Zabití posvátného jelena

• Irsko The Killing of a Sacred Deer (více)

Špičkový kardiochirurg žije spořádaný život se svou spořádanou ženou a dvěma dětmi. Je v něm jediná podezřelá věc: šestnáctiletý Martin, s nímž se vídá a kterého pomalu, ale jistě zatahuje do své rodiny. Aniž by to věděl, přivolává na sebe tragédii antických rozměrů. I když se Martin zdá být obyčejný teenager, ve skutečnosti v něm dříme schopnost, pro kterou neexistuje racionální vysvětlení. (Film Europe)

im8

Totálně aseptická rodinka Colin a Nicole. Pokus zůstat nad věcí i ve chvíli, kdy by 9 z 10 rodičů tomu démonickému ksichtovi rozmašírovalo palici. Bizarní erotika. Zločin a trest. Korunu tomu všemu nasadil konec, kdy se jelo dál, jako by se nechumelilo. Spousta otázek a žádné odpovědi. Po Humrovi a Špičáku další nálož jménem Lanthimos. Docela by mě zajímalo, s čím vším a kde se léčí. Anebo radši ne. Za originalitu o hvězdu více. ()

Janek14

Působivě vykreslený kontrast uspořádaného, ale chladného a prázdného světa, který naruší něco naprosto opačného a nevysvětlitelného. Chování postav příliš nepřipomíná skutečné lidi, a mají tak spíš pozici figur, které jsou prostředkem děje. Jsou dvě cesty jak nahlížet na tenhle film. Buď se ve všem budete snažit hledat abstrakce a metafory a pak asi zjistíte, že film není zas tak hlubokým obrazem společnosti jak se zdá. Nebo se zaměříte na to, že film se snaží předat hlavně “estetickou” stránku té až antické zápletky a je natočen tak, že musíte hltat každý záběr. Osobně bych se přikláněl k druhé verzi. Film bych i přes jeho nesporně netradiční způsob vyprávění a viditelnou pozici na festivalu Be2can úplně neřadil mezi nějak zvlášť kontroverzní snímky, protože v rámci svojí odchylky od klasických kinových tradic se na to hezky kouká. To ale neznamená, že se filmu nepodařilo předat zápletku způsobem, který mě dokázal zaujmout a pocit z něj si budu ještě dlouho pamatovat. ()

LadyCarousel

Ze začátku jsem měla pocit, že mi něco uteklo, ale to jen dějová linie jela chytře ne úplně od začátku. Nedala jsem se odradit od lidí, kterým film přišel nesmyslný. Naopak, mě smysl dával. Mnohokrát jsem se přistihla jak napjatě hltám každou minutu a čekám, co že se to tedy stane. Filmů je nepřeberné množství a mě připadá, že se ty témat už (logicky) docela dost opakují. Tohle bylo úžasné v tom, že celá zápletka byla originální a to já dovedu ocenit. ()

doMchek

Film o sile svedomia a viere v starý zákon, s tými očami a zubmi, ktoré spoločne pod taktovkou vierozvestca majstra voodoo dokážu z nebezúhonnosti v realite vygenerovať aj takúto formu očistca. Akoby naprogramovaná robotickosť a odťažitosť postáv, absencia výraznejšej interakcie kulisy sveta, absurdná neodolateľnosť, morbídnosť, predurčenosť a íri tónina sú trefné nástroje navodenia atmosféry purgatoria, ale to skutočné je ešte nekonečne údernejšie. ()

C.A.T.

Tak tohle je těžký průšvih. Možná jsem idiot, ale pointa mi teda absolutně nedošla (pokud vůbec nějaká byla), nemám náladu, chuť ani energii si po tak nudném a nezáživném filmu ještě hledat metafory a alegorie a kdoví co ještě, abych tomu případně porozuměla... Protože mě to absolutně už nezajímá. Mám ráda filmy, o kterých se musí ještě dlouho po shlédnutí přemýšlet a pokud jsou zajímavé, tak si ráda popřemýšlím, ale tohle je prostě nesmysl.... 1* dávám za napětí v první polovině, než to šlo vše do kopru. ()

pavlcek

Film se nese v duchu předešlé tvorby režiséra. Strhly mě naprosto užasné herecké výkony. Člověk má skoro až pocit, že cítí bolest hlavních postav. Tato intenzita vyladí drobné nedostatky v dramaturgii scénáře. Po dalších strákách je film téměř bezchybný a zvuk, kamera a střih společně naplňují perfektní vizi brutality, která je v každém z nás. ()

IceFraud

Skvělý film se zajímavou myšlenko, ale nemá pointu. Doporučuji pouze těm, kterým se líbí pomalé psychologické filmy (o ničem). Ostatní by mohli po shlédnutí filmu přemýšlet nad tím co vůbec dělaj se svým životem (já). ()

