O vlásek zakletá (amatérský film)

O vlások zakliata

Krátkometrážní / Rodinný / Pohádka

Česko, 2017, 24 min

Příjemná výpravná pohádka. Budu držet palce do dalších projektů. Možnost zhlédnout zde: https://www.youtube.com/watch?v=oGBO6_nNZZ0(31.5.2018)

Vizuálně, hudebně a výpravově téměř brilantní, ovšem kamenem úrazu je zde zvuk a občas i nepěkná herecká škrobenost (princezna). Námět sice dobře známý, až idylicky vypracovaný, ale líbila se mi strašidelná scéna z lesa, která fungovala až na hororové bázi, takže pro mě vícemeně nadprůměrná záležitost. Jen doladit techniku a udělat pořádný casting.(7.11.2018)

• Psycho.R

V nejedné chvíli jsem měl pocit, že jde o inspiraci Troškovými pohádkami. Nemyslím příběhem, ale stylem. Taková onanie krásné české přírody, čarodějčino šišlání... To není na škodu, ale více mi sedl Mlýnku dost!(29.9.2020)

Inspirace filmem Tři bratři celkem zřejmá, je to znát jak z filmu, tak i z plakátu. Nutno uznat, na amatérský film je to dost dobré, dokonce to poráží i nějaké české "profesionální" snímky, i samotné Tři bratry. První polovina mě bavila, druhá už moc ne a to se to ve finále ještě vzalo strašně hopem, což bylo už samo o sobě takové odfláklé, ačkoli scéna v lese je docela zajímavá. Ale upřímně, filmařsky je to fakt dobré, herci jsou na amatérské poměry dobří a kamera taky, akorát střihů tam na mě bylo zbytečně moc. Jako normální film by to bylo asi za silné 3*, v rámci amatérského filmu je to na 4*.(22.11.2018)

Sice se známým pohádkovým motivem, ale proč nakonec ne... Překvapuje mě, co všechno se dá natočit za nula nula prdlačky. Pěkné.(7.7.2018)

• - Natáčelo se 35 dní. Mnoho exteriérů se natáčelo na zámku Žleby nedaleko Kutné Hory, dále se filmovalo na Zámku Pardubice, na Šrámkově statku v Pileticích v Hradci Králové, v přírodě u Adršpachu a v Prachovských skalách. Některé scény byly natočeny i v interiérech zámku Loučeň. (jiri.cesak)

• - Jan Bílek má k pohádkám velice blízko. Ve svém Bílkově kratochvílném divadle hraje s loutkami spoustu pohádek, a tak do role milého pohádkového vypravěče byl zvolen právě on. (jiri.cesak)

• - Režisér Jiří Česák musel natáčení pohádky pozdržet kvůli jeho předchozímu absolventskému filmu Projekt Černá Voda (2015). (Allica)