poster

O vlásek zakletá (amatérský film)

 • Slovensko

  O vlások zakliata

Krátkometrážní / Rodinný / Pohádka

Česko, 2017, 24 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Ljuca
  ****

  Příjemná výpravná pohádka. Budu držet palce do dalších projektů. Možnost zhlédnout zde: https://www.youtube.com/watch?v=oGBO6_nNZZ0(31.5.2018)

 • dubinak
  ****

  Vizuálně, hudebně a výpravově téměř brilantní, ovšem kamenem úrazu je zde zvuk a občas i nepěkná herecká škrobenost (princezna). Námět sice dobře známý, až idylicky vypracovaný, ale líbila se mi strašidelná scéna z lesa, která fungovala až na hororové bázi, takže pro mě vícemeně nadprůměrná záležitost. Jen doladit techniku a udělat pořádný casting.(7.11.2018)

 • Psycho.R
  **

  V nejedné chvíli jsem měl pocit, že jde o inspiraci Troškovými pohádkami. Nemyslím příběhem, ale stylem. Taková onanie krásné české přírody, čarodějčino šišlání... To není na škodu, ale více mi sedl Mlýnku dost!(29.9.2020)

 • honajz2
  ****

  Inspirace filmem Tři bratři celkem zřejmá, je to znát jak z filmu, tak i z plakátu. Nutno uznat, na amatérský film je to dost dobré, dokonce to poráží i nějaké české "profesionální" snímky, i samotné Tři bratry. První polovina mě bavila, druhá už moc ne a to se to ve finále ještě vzalo strašně hopem, což bylo už samo o sobě takové odfláklé, ačkoli scéna v lese je docela zajímavá. Ale upřímně, filmařsky je to fakt dobré, herci jsou na amatérské poměry dobří a kamera taky, akorát střihů tam na mě bylo zbytečně moc. Jako normální film by to bylo asi za silné 3*, v rámci amatérského filmu je to na 4*.(22.11.2018)

 • ZHODNOTITEL
  ****

  Sice se známým pohádkovým motivem, ale proč nakonec ne... Překvapuje mě, co všechno se dá natočit za nula nula prdlačky. Pěkné.(7.7.2018)

 • - Natáčelo se 35 dní. Mnoho exteriérů se natáčelo na zámku Žleby nedaleko Kutné Hory, dále se filmovalo na Zámku Pardubice, na Šrámkově statku v Pileticích v Hradci Králové, v přírodě u Adršpachu a v Prachovských skalách. Některé scény byly natočeny i v interiérech zámku Loučeň. (jiri.cesak)

 • - Jan Bílek má k pohádkám velice blízko. Ve svém Bílkově kratochvílném divadle hraje s loutkami spoustu pohádek, a tak do role milého pohádkového vypravěče byl zvolen právě on. (jiri.cesak)

 • - Režisér Jiří Česák musel natáčení pohádky pozdržet kvůli jeho předchozímu absolventskému filmu Projekt Černá Voda (2015). (Allica)