MATTcz

Mnou velmi očekávaný snímek hned po filmu ,,matka!''. Do začátku musím velmi pochválit hvězdné obsazení v čele s Colinem Farrellem a Nicole Kidmanovou. Ale už o rovnou o filmu. Ve filmu se ponoříme do role kardiochirurga, který se už nějakou dobu stýká s šesnáctiletým chlapcem Martinem, který ho však bez jeho vědomí zatahuje do rodiny. A začnou se mu dít v rodině divné věci, jako např. že mu onemocní celá rodina, a stále neví co se děje. A v ten moment jsem nevěděl co se ve filmu děje, je to celý takový wtf moment, kdy pořádně nevíte co se děje. Opravdu nevím jak vám to mám popsat, zkrátka to je tak zvláštní až se mi z toho zatočila hlava. Je to něco jako již se zmíňovanou ,,matkou!''. Taky jsem nevěděl co se ve filmu děje, ale stejně se mi to jevilo jako velmi profesiónální natočený snímek. A proto dávám kladné hodnocení, protože tam bylo tolik wtf momentů, že nebudete vědět která bije. Proto vám doporučuji se podívat, aby i vy jste si vytvořili nějaký vlastní obrázek o tomto filmu. A co se týče mladých herců a to ,,Raffey Cassidy (Tommorowland) a Barryho Keoghan (Dunkirk), tak musím velmi pochválit, zahráli to tak přesvědčivě, a na úrovni. Už vás nebudu obýrat o čas. Děkuju vám za přečtení mé recenze a pohledu na toto ňamózní dílo, doporučuju! 👍 ()

stuj

Hodně alternativní záležitost. Bohužel, první polovina filmu je docela nuda. Počáteční zajímavost bezemočního chování VŠECH postav za čas opadne a pak není na co moc koukat. Robotické odříkávání dialogů pozornost neudrží. Dokud se ovšem neobjeví hlavní téma. To se pak filmek stane hodně zajímavým! // Je příjemné, že se hollywoodské herecké celebrity angažují i v takovýchto divnostech. Až na děj kompletně zapomenu, mohl bych klidně pustit znova. Ale s velkým varováním: "Vydrž nudnou první polovinu!" ()

patho666

Ultrapomalé budovanie zlovestnej atmosféry, zaujímavá kamera, top herecké výkony a pre veľa ľudí neúnosné množstvo absurdity. ()

LEFTFLANK

Chcel som napísať dlllhokanský koment ako ma to neskutočne iritovalo. Ale škoda drať klávesy. Len nechápem, že sa vcelku dobrý herecký ensábl nechal naverbovať to tejto vyprahlej sračky, pri ktorej musím rozmýšľať kohože to má pán režisér za dílera lebo matroš šnupe kvalitný. Chcel som dať aspoň jednu hviezdu za Raffey, ale keď ono sa fakt nedá. Dúfam že títo grecky znejúci tvorcovia sa už v živote nedostanú na plac. Hnať ich svinským krokom do Bronxu, nech si vyskúšajú "Good time" a to som myslel, že tento mesiac sa už k horšej veci nedostanem. Fujtajbl EDIT: no dobre dám tie 2 hviezdy, lebo herci sa poriadne vytrápili, ale to čo ma presvedčilo nie je vôbec pre film dobré a totiž ja som sa takmer celý film presmial, bohužiaľ. Veď zamyslime sa nad tým. Snaha vkliesniť antickú drámu do súčasného NY za použitia súdobých dialógov z antického Grécka(skript scenára až moc pripomína divadelnú hru) aby reflextoval súčasné?(nebolo to tak, že už v staroveku boli bohatí a chudobní??) problémy ľudí. K tomu neexistujúca kauzalita a základy logiky, dostaneme tak nechcenú paródiu. Smutné môže byť, keby to autor zamýšľal ako paródiu a tak by sa to bralo možno by som tomu dal hádam aj plný počet. Ale berie sa to moc vážne(podobne asi ako autor) tak v tom prípade je to pre mňa nechcené guilty pleasure ()

Adonaj

Stanley Kubrick ožil! OSVÍCENÍ výtah plný krve se nekonal, ale spousta rudého kečupu na hranolkách ano... Dcera se zamiluje do šestnáctiletého Martina a tím začíná svátost jejich plodné lásky... Avšak pravá láska bez oběti neexistuje! Lásku nelze pouze konzumovat jen jako sexuální ukojení viz filmový obraz Kidman její “mrtvé” nahé tělo na posteli nebo její ruka pohybující se na ztopořeném pohlavním údu v autě. Kdo se stane obětním beránkem, aby vykoupil rodinku z pekla bolesti? A máme zde hned racionální vysvětlení filmové metafory... Poslední záběr filmu... Krásný i milý úsměv dcery k Martinovi napovídá uskutečnění jejich činu plodné lásky... Dokonáno jest!    Bravo všem hereckým výkonům! ()

Colin Farrell v nové gangsterce od Ritchieho

Colin Farrell v nové gangsterce od Ritchieho