechberoucí, famózní, hledíte a pomalu nevěříte, že něco takového dokáže. Dojemné, brečíte a pak se na to musíte mrknout ještě jednou. A znovu se to opakuje..... geniální člověk.(28.1.2017)

Velice dobře natočený dokument. Balet mě vůbec nezajímá, toto mě ovšem hluboce zasáhlo, hlavně jako matku dospívajícího dítěte. Jsem moc ráda, že jsem to zcela náhodou shlédla a určitě se časem podívám znovu, jistě několikrát. Rozhodně doporučuji všem rodičům, hlavně těm hodně cílevědomým co se budoucnosti jejich dětí týká, taky všem ženám bez rozdílu věku, je to neuvěřitelná pastva pro oči, ovšem se značně skříplým pocitem v hrudi, pokud vnímáte děj.(14.4.2017)

• Moretti

Myslím že svět se zbláznil ... Hodnotit to nebudu protože sem to ani nedokoukal ... Ale podle hodnocení je s lidmi něco špatně(18.5.2017)

Supr, supr, supr. Konečně něco co má mezi těmi všemi filmy hlavu a patu. Občas se prostě vyplatí utrhnout se z mediální masáže na nový piráty, nový vraždění a jít se kouknout na emocionální podívanou podle skutečného příběhu. Jsem poctěn, že jsem tento dokumnetární film mohl vidět. Není nad příběhy, které píše sám život.(8.6.2017)

Tento film nám ukazuje nejen jednoho z nejtalentovanějších tanečníků vůbec a jeho životní cestu vedoucí k tomuto titulu, ale i odvrácenou stranu nejen baletu, ale i úspěchu vůbec. Sergej je skvělý, talentovaný, ale i dost osamělý a frustrovaný... sám se zde potýká s otázkou, zda a v jaké chvíli skončit s baletem. Video jeho "závěrečného" tance je neodolatelně nádherné. Jeho perfektně ztvárněné pohyby, které prociťuje až do konce prstů jsou famózní. A právě toto video, které má v tuto chvíli přes 20 000 000 shlédnutí, ho přesvědčilo, aby se baletu nevzdával. Jedním slovem dokonalé dílo o neobyčejném životě výjimečného mladého muže...jeho vzestupy i pády vás dostanou a jeho tanec vás chytne za srdce.(12.7.2017)