Rok 1892. Na cestě k odpuštění není nikdo v bezpečí. Lze v zemi divochů najít lidskost? ... Vydejte se spolu s hrdiny na klopotnou cestu nenávisti, vykoupení a přežití... Po téměř dvou desetiletích bojů s domorodými Šajeny, Apači a Komanči, dostane kapitán americké kavalerie a válečný hrdina Joseph Blocker poslední rozkaz. Kapitán má doprovodit churavějícího šajenského náčelníka Žlutého jestřába, svého nejopovrhovanějšího nepřítele, do jeho domoviny v Montaně. Nechtěný úkol před odchodem do výslužby se ještě více zkomplikuje, když se kapitánova skvadra bude muset ujmout ovdovělé osadnice Rosalee Quaidové. Smečky všudypřítomných loupeživých Komančů jsou přitom stále na válečné stezce a touží po krvi; dokáže zkušený kapitán naposledy splnit svou povinnost? (Česká televize)

JollerCZE

Kvalitní westernové drama, které zaujme velice pěknou krajinou i slušnými hereckými výkony. Příběhová podstata byla na pohled jednoduchá a zdánlivě lehký úkol se ukáže býti osudným pro mnohé. Bohužel, film měl pár zdlouhavých pasáží a na můj vkus zbytečně moc smrti. Ale jinak, celkem pěkný herecký výkon Ch. Balea i R. Pike, o W. Studim ani nemluvě, jeho málomluvnost a tiché rozjímání přidaly filmu neskutečné kouzlo. Dohromady je Hostiles velmi pěkný komorní western z novodobé produkce. ()

JohnCoffe

Tohle unylé putování ani Bale, kterého mám tolik rád nezachránil. Že Divoký Západ nebyl k nikomu shovívavý je tu skvěle divákovi ukázáno. Vraždění kohokoliv na počkání mě bralo ale bylo ho tolik málo a po takových úsecích nekonečné nudy, že nemůžu než film pohanit. A to jsem se tolik těšil. ()

BradleyT odpad!

Je to prilis dlouhe a nudne. Vetsina zcen je zcela nelogickych a z realneho pohledu velmi nepravdepodobnych. Nejvic me ale stvou ty ztravene hodiny, ktery uz si zpet vzit nemuzu. Tak aspon odpad, treba to nekoho odradi. ()

johnsnow

To teda bol western. neberie si servítky pred ústa, čo dokáže už úvodná scéna. je to drsné, krvavé, herecky perfektné, ale najviac je to Bale Pike a Studi. Som spokojný. A akcia hoc je jej málo tak ako som už spomínal ide na doraz a GOT style je tu využitý naplno. 5* zaslúžene. ()

Bawnjourno

Pomalý, krutý, emocemi nabitý western o životních ztrátách, kde s každou minutou čekáte další a další utrpení. Bale hraje tyhle postavy trpící životem zatraceně dobře! ()

Wertherion

Ve své kategorii ojediněle vyvedený snímek. Batman v modrém kabátu U.S. cavalry se ukazuje být jako uvěřitelný, lidský řezník, Magua se vrací jako starý ale stále síly plný Darth Vinnetou a Bond girl Rosamunda Pikeová uhrála nejuvěřitelnější mental breakdown v historii filmu. Na první pohled nezáživné téma, kdy odvěký zapřísáhlý nepřítel indiánů musí zkousnout jazyk a eskortovat jejich umírajícího vůdce do jeho rodiště, aby tam v poklidu, který mu ani za mák nepřeje, dožil svůj mrzký život. Strasti cesty a společní nepřátelé je donucují ke spolupráci a nakonec je dovedou ke vzájemnému odpuštění. Všechno drama, byť se zdá poněkud nahuštěné na tak průměrnou stopáž, působí věrohodně a přirozeně. Tvůrci se příliš nezdržují s nějakým uváděním do problémů, prostě bác, teď jsme vystříleli osadníky, bác lovci kožešin unesli a přefikli pár bab, bác, majitelé půdy to a tamto. Příběh, i když se zpola sváží do lyričnosti, vůbec nenudí. Usadil mě do křesla a vstával jsem jen pro dalšího panáka, to když zase Rosamund Pike zahrála se surovou přirozeností zlomenou mysl ženy, co přišla o vše a osud jí ani tak nedává pokoje, a následně vyčůrat. Dobrých westernů je pramálo, tím spíš z posledních dvou dekád, kdy už to není tak populární žánr, Hostiles ale dokazují, že stále umí nabídnout poutavé zápletky, dechberoucí scenérie a téma se divákovi dovede dostat hlouběji než čepel skalpovacího nože. ()

