Julian Rome (James Spader), lehce zneuznávaný expert na mimozemské civilizace a nevysvětlitelné jevy, je povolán do srdce Antarktidy. Přísně tajný tým výzkumníků tu hluboko pod ledem narazil na neznámý mimozemský objekt, a Rome má pomoci plavidlo identifikovat. Od prvního kroku ho pronásleduje nedůvěra a překážky ze strany úřadů, on nicméně postupně spěje k nezvratitelnému objevu. Proběhla lidská evoluce opravdu bez cizího přičinění? (oficiální text distributora)

rubii

tenhle film po dlouhém a zbytečném úvodu prostě skončil. Nic mezitím předtím ani potom tak bezduchý film jsem snad ještě neviděl. Jsem příznivce sci-fi žánru, ale tenhle film mě zklamal. čekal jsem že zápletka s "vetřelcem" bude trochu rozvinutá a ne co to je za schránku a co to dělá a takový ty kraviny. A konec co to mělo znamenat, prostě a jednoduše, radši bych se na to nedíval ()

e-arthworm

Celkem ucházející film, pohodové dobře koukatelné "béčko", s rozumnou stopáží, díky níž se nezačnete nudit. Nepochopil jsem název díla - mimozemšťan je ve filmu jeden jediný a nikdo jej neloví, natožpak hlavní hrdina, k němuž by se - předpokládám - ten název měl vztahovat. Samotný ufon se příliš nepovedl, připomíná lišku kříženou s faraonem :-) Mimochodem, snímek podle mého názoru obsahuje několik záběru z Věci, zde použité jako fotografie, které si Rome prohlíží v kanceláři děkana. "Co s tím uděláme, až to najdeme ? - Otázkou je, co to stvoření udělá s námi..." ()

montel

Julian Rome (James Spader), expert na mimozemské civilizace, je povolán na Antarktidu, kde je nalezen podivný objekt, zmražený v ledu. Po čase led roztaje a skupina odborníků se neznámou věc v podobě kokonu pokusí rozřezat. V kukle se ale skrývá mimozemská bytost podobná vetřelci, která na lidi zaútočí...Než se film pořádně rozjede,což trvá zhruba půl hodinu, tak jsem se i docela bavil a čekal, co že se to z té kukly vynoří. No a na to jsem čekat neměl. Bohužel i E.T. by tohoto rádoby vetřelce pořádně vytrestal. Ale vždyť toto poloamatérské dílo není vlastně ani horor, takže podobnou blbost jsem měl čekat. Se Spaderem nechci mít nic do činění. 30% ()

SgS_Sarge

Prvních cca 40 minut filmu do setkání s vetřelcem atmosféra jako ve vetřelci. :) Pak následuje zvrat kdy vetřelec není nečekaně tím zlím a nenásleduje klasická vyvražďovačka, na jejímž konci by se hrdina vypotácel ze základny jako jedinný přeživší ale následuje jiný problém a je zajímavé sledovat, jak se k němu různe postavy postaví jinak. Někdo hold cítí zodpovědnost a někdo chce za každou cenu přežít. Jen ten konec byl trošku moc... Nebýt toho finálního "zvratu", (hrdina přece nemůže zemřít) tak je to pro mě za jasné 4*. Takhle jen za 3 ale přesto velmi příjemné překvapení. ()

dalia

Hodnotím mezi 3 a 4 hvězdičkami. Je to zajímavá sci-fi, rozhodně nenudí a závěrečné rozuzlení se mi líbilo. Příběh je celkem uvěřitelný, ale je pravda, že některé postavy, zvláště Michael, jsou hodně předvídatelné a jsou to takové modelové typy do podobných příběhů. Komorní prostředí uzavřené stanice dodává filmu patřičnou stísněnou atmosféru. Určitě stojí za zhlédnutí. Škoda, že má film takový "senzacechtivý" a ne moc výstižný název. ()

Dalajlada

Pěkná scifárna, které by pomohl trochu lepší rozpočet. Námět je velmi dobrý, herci slušní. Co však škodí jsou efekty, chybějící atmosféra a chvílemi trochu slabší dialogy. Ale celkově je to nadprůměrný film. ()

Kaylar

Podle názvu filmu by divák mohl očekávat nějakou akční a působivou vesmírnou řežbu. Ta se nekoná. Divák může vidět film spíše televizního ražení, se zajímavou zápletkou (i když... neviděli jsme něco podobného už v jiném filmu...?) a tradičně přihlouplým a zmateným jednáním vědců. Pokud nemáte přílišná očekávání a v sobotním dopoledni nic lepšího v plánu, tak se podívejte. ()

TylerD.

Ten název jistě vymyslel ten samý inteligent, který napsal obsah. Moc nerozumím tolika negativním hodnocením. Co jsem četl důvody, přijdou mi irelevantní. Že se dá děj připodobnit k mnoha jiným filmům. No to je teda zvláštní za 100 let kinematografie :D Nebo, že to byla nuda? A kdy přesně? Možná pro ty, co hledali céčko, ve kterém banda amerických rednecků nahání ufony s pistolema aby pak mohli napsat, jaká to byla blbost :) Není to veledílo ale jako scifi tomu v podstatě nic nechybí. Jak tu už zaznělo, byl by to slušný pilot k seroši, což bohužel po dvaceti letech asi nehrozí. Za mě škoda, že není dvojka. ()