Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Greg (David Wallace) a Christie (Mary Beth McDonough) jsou mladý manželský pár, který vyšetřuje záhadnou smrt Christiina otce. Vyšetřování je přivádí do místní márnice, kde funebrák Hank (Christopher George) a jeho dementní syn Paul (Bill Paxton) vedou satanistický kult. (Chatterer)

Recenze (4)

Bloody13 

všechny recenze uživatele

Podle zdejšího hodnocení se většina uživatelů nechává zbytečně unést. Mortuary je totiž víceméně průměrným slasherem, který nepřináší špetku invence, naopak opisuje od slavnějších kolegů. Zuby nehty se drží standardních postupů a ty zabaluje do toho nejklasičtějšího příběhu. Nechybí samozřejmě hrdinka s traumatem, jíž někdo usiluje o život, její nevěřící matka, rádoby nabíječ snažící se zachránit svou milou, tajemná sekta a kupící se mrtvoly, jejichž stopy vedou do místní márnice. Zabiják v černém plášti totiž vraždí krevní odsávačkou. Bohužel nevzbuzuje žádný respekt, krve moc nestříká a erotika je mizivá, což je další průser. Naštěstí je hlavní dominantou slušná atmosféra: hrdinové často podnikají výlety do temných koutů a místností, takže neúnavný vrah jim stále dýchá na záda. Nepřehlédnutelnou roli má zde Bill Paxton, který se v témže roce objevil v dalším hororu s názvem Night Warning. ()

ARI50 

všechny recenze uživatele

Povedlo se a toje jen dobře, není to extra strašidelná záležitost ale m´ svůj příběh který zato stojí. ()

kaylin 

všechny recenze uživatele

Americký snímek „Mortuary“ rozhodně není na hororové scéně a ani ve své době ničím vyloženě výjimečným. Dostáváte horor, který byste od 80. let tak trochu čekali, má to jejich atmosféru, má to jejich stylizaci. A popravdě je to jen dobře, protože díky tomu snímek i po takové době funguje. Neuchvátí, ale rozhodně ani nezklame tím, co zde budete sledovat. Tohle prostě je horor. ()

Reklama

Reklama