]V[()Rt

Tohle je přesně ta role, která definuje herce. To, proč se hercem stal. Celá dosavadní Baleova kariéra směřovala k tomuto bodu a nelze než doufat, že vrchol je ještě kus cesty. Nikdy to nebude jeho nejslavnější role a snad ani ta nejlepší, ale tohle je přesně ta forma, která mu dokonale padne. Zde je možno studovat Balea v jeho přirozeném habitatu. A Cooper mu rozumí a Bale to moc dobře ví. Není to jejich první a snad ani poslední společný film. Tahle spolupráce může přinést ještě velké věci. Plný kotel nepálím hlavně proto, že vím, že to v budoucnu určitě dokáží ještě lépe. Skvělý film. ()

CrazymanM

Už dlouho jsem nedal 5 hvězd a tohle si určitě zaslouží!Drsný,syrový příběh s emocionálním podtextem,výborné herecké výkony,určitě doporučuji!!!Trochu se mi vybavil australský film Proposition,i když rozhodně nechci srovnávat,jen ty scény z divočiny a podobně. ()

Grellenort

Všechno, co 1883 chtělo bejt a nebylo, za cca pětinovou dobu (osobně bych ještě trochu pokrátil, ale nešť). Rozhodně ne bezchybný (to klíčový rukou dání bylo hodně vychtěný) ale i tak pár scén z hlavy jen tak nedostanu. Nebylo to náhodou tak, že se Cooper a Sheridan domluvili a v tajnosti si vyměnili projekty? Leccos by to vysvětlovalo. ()

lektvar

***** prvych 15 minut potom na 40 minut ** dalsich 20 minut **** a koniec uz isiel od troch po odpad. Takto krasne zatriedeny film som nevidela ale mam pocit ze toto bol ten naser ktory stvoril yellowstone…. ()

uhlerado

Sklamanie. Aká pekná príroda, taka veľká nuda. Natiahnuté a dejovo chudobné. Velka humanna myšlienka, no zle dotiahnuta. Koniec pripomína wind river. Ani Chris ani Rosa ani Indian z mohycano nepomohol. Škoda, že som si pokazil evening. ()

LadyRainier

Strašně se mi líbilo obsazení. Christiana Balea nesleduji, ale tady byl naprosto excelentní. Všechno zahrál ksichtem naprosto přesvědčivě. Stejně tak mne dostal Wes Studi ...a vlastně všichni. Minimum akce, sem tam nějaká přestřelka, ale hodně deprese a nějaké to moudro. A to jsem si myslela, že od Tance s vlky se mi žádnej western nezalíbí. 80% a doporučuji ... ()

rigby

Klasický western s uvolněným dějem, ale hlubokou myšlenkou pod povrchem. Skvěle natočeno a zejména představitelem hlavní role i skvěle odehráno. Velmi povedené dílo s velkým přesahem. 3+ ()

Ace.A.T.L.

Hodně silnej příběh dvou protipólů, který k sobě osud svede. Christian Bale hraje opravdu skvěle a celej film se táhne v super atmosféře a duchu. Sebepoznávání všech 3 hlavních postav je úžasný a celkově vás to vezme za srdce. Za mě 4* a DOPORUČUJU ()

MartinReno

Nekompromisné, drsné a hlboké. Tento film ma posadil na prdel a úplne odzbrojil. Jediné, čo mi vadilo, že tí zlí strielali lepšie, než tí menej zlí...ale vlastne je to všetko velmi relatívne. ()

Brk

Tak ti nevim. Všichni se tam tváří, jak když mají zaražený prdy a jedinej, kdo k tomu má opravdu důvod, je Rozmunda. Kristiánovo přerod z vykosťovače rudochů na jejich ochránce nebyl moc důvěryhodnej. Bylo by lepší, kdyby si kucí filmařský trochu pohráli s tím, co tomu všemu předcházelo. Možná by se pak všechny ty zadumaný a bezeslovný pohledy líp do diváka vstřebaly. Na druhou stranu, když už se tam něco děje, má to grády a krajinky jsou taky super. Něco mezi třema čtyřma... spíš 3* :-) ()

hony23

Klasický western. Táhne se to jak sopel, dlouhé záběry na jezdce jedoucí krajinou, dlouhé dialogy o tom, jak je život těžký a krátké akční přestřelky. A to celé jen kvůli tomu, aby jeden jeliman nenávidějící rudochy objevil v sobě lepšího člověka. ()

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz